Kategoria: ogłoszenia

Ogłoszenia – 25 września 2022 r. XXVI Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. św. Antoniego Padewskiego w Mińsku Maz.
 2. Jutro, w poniedziałek, 26 września, o godz. 19.00, spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa drugoroczna).
 3. W sobotę, 1 października, rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w niedzielę o godz. 15.30, we wtorki – godz. 8.30, w pozostałe dni tygodnia – o godz. 17.15. Zapraszam do uczestnictwa wszystkich parafian. Dzieci zapraszam szczególnie w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.

Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Osoby odbywające nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszam na różaniec o godz. 17.15, zaś po Mszy Św. będzie 15 – minutowe rozważanie.

 1. Bielanki zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 12.30; ministrantów młodszych na zbiórkę w sobotę o godz. 10.30, zaś ministrantów starszych (od klasy 5 do 8) – o godz. 11.30.
 2. Za tydzień, w pierwszą niedzielę października, o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.
 3. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję pp. Marii i Janowi Skolimowskim oraz p. Henryce Piotrkowicz.
 4. Przypominam o październikowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.
 5. Za tydzień ofiary z tacy będą przeznaczone na utrzymanie domu Św. Faustyny w Ostrówku.
 6. Sołtys Cisia, p. Monika Rupniewska, zaprasza na spotkanie wiejskie mieszkańców Cisia jutro, w poniedziałek, 26 września, o godz. 19.30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisiu ul. Mostowa 61. Na spotkaniu: informacja burmistrza Halinowa o realizowanych inwestycjach, podział funduszu sołeckiego na rok 2023, wybór delegatów do gminnej Spółki Wodnej w Halinowie.
 7. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, miesięcznik „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.

 

Ogłoszenia – 18 września 2022 r. XXV Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Dębe Wielkie.
 2. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 1. Najbliższe spotkania kandydatów do bierzmowania: grupa drugoroczna – 26 września(poniedziałek) godz. 19.00; grupa pierwszoroczna – 13 października (czwartek) godz. 19.00.
 2. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. W minionym tygodniu został zalany ostatni fragment sklepienia nad prezbiterium.
 3. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.

 

Ogłoszenia – 11 września 2022 r. XXIV Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcenie przyborów szkolnych, a po Mszy Św. zapraszam dzieci na występ iluzjonisty TomAsa.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji.
 3. Jutro, w poniedziałek, 12 września, o godz. 19.00 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Jednocześnie rozpoczęły się zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych i innych osób, które do tej pory nie przyjęły tego sakramentu. Można zapisywać się w po Mszach Św. lub w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie w najbliższy czwartek, 15 września, o godz. 19.00.

 1. We wtorek, 13 września, o godz. 18.30 – różaniec fatimski. Tego dnia (wyjątkowo) będą odprawiane Msze Św. o godz. 8.00 i 18.00.
 2. W środę, 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Św., zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku będą przygotowywały się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. ( I spowiedzi i I Komunii Św.).
 3. W piątek, 16 września, zapraszam na Mszę Św. o godz. 18.00 dzieci rocznicowe i ich rodziców.
 4. Pielgrzymka do Lichenia jest odwołana z powodu braku odpowiedniej ilości osób.
 5. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 6. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuję za anonimową ofiarę w wys. 1 tys. zł rodzinie z Brzezin. Bóg zapłać. W najbliższą środę Msza Św. o godz. 18.00 będzie ofiarowana w int. ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii.
 7. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.

Ogłoszenia – 04 września 2022 r. XXIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.30 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Dziękuję poszczególnym wioskom za przygotowanie koszów dożynkowych.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Za tydzień taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
 3. W najbliższy czwartek przypada święto Narodzenia NMP (w ludowej tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej)
 4. Ministrantów, lektorów, scholanki, bielanki zapraszam na powakacyjne spotkanie rozpoczynające nowy rok duszpaterski w najbliższą sobotę o godz. 14.00.
 5. Za tydzień w niedzielę, 11 września, podczas Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcę dzieciom i młodzieży przybory szkolne. Po tej Mszy Św. zapraszam dzieci na występ iluzjonisty TomAsa.
 6. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na pierwsze powakacyjne spotkanie, w poniedziałek za tydzień, 12 września, o godz. 19.00. Bierzmowanie dla tej grupy jest planowane w dn. 25 października, wtorek, o godz. 18.00. Udzieli go ks. bp Jacek Grzybowski.

