Kategoria: życie parafii

Wszystkim parafianom i gościom życzę, abyście z radością i wdzięcznością przyjęli Chrystusa, jedyną nadzieję świata i każdego dnia doświadczali siły Jego zbawczej miłości. Niech naszą codzienność opromienia światło płynące z Betlejem, a Nowy Rok upłynie pod znakiem wiary, miłości i pokoju.

Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w godne przeżycie Adwentu i w przygotowania do obchodów Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Dziękuję:

– panu Janowi Skolimowskiemu za pracę przy ustawianiu choinek i szopki oraz koordynację prac przy dekorowaniu szopki bożonarodzeniowej i choinek oraz posługę w zakrystii

– p. Henryce Piotrkowicz – za dekoracje w kaplicy, wieniec adwentowy, czyste obrusy i szaty liturgiczne

– p. Danucie Bolek – za rozprowadzanie świec „Caritas”

– za posprzątanie kaplicy – paniom: Jadwidze Łukasiak, Krystynie Łukasiak, Annie Papis, Mirosławie Komar

– za choinki – pp. Małgorzacie i Mirosławowi Śmiech oraz za choinkę ustawioną na zewnątrz – pp. Dariuszowi i Annie Kuśpit, a także pp. Adamowi i Agacie Chudek

– za gwiazdy betlejemskie – pp. Hannie i Jerzemu Witan

– za prace przy ustawianiu i dekorowaniu choinek wewnątrz i na zewnątrz oraz szopki betlejemskiej:  Sławomirowi, Michałowi i Leszkowi Konowrockim, Kindze Kondej, Joannie Owczarek, Małgorzacie Papis z dziećmi, Annie Bogusz z synem, rodzinie Węcławek, Michałowi Bieńkowskiemu z synami, Wojciechowi Boratyńskiemu z synem, Radosławowi Sergiel z synem, Vygandasowi Uksa, Pawłowi Kurkowi, Albertowi Twaróg, Oliwierowi Juścińskiemu, Jakubowi Szyk.

– paniom z Parafialnego Zespołu „Caritas” za zorganizowanie paczek dla grupy 20 dzieci i dla 12 potrzebujących rodzin naszej parafii

– wszystkim rodzinom (osobom), które ufundowały paczki dla dzieci naszej parafii oraz osobom, które przyniosły produkty do paczek dla rodzin.

– za tort urodzinowy Pana Jezusa (po Mszy Św. o godz. 10.30) – p. Magdalenie Bieńkowskiej

– prowadzącym stronę internetową – pp. Skowrońskim oraz stronę na facebooku – M. Bieńkowskiemu

– ks. Józefowi, p. organiście Zdzisławowi Nadrowskiemu, ministrantom, lektorom, wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w przygotowania do przeżywania Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Bóg zapłać.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ od 2 stycznia do 28 stycznia 2023 r.

2 stycznia (poniedziałek)

od godz. 9.00:  Wielgolas Duchnowski – od p. Chudzik do p. Konowrockiego

od godz. 19.00: Cisie ul. Pod Dębami

 

3 stycznia (wtorek)

od godz. 9.00: Wielgolas Duchnowski – od p. Papis do p. Krawczak

od godz. 18.00: Cisie ul. Cisowy Dwór

 

4 stycznia (środa)

od godz. 9.00: Wielgolas Duchnowski – od p. Gronek w kierunku Dębe (domy przy trasie) do p. Ponieważ

od godz. 19.00: Cisie ul. Żwirowa i Leszowa

 

5 stycznia (czwartek)

od godz. 9.00: Cisie – od Halinowa po lewej stronie – ul. Główna, Wiejska, Wiatraczna, Gwiaździsta

od godz. 19.00: Wielgolas Brzeziński ul. Makowa

 

7 stycznia (sobota)

od godz. 9.00 Wielgolas Brzeziński (Osiedle) ul. Królowej Jadwigi (od numeru końcowego)

 

 

 

 

 

 

9 stycznia (poniedziałek)

od godz. 9.00: Cisie – od Halinowa po prawej stronie – ul. Główna, Dobra, Rodzinna, Radosna (do skrzyżowania Mostowej)

od godz. 19.00: Cisie ul. Sezamowa i Kryształowa

 

10 stycznia (wtorek)

od godz. 9.00: Cisie ul. Środkowa, Dworcowa, Tęczowa

od godz. 18.00: Cisie ul. Cyrkoni i Lazurowa, Koralowa

 

