Kategoria: ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne, Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, 12.05.2024

1. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Od piątku podczas nabożeństw majowych rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.
2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Św. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza – ofiarę na budowę kościoła: 2500 zł od dzieci ze szkoły z Brzezin i 1900 zł od dzieci ze szkoły w Cisiu. Dziękuję katechetkom: Iwonie Komudzie i Ewie Kisielewskiej oraz za przygotowanie muzyczne: Magdalenie, Beacie i Jagodzie Bolek. Do piątku będziemy przeżywać Biały Tydzień. W piątek udamy się z pielgrzymką dziękczynną do sanktuarium w Niepokalanowie.
3. Rocznica Pierwszej Komunii Św. będzie w najbliższą sobotę, 18 maja, o godz. 10.00. Próba liturgiczna dzieci rocznicowych – w środę, 15 maja, o godz. 19.00. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodzin: szkoła z Brzezin – 16 maja (w czwartek) o godz. 19.00, szkoła z Cisia – 17 maja (w piątek) o godz. 19.00.
4. W poniedziałek, 13 maja, przypada 107 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy Św. i nabożeństwie majowym czyli ok. godz. 19.00 zapraszam na procesję fatimską wokół kaplicy połączoną z różańcem.
5. Trwa peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów po Polsce. W naszej diecezji relikwie są od wczoraj i będą do 18 maja. Nasz dekanat razem z drugim dekanatem mińskim, stanisławowskim i siennickim będzie gościł relikwie od 14 do 15 maja w kościele Świętego Antoniego w Mińsku Mazowieckim. Zapraszamy na to nawiedzenie. Powitanie nastąpi we wtorek 14 maja o godzinie 18.30. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
6. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
7. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.

Ogłoszenia parafialne, 5 Niedziela Wielkanocna, 28.04.2024

1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Dębe Wielkie.
2. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską w dni powszednie (z wyjątkiem wtorków) będziemy śpiewać po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki po mszy św. o godz.8.00, zaś w niedzielę i w uroczystości o godz.15.30. Serdecznie zapraszam.
3. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. będą odprawiane jak w niedzielę. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00. W pierwszy piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas mszy św. o godz. 8.00 i 10.30 i przed nabożeństwem majowym od 15.00 do 15.30. W pierwszą sobotę możliwość spowiedzi od 17.00 do 17.30.
5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę maja: o godz. 10.00 -różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca ze Żwirówki, a po mszy św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.
6. Osoby, które chciałyby śpiewać w parafialnym chórze, zachęcam, aby zgłaszały się do p. Grażyny, organistki.
7. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
8. Dziękuję za ofiary przekazywane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Cisia (zbierali p. Rupniewska i p. Domański) i Cisia-Zakolej (zbierała p. Kuźniar) . Bóg zapłać.
9. Za miesiąc, 30 maja, przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Z procesją eucharystyczną przejdziemy tradycyjną trasą. Proszę o przygotowanie ołtarzy: parafian z Brzezin, z Wielgolasu Duchnowskiego, z Wielgolasu Brzezińskiego (część od wiaduktu do ul. Lawendy włącznie) oraz z Cisia (ul. Główna oraz ulice po prawej stronie ulicy Głównej patrząc od szkoły). Od tego roku Cisie i Wielgolas Brzeziński będą podzielone na dwie części. Za rok (w 2025 r.) ołtarze będą przygotowywać Desno, Żwirówka, Cisie (druga część czyli pozostałe ulice m.in. Mostowa i przyległe, Środkowa, Lokalna, Cisie-Zakolej), Wielgolas Brzeziński (druga część od ul. Kościelnej włącznie do ul. Mazowieckiej).
10. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny” i „Anioł Stróż”

Ogłoszenia parafialne 4 Niedziela Wielkanocna czyli Dobrego Pasterza, 21.04.2024

1. Czwarta niedziela wielkanocna jest przeżywana w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza, w tym roku pod hasłem „Życie dać, aby je znów odzyskać” i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Zachęcam w tym tygodniu do szczególnej modlitwy w intencji powołań.
2. Próba chóru dzisiaj po mszy św. o godz. 10.30.
3. Spotkanie bielanek – w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, o godz. 11.30.
4. Próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, o godz. 15.00.
5. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
6. Dziękuję za ofiary przekazywane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierała p. Bolek) i (gdzie zbierali p. Karłowska i p. Całka), z Desna i ze Żwirówki. Bóg zapłać.
7. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Cisiu zaprasza na wyprzedaż garażową w sobotę, 27 kwietnia, od godz. 11.00. Poza możliwością zakupów – stoiska z przekąskami i napojami. Cały dochód przeznaczony jest na potrzeby uczniów szkoły.
8. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy” oraz kwartalnik „Historia Kościoła”.

