Kategoria: ogłoszenia

Ogłoszenia – 01 października 2023 r., XXVI Niedziela Zwykła

1. Od dzisiaj, 1 października, rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane w niedzielę o godz. 15.30, we wtorki – godz. 8.30, w pozostałe dni tygodnia – o godz. 17.15. Zapraszam do uczestnictwa wszystkich parafian. Dzieci zapraszam szczególnie w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.
Kancelaria w październiku (z racji nabożeństw) będzie czynna do godz. 17.00
2. Dzieci zapraszam do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec wykonany techniką dowolną przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów ( np. muszelki, fasolki, kasztany, koraliki itp). Liczę na pomysłowość i oryginalność oraz samodzielność wykonania pracy. Wykonane różańce należy dostarczyć do 22 października. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród 29 października.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00. W pierwszy piątek rano pojadę z Komunią Św. do chorych parafian. Proszę o zgłoszenia. Spowiedź od godz. 16.30. Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odmówiona za zakończenie nabożeństwa różańcowego. W sobotę osoby odbywające nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszam na różaniec o godz. 17.15, zaś po Mszy Św. będzie 15 – minutowe rozważanie.
4. Zbiórka ministrantów – w najbliższą sobotę o godz. 10.00, próba scholi – w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
5. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
6. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Fundacji Boże Atelier wspierającej misje katolickie w Kenii i Tanzanii.
7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku.
8. Przypominam o październikowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Za dar serca – Bóg zapłać.
9. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy” i „Gość Niedzielny”, dla dzieci – „Mały Gość” oraz „Gość Extra” (poświęcony objawieniom maryjnym).

Ogłoszenia – 24 września 2023 r., XXV Niedziela Zwykła

1. Spotkanie małżeństw zainteresowanych kręgiem Kościoła Domowego będzie dzisiaj po mszy św. o godz. 10.30 w kaplicy. Zapraszam.
2. Ks. proboszcz dzisiaj głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii w Dębem Wielkim.
2. Spotkanie grupy synodalnej – jutro, 25 września, o godz. 19.00.
3. Dzieci rocznicowe wraz z rodzicami zapraszam na mszę św. w czwartek, 28 września, o godz. 18.00.
4. Spotkanie grupy młodzieżowej – w najbliższy piątek (29 września) o godz. 19.00 w kaplicy.
5. Spotkanie bielanek – w najbliższą sobotę (30 września) o godz. 12.30.
6. Kandydaci do sakramentu bierzmowania jadą w najbliższą sobotę (30 września) do kościoła Wiązownie -miejsca chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej. Początek pielgrzymki rowerowej o godz. 10.00 pod kaplicą.
7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca października, po mszy o godz. 10.30 procesja eucharystyczna. Wcześniej o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego, a o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe przed Najśw. Sakramentem.
8. Dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. otrzymają poświęcone różańce za tydzień, w niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30.
9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. W minionym tygodniu dotarły już materiały na więźbę dachową.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.

Ogłoszenia – 17 września 2023 r., XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu.
2. Jutro (18 września) spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00.
3. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku będą przygotowywały się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. ( I spowiedzi i I Komunii Św.) – w najbliższy czwartek, 21 września, o godz. 19.00.
4. Zbiórka ministrantów – w najbliższą sobotę (23 września) o godz. 10.00; próba scholi dziecięcej – również w sobotę o godz. 15.00. Zapraszamy dzieci do zaangażowania w tych grupach parafialnych!
5. Dzieci rocznicowe zapraszam na mszę św. w czwartek, 28 września, o godz. 18.00.
6. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
7. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i przekazywane na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
8. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i kwartalnik „Magazyn Niedzieli”.
9. W naszej parafii istnieją 2 kręgi Kościoła Domowego. Chcemy założyć kolejny krąg, który służy pogłębieniu więzi małżeńskiej i więzi z Panem Bogiem. Chętne małżeństwa mogą zgłaszać się do ks. proboszcza. Dziś słuchamy świadectw małżeństw należących do takich kręgów. A za tydzień, w niedzielę, po mszy św. o godz. 10.30 będzie spotkanie małżeństw zainteresowanych kręgiem. Zapraszam.

