9 XII 2018 – II NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy nowy rok liturgiczny – ADWENT. Jest to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
2. Przez cały okres adwentu w dni powszednie o godz. 18.00 będą odprawiane Msze św. roratnie. Zapraszam do udziału. Przynosimy lampiony i świece.
3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
4. W dniu dzisiejszym podczas po Mszy św. o godz. 16.00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Marek Solarczyk.
5. Z tej racji że w październiku były misje to teraz nie będzie rekolekcji adwentowych. Proszę więc korzystać z sakramentu pokuty podczas niedzielnych Mszy św.
6. Jak co roku będziemy zbierali produkty spożywcze dla rodzin, aby można było przygotować paczki. Produkty można składać do pudełek w kruchcie do 16 grudnia włącznie.
7. Przygotowana jest również choinka z bąbkami. Jeśli ktoś będzie chciał przygotować paczkę dla dzieci z naszej parafii to proszę zgłosić się do zakrystii.
8. Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny.
9. W kruchcie są do nabycia świecie Caritas.
10. W grudniu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę Kościoła.
11. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała p. Joanna Piotrkowicz) za ofiarę na budowę Kościoła – 800 zł., mieszkańcom Desna za ofiarę 1855 zł., za ofiarę z Cisia (bezimienną) – 500 zł., Wielgolasu Brzezińskiego ( zbierała p. Mucha i Kuśpit) 1560 zł.
12. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
13. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
14. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.