11 stycznia (środa)

od godz. 9.00: Cisie – ul. Diamentowa, Młynarska, Dworcowa, Złota, Urocza, Metalowa, Szmaragdowa, Główna (od Gwiaździstej do budynków Żwirówki)

od godz. 19.00 Cisie: ul. Krzemowa i Staropolska

 

12 stycznia (czwartek)

od godz. 19.00 Cisie ul. Turkusowa, Dworcowa (przy stacji PKP)

 

13 stycznia (piątek)

od godz. 9.00 Wielgolas Brzeziński od p. Nowak do p. Skolimowskiego

od godz. 19.00 Wielgolas Brzeziński ul. Szarotki

 

14 stycznia (sobota) od godz. 9.00: Wielgolas Brzeziński (osiedle) ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Władysława Jagiełły

 

 

 

 

16 stycznia (poniedziałek)

od godz. 9.00: Wielgolas Brzeziński (od pp. Kurek do pp. Kobza) ul. Ks. Janusza

od godz. 19.00: Wielgolas Brzeziński: ul. Liliowa, ul. Fiołkowa, ul. Lawendy

 

17 stycznia (wtorek)

od godz. 9.30: Wielgolas Brzeziński (od pp. Foryś od Aleksandrówki) ul. Niezapominajki, ul. Kwitnąca, ul. Sasanki, ul. Szafirki (do sklepu)

od godz. 17.00: Wielgolas Brzeziński ul. Konwaliowa i domy przy stacji

 

18 stycznia (środa)

od godz. 9.00: Brzeziny (domy po stronie w kierunku Warszawy)

od godz. 19.00 Wielgolas Brzeziński ul. Mieszka I

 

19 stycznia (czwartek)

od godz. 9.00: Brzeziny (domy po lewej stronie w kierunku Warszawy – od pp. Ostrowskich) oraz domy przy szkole

od godz. 19.00 Cisie ul. Bursztynowa

 

20 stycznia (piątek)

od godz. 9.00 Cisie – od p. Krzysztofa Konowrockiego, ul. Mazowiecka i Skrajna

od godz. 19.00 Cisie ul. Platynowa

 

21 stycznia (sobota)

od godz. 9.00: Wielgolas Brzeziński (osiedle) ul. B. Chrobrego (od numeru końcowego)

 

 

 

23 stycznia (poniedziałek)

od godz. 9.00: Cisie ul. Lokalna (od numeru końcowego)

 

24 stycznia (wtorek)

od godz. 9.00: Desno od nr 1

 

25 stycznia (środa)

od godz. 9.00:  Żwirówka (od numeru 1)

od godz. 19.00 Cisie: ul. Srebrna

 

26 stycznia (czwartek)

od godz. 19.00 Cisie ul. Piaskowa

 

27 stycznia (piątek)

od godz. 9.00: Wielgolas Brzeziński – od wiaduktu do p. Andrzeja Całka

 

28 stycznia (sobota)

od godz. 9.30 Cisie ul. Mostowa (do szkoły)

 

 

 

Rekolekcje adwentowe 27 – 29 listopada 2022 r. głosi ks. Paweł Cieślik

 

 

Niedziela (27 listopada)

Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi

o  godz. 8.00, 10.30 i 16.00

Sakrament pokuty podczas Mszy Św. 

 

Poniedziałek (28 listopada)

i wtorek (29 listopada)

Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi

o  godz. 8.00, 17.00 i 19.00

Sakrament pokuty 15 min przed Mszą Św.

i podczas Mszy Św. 

Z budowy nowej świątyni

Odpust parafialny i festyn – 15 sierpnia 2022 r.

ODPUST PARAFIALNY

NAWIEDZENIE KOPII OBRAZU MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ W PARAFII P/W MATKI ODKUPICIELA W WIELGOLESIE BRZEZIŃSKIM w dniach 6 – 13 sierpnia 2022 r.

6 sierpnia (sobota)

godz.17. 15 powitanie Obrazu  i Różaniec (cz. radosna),  godz. 18.00 Msza Św.

  1. 18.30 – wykład p. Ewy Storożyńskiej (o Cudzie nad Wisłą i wygaśnięciu epidemii)

7 sierpnia (niedziela)

godz. 7.15 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP     godz.7.30 Wypominki

8.00 Msza Św.

godz. 10.00 Różaniec (cz. chwalebna) ,     godz. 10.30 Msza Św. z procesją eucharystyczną

godz. 15.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego

godz. 16.00 Msza Św.