Ogłoszenia – 10 września 2023 r., XXIII Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.30 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Dziękuję poszczególnym wioskom za przygotowanie koszów dożynkowych. Dzisiaj również podczas Mszy Św. o godz. 10.30 – poświęcenie przyborów szkolnych.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji.

3. Od dzisiejszej niedzieli Godzinki ku czci NMP będą śpiewane bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 8.00.

4. W najbliższą środę, 13 września, po Mszy Św. o godz. 18.00 – różaniec fatimski z procesją wokół kaplicy.

5. W czwartek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. O godz. 19.00 poświęcę nowy krzyż postawiony w Cisiu na rogu ulic Mostowej i Cisowy Dwór. Dziękuję osobom, który postawiły nowy krzyż w miejscu poprzedniego. Bóg zapłać.

6. Młodzież zapraszam na spotkanie parafialnej młodzieżowej grupy modlitewno-formacyjnej w najbliższy piątek (15 września) o godz. 19.00 w kaplicy.

7. W sobotę, szesnastego dnia miesiąca – litania do św. Jana Pawła II w int. świętości rodzin i szacunku do życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

8. Spotkanie, pierwsze po wakacjach, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, będzie 18 września, w poniedziałek, o godz. 19.00.

Natomiast zapisy i początek nowego cyklu przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych i innych osób, które do tej pory nie przyjęły tego sakramentu będą w Wielkim Poście 2024 roku.

9. Rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku będą przygotowywały się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. ( I spowiedzi i I Komunii Św.) zapraszam na spotkanie dn. 21 września (czwartek) o godz. 19.00.

10. W naszej parafii istnieją 2 kręgi Kościoła Domowego. Chcemy założyć kolejny krąg, który służy pogłębienia więzi małżeńskiej i więzi z Panem Bogiem. Chętne małżeństwa mogą zgłaszać się do ks. proboszcza. W niedzielę, za tydzień, podczas Mszy Św. będziemy słuchać krótkich świadectw małżeństw należących do takich kręgów. A za 2 tygodnie, 24 września, w niedzielę, po mszy św. o godz. 10.30 będzie spotkanie małżeństw zainteresowanych kręgiem.

11. Zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci. Także dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby śpiewać w scholi dziecięcej prowadzonej przez p. Magdalenę Bolek.

12. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję p. Mirosławie Malesa za kwiaty do kościoła.

13. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i przekazywane na budowę nowej świątyni.

14. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.

Ogłoszenia – 3 września 2023 r.  XXII Niedziela Zwykła  

 

 1. W minioną środę zmarł p. Zdzisław Nadrowski, który pracował w naszej parafii jako organista. Wczoraj odbył się pogrzeb w Ostrołęce, skąd pochodził. W pogrzebie uczestniczyli przedstawiciele naszej parafii wraz ks. proboszczem. W naszej parafii zostanie odprawiona msza św. w jego intencji w miesiąc po śmierci, 30 września, o godz.17.00.
 2. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego, 4 września, w poniedziałek. o godz. 8.00. Zachęcam, aby nowy rok szkolny rozpocząć w stanie łaski uświęcającej. Możliwość spowiedzi w 30 min przed tą liturgią. Poświęcenie przyborów szkolnych w niedzielę za tydzień podczas mszy św. o godz. 10.30.
 3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 – spotkanie grupy synodalnej.
 4. W najbliższą środę, 6 września, o godz. 19.00 – spotkanie parafialnej grupy Caritas.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00.
 6. W najbliższy piątek, 8 września, przypada Święto Narodzenia NMP. Podczas mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie nasion i ziaren.
 7. W najbliższą sobotę, 9 września, o godz. 15.00 pierwsza, po wakacjach, próba scholi. Serdecznie zapraszamy dziewczynki i chłopców do śpiewania w scholi.
 8. W przyszłą niedzielę, 10 września, podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie koszów.
 9. W przyszłą niedzielę w Markowej na Podkarpaciu odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Przygotowujemy się duchowo do tego wydarzenia odmawiając nowenną po mszy św. o godz. 18.00, we wtorek – po mszy św. o godz. 8.00.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i przekazywane na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Cisia (zbierali p. Rupniewska i p. Domański), z Wielgolasu Brzezińskiego ( gdzie zbierała p. Szałańska i gdzie zbierali p. Karłowska i p. Całka). Bóg zapłać.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.

