Budowa kaplicy

s1_1
s1_2
s1_3
s1_4
s1_5
s1_6

Kościół w Wielgolesie Brzezińskim ma niezwykle ciekawą historię. To już czwarte miejsce ziemskiego pobytu drewnianego kościółka. Stał nad Bugiem, potem w parafii przy ul. Hynka w Warszawie, przez 20 lat w Starej Wsi koło Celestynowa, aż wreszcie trafił do Wielgolasu.

W marcu 2007 r. Kuria odkupiła plac przy stacji kolejowej w Cisiu. Krzyż i plac pod kościół zostały poświęcone 21 maja 2007 r. przez arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Do tworzenia nowego Ośrodka Duszpasterskiego w Wielgolesie Brzezińskim został skierowany ks. Marek Twarowski.

W sierpniu 2007 r. kaplica ze Starej Wsi została rozebrana na części, a następnie przewieziona i złożona już w Wielgolesie Brzezińskim. Wiele elementów jest nowych, z dawnego kościółka pozostał tylko stelaż, okna, ławki i ołtarz. Wielu parafian angażowało się w prace przy budowie nowej świątyni. Uzupełniono konstrukcję drewnianą, wymieniono ubytki oraz pokryto nową szalówką wnętrze kościoła. Wszystkie te prace wykonywali parafianie pod kierunkiem ks. Marka Twarowskiego.