Ogłoszenia parafialne, 3 Niedziela Wielkanocna, 14.04.2024

1. Trzecia niedziela wielkanocna jest przeżywana w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest zachęcenie do odkrywania znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Jesteśmy zachęceni w tym czasie do lektury księgi Dziejów Apostolskich. Dzisiaj również obchodzimy 1048 rocznicę Chrztu Polski.
2. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii p/w Narodzenia NMP w Mińsku Maz.
3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – w najbliższy czwartek o godz. 19.00.
4. Dzieci rocznicowe i ich rodziny zapraszam na mszę św. w najbliższy piątek o godz. 18.00
5. Spotkanie grupy młodzieżowej – najbliższy piątek godz. 19.15.
6. Zbiórka ministrantów – w najbliższą sobotę o godz. 10.30.
7. Za tydzień w niedzielę, 21 kwietnia, po Mszy Św. o godz. 10.30 – katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii Św.
8. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
9. Dziękuję za ofiary przekazywane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Niebawem – według zapewnień wykonawcy- powinny rozpocząć się prace przy budowie wieży.
10. Liceum Ogólnokształcące PUL w Dębem Wielkim oraz Liceum Salezjańskie w Mińsku Maz. zapraszają na dzień otwarty w najbliższy piątek, 19 kwietnia. Szczegóły w gablotach na zewnątrz kaplicy.

Ogłoszenia parafialne, 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 07.04.2024

1. Dzisiaj przeżywamy 2 niedzielę wielkanocną, która jest Niedzielą Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Możemy uzyskać odpust za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przez Najśw. Sakramentem. O godz.15.00 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a adoracja Najśw. Sakramentu będzie trwała do Mszy Św. o godz. 16.00. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji.
2. Gościmy w naszej parafii s. Annę Kot, pallotynkę, pracującą na misjach w Kamerunie. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć budowaną przez siostry szkołę w tym afrykańskim kraju.
3. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z Wielkiego Tygodnia). Podczas mszy św. o godz. 18.00 będzie można podjąć Duchową Adopcje Dziecka Poczętego.
4. Spotkanie grupy synodalnej – w najbliższą środę, 10 kwietnia, o godz. 19.00.
5. Spotkanie grupy młodzieżowej – w najbliższy piątek, 12 kwietnia, o godz. 19.15. Zapraszam
6. Próba scholi dziecięcej – w najbliższa sobotę o godz. 15.00
7. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
8. Dziękuję za ofiary przekazywane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Brzezin, z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał J. Skolimowski) i (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz). Szczególnie dziękuję tym parafianom, którzy systematycznie wspierają dzieło budowy nowej świątyni. Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 msza św. będzie ofiarowana w int. dobroczyńców parafii i ofiarodawców na budowę świątyni.
9. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