Ogłoszenia – 27 sierpnia 2023 r. XXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach

2. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Przed południem pojadę do chorych. Proszę o zgłoszenia. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją rodziny Ulmów.

3. W pierwsze soboty w miesiącach od września do stycznia (pięć sobót) po Mszy Sw. o godz. 18.00 odmówimy różaniec i odprawimy 15 – minutowe rozważanie tajemnic różańcowych. To 2 warunki, obok stanu łaski uświęcającej i przyjęcia Komunii Św, by odbyć nabożeństwo 5 sobót miesiąca w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam od najbliższej soboty.

4. Za tydzień, w pierwszą niedzielę września, o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Brzezin, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.

5. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego, 4 września, w poniedziałek. o godz. 8.00. Zachęcam, aby nowy rok szkolny rozpocząć w stanie łaski uświęcającej. Możliwość spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca, w pierwszą sobotę i w niedzielę.

6. Za dwa tygodnie, 10 września, w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie koszów. Tego dnia będzie też poświęcenie przyborów szkolnych.

7. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

8. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.

9. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

Ogłoszenia parafialne, XIX Niedziela Zwykła, dn. 13.08.2023

 

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 16.00 – różaniec fatimski z procesją wokół kaplicy.

2.  Dzisiaj po każdej Eucharystii kwesta do puszek na rzecz poszkodowanych podczas kataklizmu, który nawiedził Słowenię.

3. We wtorek,15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, odpust w naszej parafii. Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Podczas wszystkich mszy św. kazania będzie głosił i przewodniczył sumie odpustowej ks. Krzysztof Cyran, salezjanin. Podczas każdej Mszy Św. – obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Zapraszam do uczestnictwa w sumie odpustowej i procesji: ministrantów, bielanki, asystę kościelną, Koła Różańcowe. Po sumie i procesji, z udziałem władz samorządowych gminy Halinów, kompanii honorowej Wojska Polskiego, strażaków z OSP z naszej gminy, pocztów sztandarowych i orkiestry, na terenie przykościelnym będzie złożenie wiązanek przed tablicami upamiętniającymi żołnierzy Armii Krajowej oraz Bitwę Warszawską 1920 roku oraz Apel Pamięci zakończony salwą honorową i defiladą kompanii honorowej Wojska Polskiego. Apel poległych będzie szczególną chwilą podczas której będziemy przywoływać imiona i nazwisko żołnierzy. Zadbajmy sami o uczestnictwo w tym wydarzeniu, też zadbajmy o udział dzieci i młodzieży. Uważam, że jest to nasz chrześcijański i patriotyczny obowiązek! Proszę o zaproszenie na to święto naszej parafii Waszych rodzin i znajomych z innych parafii.

Od godz. 16.00 – piknik: pokaz sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna, wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych, występ zespołu MINIMAL, zabawa taneczna. Tego dnia będzie nieczynny parking naprzeciwko kościoła.

Proszę, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Jutro (w poniedziałek) o godz. 19.00 zapraszam panów do rozkładania na namiotów.

4. W środę, szesnastego dnia miesiąca, litania do św. Jana Pawła II w intencji o świętość rodzin i nienaruszalność życia ludzkiego.

5. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni: przelewy na konto oraz parafianom ze Żwirówki (zbierała p. Stanisława Osica) i z Desna. Bóg zapłać.

6. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Dziękuję pp. Zofii i Januszowi Krawczyk z Brzezin za kwiaty (gerbery), p. Henryce Piotrkowicz za dekorację kwiatową, czyste obrusy i szaty liturgiczne, p. Janowi Skolimowskiemu za wykonane prace, pp. Marzenie i Tadeuszowi Kazimierczuk za odnowienie figurki Matki Bożej, p. Pawłowi Kurkowi za wykoszenie trawy, p. Mirosławie Komar i p. Annie Szuba.