Jednocześnie rozpoczynają się zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych i innych osób, które do tej pory nie przyjęły tego sakramentu. Można zapisywać się w po Mszach Św. lub w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie 15 września, w czwartek, o godz. 19.00.

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku będą przygotowywały się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. ( I spowiedzi i I Komunii Św.) będzie 14 września, w środę, o godz. 19.00.
 2. Dzieci rocznicowe (klasy czwarte) i ich rodziców zapraszam na Mszę Św. 16 września, w piątek, o godz. 18.00.
 3. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 4. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. W minionym tygodniu zostało zalane sklepienie w nawie głównej budowanego kościoła (z wyjątkiem odcinka nad prezbiterium).
 5. Nasza parafia organizuje w dn. 17 września (sobota) pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt 70 zł. Zapisy u ks. proboszcza.
 6. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.

 

Ogłoszenia – 28 sierpnia 2022 r.  XXII Niedziela Zwykła  

 

 1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach
 2. Parafialną grupę „Caritas” zapraszam ma spotkanie w najbliższą środę, 31 sierpnia, o godz. 19.00.
 3. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli ze szkół w Brzezinach i Cisiu. Zachęcam, aby nowy rok szkolny rozpocząć w stanie łaski uświęcającej. Możliwość spowiedzi 30 min przed Mszą Św. rozpoczynającą nowy rok szkolny, a także w pierwszy piątek miesiąca (2 września) od godz. 16.30 do 18.30. Przybory szkolne zostaną poświęcone w niedzielę, 11 września, podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Dnia 1 września, w 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej, będziemy modlić się o pokój na świecie.
 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30. Przed południem pojadę do chorych: proszę o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 5. W pierwsze soboty w miesiącach od września do stycznia (pięć sobót) po Mszy Sw. o godz. 18.00 odmówimy różaniec i odprawimy 15 – minutowe rozważanie tajemnic różańcowych. To 2 warunki, obok stanu łaski uświęcającej i przyjęcia Komunii Św, by odbyć nabożeństwo 5 sobót miesiąca w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam od najbliższej soboty.
 6. Bielanki zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 12.30.
 7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę września, o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Brzezin, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.
 8. Również za tydzień w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie koszów.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierała p. Szałańska), z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pani Karłowska pan Całka), z Brzezin (gdzie zbierała p. Kińska), z Cisia (gdzie zbierali pani Rupniewska i pan Domański). Bóg zapłać.
 12. Nasza parafia organizuje w dn. 17 września (sobota) pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt 70 zł. Zapisy od jutra u ks. proboszcza.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”, a także miesięcznik „Różaniec”.
 14. W najbliższą 4 września 2022 roku odbędzie się I Diecezjalne Spotkanie Rodzin, Będzie miało ono miejsce w Radzyminie w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II od godz. 14.00. W programie Zawierzenie rodzin naszej diecezji opiece Matki Bożej Zwycięskiej, Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego, konferencje Na koniec posiłek, festyn, wspólna zabawa i przeróżne atrakcje dla dzieci oraz rodzin. Jest przygotowany wielki parking dla samochodów. Do udziału zachęca Domowy Kościół, współorganizator spotkania.

