Ogłoszenia – 25 lutego 2024 r. II Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
2. Od dzisiaj ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. W tym tygodniu kancelaria wyjątkowo będzie czynna tylko w czwartek i w sobotę. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie.
3. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na rzecz dzieł misyjnych „ad gentes”. Puszki stoją na bocznych ołtarzach.
4. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek – przed południem pojadę z Komunią Św. do osób chorych. W I piątek spowiedź od godz. 16.45 do 18.00. Nie będzie spowiedzi podczas mszy św. Po mszy – nabożeństwo.
W pierwszą sobotę spowiedź tylko 30 min przed mszą św.. Nie będzie spowiedzi podczas mszy św. Po mszy – nabożeństwo.
5. W pierwszą niedzielę marca o godz. 10.00 – różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Brzezin.
6. Za tydzień, w III niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii i będą trwały do środy. Będzie je głosił ks. prof. Tomasz Jakubiak z Akademii Katolickiej w Warszawie. W niedzielę rekolekcyjną msze św. jak zwykle, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół w Brzezinach i Cisiu będą trwały od poniedziaku,4 marca, do środy, 6 marca: o godz. 8.00 – dla klas od 1 do 4, a o godz. 9.30 – dla klas od 5 do 8. Program rekolekcji jest wywieszony gablotach. Zapraszam.
7. Pani organistka zaprasza osoby śpiewające do chóru parafialnego. Najbliższa próba w piątek o godz. 18.30. Zapraszamy.
8. Spotkanie grupy młodzieżowej – w najbliższy piątek, 1 marca, o godz. 19.15.
9. Dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. przychodzą, w niedzielę, 3 marca, na mszę św. o godz. 10.30, po niej – krótka sakramentalna katecheza.
10. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
11. Rozpoczynają się zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych. Można zapisywać się w tygodniu po Mszach Św. lub w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie w czwartek, 21 marca, o godz. 19.00.
12. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Cisia (gdzie zbierali pani Rupniewska i pan Domański), z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pani Karłowska i pan Całka) i (gdzie zbierała pani Bolek) Bóg zapłać.

Ogłoszenia – 18 lutego 2024 r. , I Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
2. Przez cały okres Wielkiego Postu będziemy zbierali produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Bóg zapłać za dar serca.
3. Pani organistka Grażyna Tul zaprasza osoby śpiewające do chóru, który chcemy stworzyć w naszej parafii. Próby odbywałyby się 1 raz w tygodniu. Chętnych do śpiewania w chórze proszę o kontakt z p. organistką po mszach św.. Pierwsza próba w najbliższy piątek, 23 lutego, o godz. 18.30. Zapraszamy.
4..Spotkanie grupy synodalnej – w najbliższą środę, 21 lutego, o godz. 19.00.
5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. – w najbliższy czwartek, 22 lutego, o godz. 19.00.
6. Zbiórka ministrantów – w najbliższą sobotę, 14 lutego, o godz. 10.30.
7. Próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę, 14 lutego, o godz. 15.00.
8. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
9. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierały panie Kuśpit i Mucha i gdzie zbierali pp. Piotrkowicz), ze Żwirówki (gdzie zbierała p. sołtys S. Osica) oraz z Desna. Bóg zapłać.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.