7. Dziękuję p. burmistrzowi i samorządowcom za nowy maszt flagowy.

8. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.

Ogłoszenia parafialne,  XVIII Niedziela Zwykła, dn. 06.08.2023, Święto Przemienienia Pańskiego

 

 1. Ks. proboszcz głosi dzisiaj kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii św. Benedykta w Warszawie.
 2. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy Św. o godz. 16.00 – różaniec fatimski z procesją wokół kaplicy.
 3. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Dziękuję strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cisiu za wykoszenie trawy i oczyszczenie terenu za ogrodzeniem kościelnym od zachodniej strony oraz Michałowi Traczykowi z Zakrętu za przycięcie tui.
 4. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni: przelewy na konto oraz parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. Jan Skolimowski i gdzie zbierali pp. Piotrkowicz) oraz parafianom z Brzezin. Bóg zapłać. W środę o godz. 18.00 – msza św. będzie ofiarowana w int. dobroczyńców naszej parafii i ofiarodawców.
 5. Program tegorocznego odpustu 15 sierpnia i festynu parafialnego, który organizujemy wspólnie z Gminą Halinów i Wojskiem Polskim, jest umieszczony na plakatach. O godz. 10.30 – msza św. w int. parafian z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych OSP z naszej gminy oraz szkół, a także orkiestry OSP z Okuniewa, po mszy św. – złożenie wiązanek przed tablicami upamiętniającymi żołnierzy Armii Krajowej oraz Bitwę Warszawską 1920 roku oraz Apel Pamięci zakończony defiladą kompanii honorowej Wojska Polskiego. Od godz. 16.00 – piknik: pokaz sprzętu wojskowego ( prawdopodobnie będzie też lądował śmigłowiec W-3), strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna, wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych, występ zespołu MINIMAL, zabawa taneczna.

Proszę o włączenie się w przygotowanie tej parafialnej uroczystości. Proszę też, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Wyjątkowo tego dnia Msza Św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 15.00, a nie o 16.00.

 1. Komisariat Policji w Halinowie ostrzega przed złodziejami okradającymi metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. W ostatnim czasie na terenie naszej gminy było kilka takich kradzieży.
 2. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.

Ogłoszenia parafialne, XVII Niedziela Zwykła, dn. 30.07.2023

1. W środę, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” związany z św. Franciszkiem z Asyżu. Warunki zwykłe plus nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00. W pierwszy piątek od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę – po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

3. Za tydzień, w pierwszą niedzielę sierpnia, o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez KŻR z Wielgolasu Duchnowskiego, zaś po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna wokół kaplicy.

4. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu.

5. Przypominam o sierpniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Trwają prace przy budowie.

6. Program tegorocznego odpustu 15 sierpnia i festynu parafialnego, który organizujemy wspólnie z Gminą Halinów i Wojskiem Polskim, jest umieszczony na plakatach. O godz. 10.30 – msza św. w int. parafian, po niej złożenie wiązanek przez tablicami upamiętniającymi żołnierzy Armii Krajowej oraz Bitwę Warszawską 1920 roku. Od godz. 16.00 – piknik: pokaz sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna. od godz. 16.15 – wspólne śpiewanie piosenek niepodległościowych, od godz. 17.00 – występ zespołu MINIMAL, a w godz. 18.00-22.00 – zabawa taneczna. Zachęcam, by zaprosić rodzinę i znajomych z innych parafii.

Proszę o włączenie się w przygotowanie tej parafialnej uroczystości. Proszę też, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Wyjątkowo tego dnia Msza Św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 15.00, a nie o 16.00.

7. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.

 

Ogłoszenia parafialne, XVI Niedziela Zwykła, dn. 23.07.2023

1. Dzisiaj po Mszach Św., z racji wtorkowego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, błogosławię pojazdy.

2. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu.

3. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni oraz za przekazaną ofiarę 2 tys. zł. Bóg zapłać.

4 . Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.