Ogłoszenia – 21 sierpnia 2022 r., XXI Niedziela Zwykła  

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację uroczystości odpustowej w naszej parafii. Dziękuję:

– ks. Pawłowi Cieślikowi

– panu burmistrzowi Adamowi Ciszkowskiemu

– panu Dariuszowi Kowalczykowi i pracownikom z Gminnego Centrum Kultury w Halinowie, pani Agnieszce Księżopolskiej

– panu pułkownikowi Jackowi Węcławkowi i Wojsku Polskiemu

– paniom z parafialnej grupy Caritas

– Ochotniczej Straży Pożarnej i policji, dyrekcjom szkół

– kręgom Kościoła Domowego

– Kołu Gospodyń Wiejskich „Cisiowianki”

– Kołu Gospodyń Wiejskich z Desna z panem Leszkiem Gomulskim

– pp. Ewie i Marcinowi Szulim z „Zajazdu Pod Dębem”

– panu Janowi Skolimowskiemu

– państwu Małgorzacie i Arturowi Domańskim, państwu Barbarze i Dariuszowi Gajewskim

–  państwu Ewie i Karolowi Sochackim

– Mateuszowi Łukasik, Anecie Górskim, Karolowi Piłatowi, Michałowi i Mikołajowi Kwiatkowskim

– państwu Agnieszce i Stanisławowi Bałut

– paniom: Henryce Piotrkowicz, Jadwidze Łukasiak, Krystynie Łukasiak, Mirosławie Komar i Annie Papis

– pani Kondej z córkami, panu Sławomirowi Konowrockiemu z synami

– osobom rozkładającym i składającym namioty  i osobom, które przyniosły pyszne ciasta, smalec i ogórki

– ks. Józefowi, asyście kościelnej, panu organiście Zdzisławowi, ministrantom i lektorom, bielankom

– DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PRZYCZYNILI SIĘ DO PIĘKNEGO PRZEBIEGU UROCZYSTOŚCI I WSZYSTKIM, KTORZY UŚWIETNILI SWOJĄ OBECNOŚCIĄ TO SZCZEGÓLNE WYDARZENIE. BÓG ZAPŁAĆ!

 1. Dziękuję ks. Włodzimierzowi z diecezji Grodno na Białorusi za pomoc duszpasterską w tym tygodniu.
 2. W najbliższy piątek, 26 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. Za tydzień w niedzielę, 28 sierpnia, odbędą się w Latowiczu Dożynki Diecezjalne. Program jest wywieszony w gablocie. Nasz parafialny dzień dziękczynienia za plony odbędzie się w pierwszą niedzielę września. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie koszów.
 4. Polecam tygodniki katolickie.

Ogłoszenia parafialne, 20 Niedziela Zwykła, dn. 14.08.2022

 

 1. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się duchowo oraz pomogły przygotować nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Łaskawej: kołom różańcowym, panom z asysty kościelnej, parafianom.
 2. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, odpust w naszej parafii. Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Paweł Cieślik. Podczas każdej Mszy Św. – obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Po sumie i procesji, z udziałem władz samorządowych gminy Halinów, kompanii honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i orkiestry OSP Okuniew, na terenie przykościelnym będzie złożenie wieńców odsłonięcie i poświęcenie tablicy poświęconej żołnierzom Armii Krajowej obwodu „Obroża” w hołdzie plutonowi 763 III Rejonu „Dęby” i plutonowi 782 IV Rejonu „Fromczyn”. Ta część uroczystości zakończy się przemarszem kompanii honorowej Wojska Polskiego. Od godz. 16.00 zapraszam na piknik: pokaz sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna. od godz. 17.00 – wspólne śpiewanie piosenek niepodległościowych (będą przygotowane śpiewniki), a w godz. 18.00-22.00 – zabawa z towarzyszeniem zespołu Reaven.Proszę o zaproszenie na to święto naszej parafii Waszych rodzin i znajomych z innych parafii.Tego dnia będzie nieczynny parking naprzeciwko kościoła.
 1. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i przekazywane na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Brzezin (gdzie zbierała p. M. Konopińska), z Desna, z Cisia (Zakolej), ze Żwirówki. Bóg zapłać. W minionym tygodniu (w czwartek i piątek) została zalana betonem kolejna część sklepienia (wschodnia nawa).
 2. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję panom Andrzejowi Całka i Pawłowi Kurkowi. Dziękuję pp. Krawczyk z Brzezin za ofiarowane gerbery do dekoracji kwiatowej w kościele. Bóg zapłać.
 3. Polecam tygodniki katolickie: Gość Niedzielny i Idziemy.
 4. Dzisiaj słuchamy świadectw osób trwających w abstynencji.