8 sierpnia  – 11 sierpnia (poniedziałek – czwartek)

godz. 8.00 – Godzinki i Różaniec (cz. radosna)

godz. 12.00 – „Anioł Pański” i Różaniec (cz. światła)

godz. 17.00 – Różaniec (cz. bolesna)

godz. 17.30 i godz. 18.00 – Msza Św.

godz. 18.30 – Różaniec przed Najśw. Sakramentem (cz. chwalebna) i Apel Jasnogórski

12 sierpnia (piątek)

godz. 8.00 Godzinki i Różaniec (cz. radosna)

godz. 12.00 „Anioł Pański” i Różaniec (cz. światła)

godz. 17.00 Msza Św. z sakramentem małżeństwa,        godz. 18.00 Msza  Św.

godz. 18.30 Różaniec przed Najśw. Sakramentem (cz. bolesna) i Apel Jasnogórski

13 sierpnia (sobota)

godz. 8.00 Godzinki i Różaniec (cz. radosna),   godz. 12.00 „Anioł Pański” i Różaniec (cz. światła)           godz. 15.30 Różaniec (cz. bolesna), Akt oddania MB Łaskawej i pożegnanie obrazu.

 

SPOWIEDŹ:  w niedzielę podczas Mszy Św. oraz od poniedziałku do piątku godz. 18.30- 19.00

 

Prowadzący modlitwę różańcową:

7 sierpnia (niedziela)

godz. 10.00 KŻR Wielgolas Duchnowski i mieszkańcy Wielgolasu Duchnowskiego

 

8 sierpnia (poniedziałek)

godz. 8.00 KŻR Wielgolas Duchnowski                      godz. 12.00 KŻR Żwirówka

godz. 17.00 Koła Rodzinne  nr II, IV, VI                    godz. 18.30 Koła Rodzinne   I, III, V

 

9 sierpnia (wtorek)

godz. 8.00 KŻR Brzeziny                                    godz. 12.00 KŻR Wielgolas Duchnowski

godz. 17.00 mieszkańcy Desna                             godz. 18.30 KŻR Wielgolas Brzeziński

i mieszkańcy Wielgolasu Brzezińskiego

10 sierpnia (środa)

godz. 8.00 KŻR Brzeziny                                     godz. 12.00 Koła Rodzinne  nr II, IV, VI

godz. 17.00 mieszkańcy Cisia                              godz. 18.30 KŻR Żwirówka i mieszkańcy                                                                                                                 Żwirówki

 

11 sierpnia (czwartek)

godz. 8.00    Koła Rodzinne  I, III, V                   godz. 12.00 KŻR Wielgolas Duchnowski

godz. 17.00 ks. proboszcz                                    godz. 18.30 ministranci i lektorzy

 

12 sierpnia (piątek)  

godz. 8.00 KŻR Wielgolas Brzeziński                 godz. 12.00 KŻR Żwirówka

18.30  KŻR Brzeziny i mieszkańcy Brzezin

 

13 sierpnia (sobota)  

godz. 8.00 Koła Rodzinne  I, III, V                         godz.  12.00 dzieci z parafii

godz. 15.30 ks. proboszcz

Spotkania dla Kół Żywego Różańca:

* wtorek (9.08) godz. 19.00 KŻR Wielgolas Brzeziński   * środa (10.08) godz. 19.00 KŻR Żwirówka

* czwartek (11.08) godz. 12.30 KŻR Wielgolas Duchnowski * piątek (12.08) godz. 19.00 KŻR Brzeziny

Pierwsza Komunia Święta – 14 V 2022

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

„Pokój mój daję wam, nie tak jak daje świat..” Takie słowa Pana Jezusa są umieszczone na symbolicznym Grobie Pańskim w naszym kościele. Życzę parafianom oraz gościom, aby Pan Jezus zmartwychwstały napełnił Wasze serca pokojem i nadzieją. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

Rekolekcje wielkopostne 3 – 6 kwietnia 2022 r. głosi o. Jarosław Konopko, kapucyn

 

Niedziela (3 kwietnia)

(wizytacja ks. bp Jacka Grzybowskiego)

Msze Św. o  godz. 8.00, 10.30 i 16.00

Gorzkie Żale godz. 15.30

Sakrament pokuty podczas Mszy Św. 

 

Poniedziałek (4 kwietnia), wtorek (5 kwietnia) i środa (6 kwietnia)

Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi

o  godz. 8.00, 17.00 i 19.00

Sakrament pokuty 15 min przed Mszą Św.

i podczas Mszy Św. 

 

Rekolekcje szkolne (4 – 6 kwietnia)

godz. 9.30 – klasy od 5 do 8.

godz. 11.00 – klasy od 1 do 4