Ogłoszenia parafialne, Niedziela Zesłania Ducha Świętego, dn. 28.05.2023

1. Dzisiaj przypada Niedziela Zesłania Ducha Św. kończąca okres wielkanocny. Możemy zyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Jutro będziemy obchodzić Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Za tydzień przypada Niedziela Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

2. Zapraszam na nabożeństwa majowe, a od czwartku – na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki po Mszy Św. o godz.8.00, zaś w niedzielę o godz.15.30.

3. Ks. proboszcz głosi dzisiaj kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. Chotomów.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W pierwszy piątek: rano pojadę z Komunią Św. do osób chorych. Tego dnia możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie – wraz nabożeństwem czerwcowym.

6. Młodzież zapraszam na spotkanie parafialnej grupy modlitewno-formacyjnej w najbliższy piątek, 2 czerwca, o godz. 19.00.

7. Bielanki i dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 12.30. Proszę o przynoszenie suszonych kwiatów do sypania podczas procesji.

8. Próba scholi dziecięcej w najbliższą sobotę o godz. 15.00.

9. W pierwszą niedzielę czerwca, o godz. 10.00 różaniec będzie prowadzony przez 1 i 3 Różę Różańcową Rodziców, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.

10. Dzieciom z racji ich czwartkowego święta życzymy radosnego, pełnego miłości dzieciństwa.

11. Już dzisiaj informuję, że w Uroczystość Boże Ciała będą odprawiane msze św. o godz. 8.00 i 10.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00

12. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, a za dekoracje kwiatowe – pani Małgorzacie Śmiech.

13. Dziękuję Karolowi Kotowskiemu, Radosławowi i Kacprowi Sergiel za odnowienie ławek stojących przed kościołem.

14. Przypominam o czerwcowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Dziękuję za ofiary przelewane na konto. Bóg zapłać.

15. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż” i „Mały Gość Niedzielny”. Jest takkże nowy miesięcznik katolicki zatytułowany „Magazyn” w cenie 15 zł.

Ogłoszenia parafialne, Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, dn. 21.05.2023

1. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej.

2. Za tydzień przypada Niedziela Zesłania Ducha Św. kończąca okres wielkanocny. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. jest odmawiana w ramach nabożeństw majowych. Przypominam o spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

3. Wczoraj przeżywaliśmy Rocznicę I Komunii Św. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza – ofiarę na budowę kościoła: 2200 zł dzieci ze szkoły z Brzezin i 1800 zł dzieci ze szkoły w Cisiu. Dziękuję paniom katechetkom: Magdalenie Bieńkowskiej i Ewie Kisielewskiej.

4. W przyszłym roku (2024 r.) Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii jest planowana na dzień 11 maja (sobota): o godz. 10.00 – dzieci ze SP w Brzezinach, zaś o godz.12.00 – dzieci ze SP w Cisiu. Rocznica Pierwszej Komunii Św. jest planowana na dzień 18 maja (sobota).

5. W piątek zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuarium w Kodniu i do Kostomłotów, która będzie w najbliższą sobotę, 27 maja (sobota). Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 7.00. Zbiórka o godz. 6.45.

7. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek, 29 maja, o godz. 19.00.

8. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

9. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.

10. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.