Ogłoszenia parafialne, 19 Niedziela Zwykła, dn. 07.08.2022

 

 1. Naszą parafię, od wczoraj, nawiedza obraz Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Jest to czas szczególnej, tygodniowej modlitwy w intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii, naszych rodzin i pokoju na świecie, a zarazem duchowego przygotowanie do przeżywania święta parafii czyli odpustu.Dzisiaj od godz. 15.00 do 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku o godz. 8.00 będziemy śpiewać Godzinki i odmawiać Różaniec (część radosną), o godz. 12.00 – „Anioł Pański” i różaniec (część światła), o godz. 17.00 – różaniec (cz. bolesna), o godz. 17.30 i 18.00 – Msze Św., o godz. 18.30 – różaniec (cz. chwalebna) przed wystawionym Najśw. Sakramentem, zakończony Apelem Jasnogórskim. Od 18.30 do 19.00 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W piątek i w sobotę są drobne zmiany w programie. Większość modlitw będą prowadziły Koła Różańcowe według podanego programu. Chciałbym, by w tę modlitwę włączyli się wszyscy parafianie, dlatego we wtorek o godz. 17.00 zapraszam parafian z Desna, a o godz. 18.30 parafian z Wielgolasu Brzezińskiego; w środę o godz. 17.00 parafian z Cisia, a o godz. 18.30 – parafian ze Żwirówki; w czwartek o godz. 18.30 – ministrantów i lektorów, w piątek o godz. 18.30 – parafian z Brzezin, a w sobotę o godz. 12.00 – dzieci i młodzież. Podczas nawiedzenia zapraszam osoby z Kół Żywego Różańca na krótkie spotkania w wyznaczonych terminach.Obraz Matki Bożej Łaskawej pożegnamy w sobotę o godz. 16.00.Program nawiedzenia jest wyłożony na niebieskich kartach na stoliku z prasą. Przy wyjściu z kościoła można nabyć książki i obrazki związane z peregrynacją.
 1. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję p. Henryce Piotrkowicz i p. Janowi Skolimowskiemu. Dziękuję strażakom z OSP Cisie za wykoszenie trawy i oczyszczenie terenu za ogrodzeniem kościelnym z zachodniej strony. Dziękuję pp. Krawczyk z Brzezin za ofiarowane gerbery do dekoracji kwiatowej w kościele. Bóg zapłać.
 2. Przyjmuję intencje mszy świętych na rok 2023.
 3. Program tegorocznego odpustu 15 sierpnia i festynu parafialnego, który organizujemy wspólnie z Gminą Halinów, jest umieszczony na plakatach. Proszę o włączenie się w przygotowanie tej parafialnej uroczystości. Proszę też, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Wyjątkowo tego dnia Msza Św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 15.00, a nie o 16.00.
 4. Za tydzień będziemy słuchać świadectw osób trwających w abstynencji.
 5. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i przekazywane na budowę nowej świątyni. Dziękuję pp. Czesławowi i Stanisławie Piotrkowicz, dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. J. Skolimowski) i (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz). Bóg zapłać.
 6. Polecam tygodniki katolickie: Gość Niedzielny i Idziemy.

 

Ogłoszenia parafialne, 18 Niedziela Zwykła, dn. 31.07.2022

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00. W pierwszy piątek pojadę rano z Komunią Św. do osób chorych. Od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. W sobotę – nabożeństwo w ramach Nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Łaskawej.
 2. W sobotę, w Święto Przemienienia Pańskiego, o godz. 17.15 powitamy, peregrynującą po Polsce, kopię obrazu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Po powitaniu pomodlimy się różańcem. Natomiast po Mszy Św. zapraszam na wykład p. Ewy Storożyńskiej (trwający 30 – 45 min.) o cudzie nad Wisłą i wygaśnięciu epidemii cholery w Warszawie, Krakowie i Wilnie.
 3. W pierwszą niedzielę sierpnia: o godz. 10.00 – różaniec prowadzony przez KŻR z Wielgolasu Duchnowskiego, zapraszam wszystkich mieszkańców Wielgolasu Duchnowskiego. Po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna. Z racji nawiedzenia od godz. 15.00 do godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu.

