Ogłoszenia – 28 stycznia 2024 r. IV Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Dębe Wielkie.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. do godz. 20.00.
Pierwszy piątek miesiąca jest zarazem Świętem Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Taca jest przeznaczona na zakony klauzurowe. Spowiedź rano tylko 20 min przed Mszą Św., po południu – adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź – od godz. 17.00.
W pierwszą sobotę miesiąca – spowiedź tylko 20 min przed Mszą Św.
3. W pierwszą niedzielę lutego o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego, po mszy św. o godz. 10.30 – krótka adoracja Najśw. Sakramentu.
4. W najbliższą sobotę, 3 lutego, o godz. 9.00 będziemy rozbierać szopkę bożonarodzeniową oraz choinki. Bardzo proszę o pomoc ministrantów, kręgi Kościoła Domowego, młodzież i wszystkich, którzy chcieliby pomóc.
5. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu oraz Henryce Piotrkowicz i Bartłomiejowi Gąseckiemu.
6. W kruchcie kaplicy jest wywieszony wykaz kursów przedmałżeńskich, które odbywają się w naszej diecezji w bieżącym roku. Te informacje znajdują się także na stronie internetowej naszej diecezji warszawsko-praskiej.
7. Przypominam o lutowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Dziękuję wszystkim wspierającym to dzieło.
8. Burmistrz Gminy Halinów, Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Radą Miejską i Gminne Centrum Kultury zapraszają w dniu jutrzejszym, 29 stycznia, na obchody 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w gminie Halinów. W programie: godz. 11.00 – złożenie wieńców pod pomnikiem powstańca Ludwika Walesiaka w Chobocie z asysta grupy historycznej „Konspiracja”; godz. 12.00 – msza św. w kościele w Długiej Kościelnej, po niej – występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chobocie.
9. Trwa wizyta duszpasterska -„kolęda”. Bardzo dziękuję za wszystkie spotkania w minionym tygodniu, wspólną modlitwą, okazywaną życzliwość, składane ofiary. Dziękuję Agnieszce Bałut, Zbigniewowi Szmitowi, Leszkowi Gomulskiemu, Stanisławowi Góreckiemu, Marcinowi Boguszowi za podwożenie od domu do domu podczas kolędy.
Dodatkowy termin kolędy dla rodzin, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie to 10 luty (sobota). Można zgłaszać się osobiście, telefonicznie i mailowo.