Ogłoszenia – 01 października 2023 r., XXVI Niedziela Zwykła

1. Od dzisiaj, 1 października, rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane w niedzielę o godz. 15.30, we wtorki – godz. 8.30, w pozostałe dni tygodnia – o godz. 17.15. Zapraszam do uczestnictwa wszystkich parafian. Dzieci zapraszam szczególnie w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.
Kancelaria w październiku (z racji nabożeństw) będzie czynna do godz. 17.00
2. Dzieci zapraszam do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec wykonany techniką dowolną przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów ( np. muszelki, fasolki, kasztany, koraliki itp). Liczę na pomysłowość i oryginalność oraz samodzielność wykonania pracy. Wykonane różańce należy dostarczyć do 22 października. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród 29 października.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00. W pierwszy piątek rano pojadę z Komunią Św. do chorych parafian. Proszę o zgłoszenia. Spowiedź od godz. 16.30. Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odmówiona za zakończenie nabożeństwa różańcowego. W sobotę osoby odbywające nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszam na różaniec o godz. 17.15, zaś po Mszy Św. będzie 15 – minutowe rozważanie.
4. Zbiórka ministrantów – w najbliższą sobotę o godz. 10.00, próba scholi – w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
5. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
6. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Fundacji Boże Atelier wspierającej misje katolickie w Kenii i Tanzanii.
7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku.
8. Przypominam o październikowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Za dar serca – Bóg zapłać.
9. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy” i „Gość Niedzielny”, dla dzieci – „Mały Gość” oraz „Gość Extra” (poświęcony objawieniom maryjnym).

Ogłoszenia – 24 września 2023 r., XXV Niedziela Zwykła

1. Spotkanie małżeństw zainteresowanych kręgiem Kościoła Domowego będzie dzisiaj po mszy św. o godz. 10.30 w kaplicy. Zapraszam.
2. Ks. proboszcz dzisiaj głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii w Dębem Wielkim.
2. Spotkanie grupy synodalnej – jutro, 25 września, o godz. 19.00.
3. Dzieci rocznicowe wraz z rodzicami zapraszam na mszę św. w czwartek, 28 września, o godz. 18.00.
4. Spotkanie grupy młodzieżowej – w najbliższy piątek (29 września) o godz. 19.00 w kaplicy.
5. Spotkanie bielanek – w najbliższą sobotę (30 września) o godz. 12.30.
6. Kandydaci do sakramentu bierzmowania jadą w najbliższą sobotę (30 września) do kościoła Wiązownie -miejsca chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej. Początek pielgrzymki rowerowej o godz. 10.00 pod kaplicą.
7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca października, po mszy o godz. 10.30 procesja eucharystyczna. Wcześniej o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego, a o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe przed Najśw. Sakramentem.
8. Dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. otrzymają poświęcone różańce za tydzień, w niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30.
9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. W minionym tygodniu dotarły już materiały na więźbę dachową.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.