Ogłoszenia – 17 października 2021 r., XXIX Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 – kolejna krótka katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych wprowadzająca w sakramenty Eucharystii i pokuty.
 2. Dziś po Mszach Św. jest możliwość zapisania się do Róż Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci i dzieci chrzestne. Serdecznie zachęcam.
 3. W poniedziałek będziemy przeżywać Święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Z tej okazji życzymy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, farmaceutom, pracownikom Służby Zdrowia dużo sił do pracy, satysfakcji i wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.
 4. Wznawia działalność schola dziecięca. Zapraszam dzieci na próbę w sobotę (23 października) o godz. 15.00 w kaplicy.
 5. Zapraszam ministrantów starszych na zbiórkę w najbliższy piątek o godz. 18.30, ministrantów młodszych – w sobotę o godz. 11.00, kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 12.00.
 6. Za tydzień, w niedzielę, 24 października, naszą parafię nawiedzę relikwie bł. Carlo Acutisa (15 – letniego mediolańczyka, który zmarł w 2006 r., beatyfikowany w 2020 r.). Tego dnia kazania będzie głosił ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę, za tydzień, 24 października, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 10.30.
 8. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa są odprawiane w niedziele o godz. 15.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.15.
 9. Dzieci zapraszam do uczestnictwa w konkursie parafialnym na pracę plastyczną ukazującą św. Józefa, Oblubieńca NMP. Podpisane prace wykonane dowolną techniką można składać do 24 października u ks. proboszcza lub pań katechetek.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Dziękuję za ofiary z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pani Karłowska i pan Całka). Bóg zapłać.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.
 13. Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych i rocznych.
 14. Ofiary z tacy za tydzień będą przeznaczone na misje.

Ogłoszenia – 10 października 2021 r., XXVIII Niedziela Zwykła

 

 1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Papieską pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych, zaś po Eucharystii krótka katecheza i wręczenie różańców. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 10.30 będzie kolejna krótka katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych wprowadzająca w sakramenty Eucharystii i pokuty.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek (12 października) o godz. 19.00.
 4. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa są odprawiane w niedziele o godz. 15.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.15. W najbliższą środę (w rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie) nabożeństwo różańcowe również o godz. 17.15.
 5. Dzieci zapraszam do uczestnictwa w konkursie parafialnym na pracę plastyczną ukazującą św. Józefa, Oblubieńca NMP. Podpisane prace wykonane dowolną techniką można składać do 24 października u ks. proboszcza lub pań katechetek.
 6. W czwartek Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Maria Grignion de Montfort. 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM. Zapraszamy każdego, kto pragnie przez Maryję doświadczyć głębszego spotkania z Bogiem”. Jest jeszcze możliwość przyłączenia się do tych rekolekcji.
 7. W czwartek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej, Święto nauczycieli, pedagogów, wychowawców. Życzymy wszystkim nauczycielom i katechetom satysfakcji, radości, zdrowia i nade wszystko błogosławieństwa od Najwyższego Nauczyciela, Jezusa Chrystusa.
 8. Wznawia działalność schola dziecięca. Pani Magdalena Bolek zaprasza dzieci na próbę w sobotę (23 października) o godz. 15.00 w kaplicy.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz), z Desna, z Brzezin (gdzie zbierała p. Konopińska). Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Św. w int. ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii z prośbą o Boże błog. w budowie nowej świątyni.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
 12. Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych i rocznych.
 13. Za tydzień po Mszach Św. będzie możliwość zapisania się do Róż Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci i dzieci chrzestne. Serdecznie zachęcam.