1. Pan Jezus z miłości przezwyciężył dla nas śmierć. On wciąż wędruje pośród nas i pragnie być rozpoznawanym w każdej minucie naszego życia. Parafianom i gościom życzę, abyście każdego dnia pielęgnowali żywą więź ze Zmartwychwstałym i nigdy nie tracili Go z oczu. Niech Chrystus napełni Wasze serca pokojem, miłością i nadzieją na lepsze jutro. Niech te święta wielkanocne staną się czasem odnalezienia radości i pokoju.
2. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały w przygotowanie Triduum Paschalnego:
– małżeństwom z trzech kręgów Kościoła Domowego za przygotowanie Grobu Pańskiego i ciemnicy
– Janowi i Marii Skolimowskim za wszelką pomoc i życzliwość
– Henryce Piotrkowicz za dekorację wielkopostną, za przygotowanie ołtarzy, czyste obrusy i szaty liturgiczne
– Małgorzacie Śmiech za dekoracje kwiatowe przy grobie Pańskim, przy ołtarzu i w prezbiterium
– paniom z parafialnej grupy „Caritas” za przygotowanie 11 paczek dla potrzebujących rodzin naszej parafii, a także ofiarodawcom produktów
– Małgorzacie i Grzegorzowi Konopińskim oraz Teresie i Piotrowi Kińskim za sprzątanie kaplicy.
– Zofii i Januszowi Krawczykom oraz Hannie i Jerzemu Witan za ofiarowanie kwiatów (gerbery, goździki), rodzinie Ciechowskim za ozdobny owies
– Straży Pożarnej z Cisia za czuwanie przy Grobie Pańskim
– firmie Sodas z Wielgolasu Duchnowskiego za ufundowanie batoników dla dzieci podczas święcenia pokarmów
– ministrantom, lektorom, szafarzom, asyście procesyjnej, bielankom i Magdalenie Bieńkowskiej, Kołom Żywego Różańca, organistce Grażynie Tul, Pawłowi Kurkowi za przygotowanie Liturgii Wigilii Paschalnej, Marysi Boratyńskiej, Faustynie i Emilce Uksa za czytanie komentarzy podczas liturgii Triduum Paschalnego
– ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego
– Maciejowi Skowrońskiemu za aktualizowanie strony internetowej parafii, Michałowi Bieńkowskiemu za aktualizowanie strony facebookowej parafii.
– Janowi Skolimowskiemu za wykonanie 10 ławek stojących na zewnątrz, także firmie Sodas i Andrzejowi Białemu
Dziękuję wielu osobom za zaangażowanie i życzliwość!
3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Koronka o godz. 15.45.

4. W tym tygodnia przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. do godz.20.00. W pierwszy piątek: spowiedź i adoracja od godz. 17.00. Msze św. o godz. 17.30 i 18.00. Do chorych z Komunią Św. pojadę w pierwszy piątek miesiąca przed południem. W najbliższy piątek z powodu Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W pierwszą sobotę – nabożeństwo po mszy św. wieczornej.
5. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 10.00 – różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego, a po mszy 10.30 – procesja eucharystyczna. O godz. 15.00 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Do Mszy Św. o godz. 16.00 – adoracja Najśw. Sakramentu.
6. Przypominam o kwietniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać za zaangażowanie we wspólne dzieło budowy nowego kościoła.
7. W Niedzielę Miłosierdzia będziemy gościć s. Annę Kot, pallotynkę z misji w Kamerunie.
8. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, miesięcznik „Różaniec”, dla dzieci „Anioł Stróż”.

Ogłoszenia – 24 marca 2024 r., Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dziękuję osobom, które włączyły się w przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami parafii: młodzieży czytającej rozważania, ministrantom, rodzinom Uksa i Papis za przygotowanie krzyża, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej z Cisia za zabezpieczenie trasy. Dziękuję także za zrobienie odwodnienia przy bramie wjazdowej na plac kościelny: Urzędowi Miasta i Gminy w Halinowie oraz Janowi Papisowi i Janowi Skolimowskiemu
2. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień wspominający mękę Chrystusa począwszy od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
3. Panie z parafialnej grupy „Caritas” rozprowadzają palmy, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Do jutra zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.
4. Zapraszam na Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.30
5. W tym tygodniu możliwość spowiedzi: w poniedziałek, wtorek i w środę – 30 min przed Mszą Św. W poniedziałek i środę: godz. 17.30 – 18.00, we wtorek: godz. 7.30 – 8.00.
6. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Tego dnia adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Wcześniej o godz. 10.00 w Katedrze św. Michała i św. Floriana w Warszawie na Pradze – Msza Św. Krzyżma z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za śpiew „Przed tak Wielkim Sakramentem” podczas uroczystego przeniesienia Najśw. Sakramentu do ciemnicy.
7. W Wielki Piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Taca tego dnia jest przeznaczona na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w adoracji Krzyża. W Wielki Piątek obowiązuje katolików post ścisły.
8. W Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów od 9.00 do godz. 12.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.00 do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece chrzcielne). Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w Wigilii Paschalnej i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.
9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św będą odprawiane według następującego porządku: 6.00 (z procesją rezurekcyjną), 10.30, 16.00. O godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
10. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz kwartalnik „Niedzieli”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia -17 marca 2024 r. V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj kazania będzie głosi ks. Jan Safiński z Ukrainy (z parafii Nowogard Wołyński koło Żytomierza). Po Mszach Św. do puszek można złożyć datek na pomoc jego parafianom.
2. Dzisiaj i w Niedzielę Palmową panie z parafialnej grupy „Caritas” rozprowadzają palmy, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
3. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Produkty można przynosić do Wielkiego Poniedziałku.
4. Do 24 marca po mszach św. ( w niedziele podczas Gorzkich Żali) odprawiamy nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
5. Trwają zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych. Można zapisywać się w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie w najbliższy czwartek, 21 marca, o godz. 19.00.
6. W najbliższy piątek, 22 marca, Drogę Krzyżową odprawimy idąc ulicami naszej parafii. Początek o godz. 18.30 (czyli po Mszy Św.) przy krzyżu misyjnym. Trasa: ul. Bitwy Warszawskiej, Skrajna, Władysława Jagiełły, Królowej Jadwigi, i z powrotem do kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian.
7. W najbliższą sobotę: zbiórka ministrantów o godz. 10.30, spotkanie bielanek o godz. 12.00, próba scholi dziecięcej o godz. 15.00.
8. Ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę kościoła w parafii Latowicz. Z tego powodu kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek i piątek.
9. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
10. Parafia w Grzebowilku zaprasza już po raz 14 na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w Niedzielę Palmową o godz.15.00. Przedstawienie ostatnich chwil z życia Jezusa przygotowywane jest przez miejscowych parafian.