Program nawiedzenia jest wyłożony na niebieskich kartach na stoliku z prasą. Zachęcam do włączenia się w to duchowe wydarzenie i do modlitwy w int. Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin oraz pokoju na świecie. Potraktujmy je także jako duchowe przygotowanie do przeżycia odpustu parafialnego.

 1. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 2. Przyjmuję intencje mszy świętych na rok 2023.
 3. Przypominam o sierpniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. W minionym tygodniu został zalany zewnętrzny gzyms na ścianie zachodniej kościoła.
 4. Program tegorocznego odpustu 15 sierpnia i festynu parafialnego, który organizujemy wspólnie z Gminą Halinów, jest umieszczony na plakatach. Po Mszy Św. będzie odsłonięta tablica poświęcona żołnierzom Armii Krajowej obwodu „Obroża” w hołdzie plutonowi 763 III Rejonu „Dęby” i plutonowi 782 IV Rejonu „Fromczyn”. Ponadto od godz. 16.00 zapraszam na piknik: pokaz sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna. od godz. 17.00 – wspólne śpiewanie piosenek niepodległościowych (będą przygotowane śpiewniki), a w godz. 18.00-22.00 – zabawa z towarzyszeniem zespołu Reaven.

Proszę o włączenie się w przygotowanie tej parafialnej uroczystości. Proszę też, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Wyjątkowo tego dnia Msza Św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 15.00, a nie o 16.00.

 1. W dn. 2 sierpnia możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” związany z św. Franciszkiem z Asyżu. Warunki zwykłe plus nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
 2. Polecam tygodniki katolickie: Gość Niedzielny i Idziemy.

Ogłoszenia parafialne, 17 Niedziela Zwykła, dn. 24.07.2022

 

 1. Dzisiaj po Mszach Św., z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, błogosławię pojazdy.
 2. We wtorek przypada wspomnienie rodziców NMP, św. św. Joachima i Anny, a zarazem Światowy Dzień Osób Starszych i Samotnych.
 3. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 4. Od przyszłej niedzieli będę przyjmował intencje mszy świętych na rok 2023.
 5. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni: za anonimową ofiarę w wys. 500 zł oraz ofiary przelewane na konto. Przypominam o sierpniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. W minionym tygodniu (we wtorek i środę) została zalana betonem zachodnia część sklepienia – nawa boczna. Przy tej okazji dziękuję wszystkim osobom, które systematycznie wspierają to dzieło. Bóg zapłać.
 6. W dniach od 6 do 13 sierpnia naszą parafię nawiedzi kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej. Peregrynacja kopii cudownego wizerunku Maryi, Matki Bożej Łaskawej, który znajduje się w Sanktuarium NMP Łaskawej, Patronki Warszawy (oo. jezuici) na ul. Świętojańskiej w Warszawie trwa od czerwca 2020 roku. Nawiedziła już ok. 100 parafii w całej Polsce. W czasie epidemii, która wybuchła w roku 1652 w Warszawie, obraz „Matki Bożej Łaskawej, Wybawicielki od Zarazy i Wszelkiego Utrapienia!” noszono uroczyście w procesjach pokutno-błagalnych ulicami Warszawy, prosząc Maryję by powstrzymała zarazę i zagrodziła jej dostęp do stolicy. W roku 1920 modlono się przed jej obrazem, aby ocaliła Polskę od innej, tym razem bolszewickiej, komunistycznej zarazy. Matkę Bożą Łaskawą ogłoszono Patronką Warszawy i Strażniczką Polski.

Program nawiedzenia jest wywieszony w gablocie i w wyłożony na stoliku z prasą. Każdego dnia będą śpiewane godzinki i odmawiany różaniec. Zachęcam do włączenia się w to duchowe wydarzenie w int. Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i rodzin oraz w int. pokoju na świecie. Potraktujmy je także jako duchowe przygotowanie do przeżycia odpustu parafialnego.

 1. Polecam tygodniki katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy.