Kategoria: ogłoszenia

Ogłoszenia – 18 lutego 2024 r. , I Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
2. Przez cały okres Wielkiego Postu będziemy zbierali produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Bóg zapłać za dar serca.
3. Pani organistka Grażyna Tul zaprasza osoby śpiewające do chóru, który chcemy stworzyć w naszej parafii. Próby odbywałyby się 1 raz w tygodniu. Chętnych do śpiewania w chórze proszę o kontakt z p. organistką po mszach św.. Pierwsza próba w najbliższy piątek, 23 lutego, o godz. 18.30. Zapraszamy.
4..Spotkanie grupy synodalnej – w najbliższą środę, 21 lutego, o godz. 19.00.
5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. – w najbliższy czwartek, 22 lutego, o godz. 19.00.
6. Zbiórka ministrantów – w najbliższą sobotę, 14 lutego, o godz. 10.30.
7. Próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę, 14 lutego, o godz. 15.00.
8. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
9. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierały panie Kuśpit i Mucha i gdzie zbierali pp. Piotrkowicz), ze Żwirówki (gdzie zbierała p. sołtys S. Osica) oraz z Desna. Bóg zapłać.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.

Ogłoszenia – 11 lutego 2024 r. VI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada Wspomnienie NMP z Lourdes, zarazem Światowy Dzień Chorych. Z tej racji jutro podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zgodnie z normami liturgicznymi ten sakrament mogą przyjąć dotknięci poważną chorobą, która postępuje, chorzy, których życie jest zagrożone, ludzie w podeszłym wieku, którzy czują, że opuszczają ich siły. Sakrament ten nie może być udzielany, ani przyjmowany z powodu błahych dolegliwości czy profilaktycznie. Osoba przyjmująca ten sakrament powinna się znajdować w stanie łaski uświęcającej.
2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii Św. oraz wręczenie modlitewników.
3. W dniu dzisiejszym Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do abstynencji na czas Wielkiego Postu i modlitwy za rodziny, które borykają się z problemem alkoholizmu. 
4. W najbliższą środę (14 lutego) przypada Popielec. Rozpoczniemy Wielki Post – czas pokuty, wewnętrznego oczyszczenia i nawrócenia. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 8.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych i jeden w ciągu dnia posiłek do syta.
5. Nabożeństwa pasyjne będą odprawiane: Droga Krzyżowa – w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15, Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych możemy zyskać odpust zupełny.
6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielę Wielkiego Postu tj. 3 marca. Poprowadzi ks. prof. Tomasz Jakubiak z Akademii Katolickiej w Warszawie.
7. Parafialną grupę „Caritas” zapraszam na spotkanie w Środę Popielcową po wieczornej mszy św.
8. Młodzież zapraszam w najbliższy piątek o godz. 19.00 na spotkanie grupy modlitewno-formacyjnej.
9. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
10. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Brzezin (zbierała p. M. Konopińska), z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. J. Skolimowski) , z Wielgolasu Duchnowskiego (gdzie zbierała p. A. Papis). Bóg zapłać.
W najbliższą środę o godz. 8.00 msza św. w int. ofiarodawców i dobroczyńców parafii oraz o Boże błogosławieństwo w budowie nowej świątyni.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.

Ogłoszenia – 4 lutego 2024 r. V Niedziela Zwykła

1. Zakończyła się tegoroczna kolęda. Dziękuję za wszystkie spotkania. Dodatkowy termin kolędy dla rodzin, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie to 10 luty (sobota). Można zgłaszać się osobiście, telefonicznie i mailowo.
2. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu oraz wszystkim osobom, które w minioną sobotę rozebrały dekorację bożonarodzeniową- szopkę i choinki.
3. Zapraszam młodzież na spotkanie parafialnej modlitewnej grupy młodzieżowej – w najbliższy piątek, 9 lutego, o godz. 19.00. Zapraszam.
4. Próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę, 10 lutego, o godz. 15.00.
5. Za tydzień w niedzielę, 11 lutego, po mszy św. o godz. 10.30 – katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. oraz wręczenie modlitewników.
6. Dziękuję za ofiary przekazywane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
7. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.

Ogłoszenia – 28 stycznia 2024 r. IV Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Dębe Wielkie.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. do godz. 20.00.
Pierwszy piątek miesiąca jest zarazem Świętem Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Taca jest przeznaczona na zakony klauzurowe. Spowiedź rano tylko 20 min przed Mszą Św., po południu – adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź – od godz. 17.00.
W pierwszą sobotę miesiąca – spowiedź tylko 20 min przed Mszą Św.
3. W pierwszą niedzielę lutego o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego, po mszy św. o godz. 10.30 – krótka adoracja Najśw. Sakramentu.
4. W najbliższą sobotę, 3 lutego, o godz. 9.00 będziemy rozbierać szopkę bożonarodzeniową oraz choinki. Bardzo proszę o pomoc ministrantów, kręgi Kościoła Domowego, młodzież i wszystkich, którzy chcieliby pomóc.
5. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu oraz Henryce Piotrkowicz i Bartłomiejowi Gąseckiemu.
6. W kruchcie kaplicy jest wywieszony wykaz kursów przedmałżeńskich, które odbywają się w naszej diecezji w bieżącym roku. Te informacje znajdują się także na stronie internetowej naszej diecezji warszawsko-praskiej.
7. Przypominam o lutowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Dziękuję wszystkim wspierającym to dzieło.
8. Burmistrz Gminy Halinów, Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Radą Miejską i Gminne Centrum Kultury zapraszają w dniu jutrzejszym, 29 stycznia, na obchody 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w gminie Halinów. W programie: godz. 11.00 – złożenie wieńców pod pomnikiem powstańca Ludwika Walesiaka w Chobocie z asysta grupy historycznej „Konspiracja”; godz. 12.00 – msza św. w kościele w Długiej Kościelnej, po niej – występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chobocie.
9. Trwa wizyta duszpasterska -„kolęda”. Bardzo dziękuję za wszystkie spotkania w minionym tygodniu, wspólną modlitwą, okazywaną życzliwość, składane ofiary. Dziękuję Agnieszce Bałut, Zbigniewowi Szmitowi, Leszkowi Gomulskiemu, Stanisławowi Góreckiemu, Marcinowi Boguszowi za podwożenie od domu do domu podczas kolędy.
Dodatkowy termin kolędy dla rodzin, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie to 10 luty (sobota). Można zgłaszać się osobiście, telefonicznie i mailowo.

Ogłoszenia – 21 stycznia 2024 r. III Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Narodzenia NMP w Warszawie-Płudach
2. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu oraz Zbigniewowi Konowrockiemu za odśnieżenie parkingu kościelnego.
3. W styczniu kancelaria parafialna ze względu na „kolędę” jest czynna tylko bezpośrednio po Mszy Św.
4. W gablocie przed kościołem i na karteczkach na stoliku z prasą możemy zapoznać się z informacją o możliwości przekazania 1,5% podatku na rehabilitację Piotrusia Wtulicha oraz Jasia Konowrockiego, niepełnosprawnych chłopców z naszej wspólnoty parafialnej. Również możemy przynosić nakrętki i zostawiać w kruchcie kaplicy wspierając niepełnosprawną Amelkę.
5. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”.
6. Trwa wizyta duszpasterska -„kolęda”. Bardzo dziękuję za wszystkie spotkania w minionym tygodniu, wspólną modlitwą, okazywaną życzliwość, składane ofiary. Dziękuję osobom, które po mnie przyjeżdżały, odwoziły, podwoziły. Dziękuję Witoldowi Łukasiakowi, Pawłowi Kurkowi, Markowi Kulasowi, Grzegorzowi Brama i Mirosławowi Roś za podwożenie od domu do domu podczas kolędy. Szczegółowy program jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Proszę rodziny katolickie, które jeszcze nie przyjmowały księdza po kolędzie, o zgłoszenie osobiście, mailowo lub telefonicznie.

Ogłoszenia – 14 stycznia 2024 r. II Niedziela Zwykła

1.Dziękuję paniom Agnieszce Marczak i Katarzynie Łokietek oraz uczniom ze szkoły w Cisiu za wystawienie jasełek w ubiegłym tygodniu. Dziękuję p. Janowi Papisowi za zorganizowanie spotkania opłatkowego samorządowców.
2. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu. Dziękuję p. Zbigniewowi Konowrockiemu za wczorajsze odśnieżenie parkingu.
3. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy wraz p. Grażyną Tul, organistką na wspólne śpiewanie kolęd.
4. W styczniu kancelaria parafialna ze względu na „kolędę” jest czynna tylko bezpośrednio po Mszy Św.
5. W najbliższy wtorek, szesnastego dnia miesiąca, po mszy św. o godz. 8.00 odmówimy litanię do św. Jana Pawła II w intencji świętości rodzin i szacunku do życia ludzkiego.
6. Zbiórka zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych odbędzie się 19 stycznia (najbliższy piątek) o godz.9.00 na parkingu kościelnym. Zbiórkę prowadzi Green Office Ecologic oraz Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Dochód ze zbiórki przeznaczony na rzecz misji.
7. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.
8. Sprawozdanie z Parafialnego Balu Karnawałowego.
9. Trwa wizyta duszpasterska zwaną „kolędą”. Bardzo dziękuję za wszystkie spotkania w minionym tygodniu, wspólną modlitwą, okazywaną życzliwość, składane ofiary. Dziękuję osobom, które po mnie przyjeżdżały, odwoziły, podwoziły. Dziękuję panu Janowi Skolimowskiemu za podwożenie od domu do domu podczas kolędy. Szczegółowy program jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Proszę rodziny katolickie, które w ostatnim czasie zamieszkały na terenie naszej parafii i jeszcze nie przyjmowały księdza po kolędzie, o zgłoszenie osobiście, mailowo lub telefonicznie. Program kolędy.

Ogłoszenia – 7 stycznia 2024 r. Niedziela Chrztu Pańskiego

1.Dziękuję rodzinom z kręgów Kościoła Domowego za przygotowanie wczorajszego mini – orszaku Trzech Króli oraz Elżbiecie Uksa, Dorocie Przybysz i Markowi Kulasowi za zorganizowanie Parafialnego Balu Karnawałowego.
2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszam na jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze SP w Cisiu.
3. W styczniu kancelaria parafialna ze względu na „kolędę” jest czynna tylko bezpośrednio po Mszy Św.
4. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
5. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Św. będzie ofiarowana w int. ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii oraz o Boże błogosławieństwo w budowie nowej świątyni. Bóg zapłać.
6. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.
7. Trwa wizyta duszpasterska zwaną „kolędą”. Bardzo dziękuję za wszystkie spotkania w minionym tygodniu, wspólną modlitwą, okazywaną życzliwość, składane ofiary. Dziękuję osobom, które po mnie przyjeżdżały, odwoziły, podwoziły. Dziękuję panom Janowi Papisowi, Zbigniewowi Konowrockiemu i Andrzejowi Polakowi za podwożenie od domu do domu podczas kolędy. Szczegółowy program jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Proszę rodziny katolickie, które w ostatnim czasie zamieszkały na terenie naszej parafii i jeszcze nie przyjmowały księdza po kolędzie, o zgłoszenie osobiście, mailowo lub telefonicznie.

Ogłoszenia – 31 grudnia 2023 r., Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 16.00 będzie dziękczynną za rok 2023, po eucharystii – nabożeństwo dziękczynne.
2. W poniedziałek, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. – o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Spowiedź tylko 15 min. przed Mszą Św. Tego dnia możemy zyskać odpust zupełny za śpiew w kościele lub kaplicy „O Stworzycielu Duchu przyjdź” celem uproszenia Bożej opieki na cały rok.
3. W pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy Św. odmówimy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Z racji kolędy nie będzie adoracji.
4. W pierwszy piątek miesiąca rano pojadę z Komunią Św. do osób chorych. Adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty od godz. 17.00.
5. W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Msze Św. o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Po mszy św. o godz. 10.30 – mini-orszak wokół kaplicy. Podczas każdej Mszy Św. – obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Osoby odbywające nabożeństwo pierwszych sobót zapraszam o godz. 9.45 na rozważanie Słowa Bożego, a o godz. 10.00 – różaniec.
6. Również 6 stycznia odbędzie się I Parafialny Bal Karnawałowy.
7. Za tydzień, 7 stycznia, przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Tego dnia po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszam na jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze SP w Cisiu. Natomiast o godz. 16.00 Msza Św w int. samorządowców, a o godz. 17.00 – spotkanie opłatkowe dla samorządowców.
8. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i składane na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Cisia (zbierali M. Rupniewska i A. Domański) i Cisia -Zakolej (zbierała J. Kuźniar). Bóg zapłać.
9. Wspólnota Adoramus z Halinowa zaprasza na cykl wykładów: Czy Jezus musiał umrzeć? Pierwszy z wykładów: 3 stycznia o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
10. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela” oraz miesięcznik „Różaniec” i dla dzieci „Anioł Stróż”
11. Od 2 stycznia rozpocznę wizytę duszpasterską „kolędę”. Szczegółowy program jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej. Proszę zwrócić uwagę, że w porównaniu z poprzednimi latami są pewne zmiany. Proszę rodziny katolickie, które jeszcze nie przyjmowały księdza po kolędzie, o zgłoszenie osobiście, mailowo lub telefonicznie.