11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.

Ogłoszenia -10 marca 2024 r. IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękuje wszystkim, którzy w minionym tygodniu wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuję za służbę w zakrystii p. Janowi Skolimowskiemu, dziękuję paniom: Henryce Piotrkowicz i Marii Skolimowskiej, a także Magdalenie Bieńkowskiej, Annie Szuba, Stanisławie Komorowskiej Dziękuję rodzicom, którzy zadbali o udział w rekolekcjach swoich dzieci, także dyrekcjom szkół, paniom katechetkom i nauczycielom.
2. Ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. św. Szczepana w Warszawie na Białołęce. Z tego powodu kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek i piątek.
3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii jest planowane na piątek przed Niedzielą Palmową, 22 marca, o godz. 18.30.
4. W dniach od 16 -24 marca po mszach św. będziemy odprawiać nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
5. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych – w najbliższy czwartek, 14 marca, o godz. 19.00.
6. Próba chóru parafialnego- w piątek o godz. 18.30; spotkanie grupy młodzieżowej – w piątek o godz. 19.15.
7. Za tydzień w niedzielę kazania będzie głosił (znany nam) ks.Jan Safiński z diecezji kijowsko-żytomierskiej. Ofiarą do puszek będzie można wesprzeć jego parafie na Ukrainie.
8. Panie z parafialnej grupy Caritas za tydzień w niedzielę, 17 marca, oraz w Niedzielę Palmową będą rozprowadzały palmy przez siebie wykonane, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
9. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
10.Trwają zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych. Można zapisywać się w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie w czwartek, 21 marca, o godz. 19.00.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.

Ogłoszenia – 3 marca 2024 r. III Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. prof. Tomasz Jakubiak z Akademii Katolickiej w Warszawie. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół w Brzezinach i Cisiu – od poniedziałku, 4 marca, do środy, 6 marca: o godz. 8.00 – dla klas od 1 do 4, a o godz. 9.30 – dla klas od 5 do 8. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie podczas mszy św. Program rekolekcji jest wywieszony gablotach. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w rekolekcjach.
2. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
3. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Można je składać w kruchcie kaplicy. Bóg zapłać za dar serca.
4. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. do godz. 20.00.
5. Próby chóru parafialnego- w piątki o godz. 18.30; zbiórka ministrantów – w najbliższą sobotę o godz. 10.30; próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę o godz. 15.00. Zapraszamy.
6. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
7.Trwają zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych. Można zapisywać się w po Mszach Św. lub w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie w czwartek, 21 marca, o godz. 19.00.
8. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Cisia-Zakolej (gdzie zbierała p. Kuźniar). Bóg zapłać.
9. Pluton Różańcowy z par. Dębe Wielkie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową w dn. 15 marca br. Trasa – 25 km. Szczegóły i tel kontaktowy na plakatach w gablocie.
10. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, kwartalnik – „Historia Kościoła”