Ogłoszenia – 25/ 26 grudnia 2023 r., Uroczystość Narodzenia Pańskiego/ Święto św. Szczepana

1. Parafianom i gościom życzę, aby radość z narodzenia Pana Jezusa zagościła w Waszych sercach, przyniosła pokój i miłość oraz umocnienie nadziei na ostateczne zwycięstwo sprawy Bożej w świecie. „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!”
2. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnych rekolekcjach adwentowych i w tym czasie przystąpili do sakramentu pokuty. Jeszcze dzisiaj jest możliwość skorzystania sakramentu pokuty. W święta takiej możliwości nie będzie.
3. Dziękuję p. Janowi Skolimowskiemu p. Michałowi Bieńkowskiemu za posługę w zakrystii podczas rekolekcji, paniom Henryce Piotrkowicz i Marii Skolimowskiej za przygotowywanie posiłków, dziękuję paniom: Magdalenie Bieńkowskiej, Dorocie Konopko, Annie Szuba i Mirosławie Komar, dziękuję osobom sprzątającym kaplicę.
4. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w godne przeżycie Adwentu i w przygotowania do obchodów Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Dziękuję:
– panu Janowi Skolimowskiemu za pracę przy ustawianiu choinek i szopki oraz koordynację prac przy dekorowaniu szopki bożonarodzeniowej i choinek oraz posługę w zakrystii
– p. Henryce Piotrkowicz – za dekoracje, czyste obrusy i szaty liturgiczne
– p. Danucie Bolek – za rozprowadzanie świec „Caritas”
– osobom sprzątającym kaplicę
– za choinki – pp. Małgorzacie i Mirosławowi Śmiech
– za prace przy ustawianiu i dekorowaniu choinek wewnątrz i na zewnątrz oraz szopki betlejemskiej: Sławomirowi i Leszkowi Konowrockim, Jackowi Przybyszowi, Joannie Owczarek, Małgorzacie i Marcinowi Papisom z dziećmi, Michałowi Bieńkowskiemu z synami, Wojciechowi Boratyńskiemu z synem, Radosławowi Sergiel z synem, Pawłowi Kurkowi, Mateuszowi i Łukaszowi Domańskim, Annie Dziubińskiej z córkami, Albertowi Twarogowi, Beacie i Jakubowi Węcławek, Vygandasowi Uksa, Lubomirowi i Boguszowi Nowakom.
– paniom z Parafialnego Zespołu „Caritas” za zorganizowanie paczek dla grupy 21 dzieci i dla 11 potrzebujących rodzin naszej parafii
– wszystkim rodzinom (osobom), które ufundowały paczki dla dzieci naszej parafii oraz osobom, które przyniosły produkty do paczek dla rodzin.
– za tort urodzinowy Pana Jezusa (po Mszy Św. o godz. 10.30) – p. Magdalenie Bieńkowskiej
– prowadzącym stronę internetową – Maciejowi Skowrońskim oraz stronę na facebooku – Michałowi Bieńkowskiemu
– p. organistce Grażynie Tul, ministrantom, lektorom, wszystkim osobom, które w zaangażowały się w przygotowania do przeżywania Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Bóg zapłać.

5. Przypominam, że dzisiaj w 4 niedzielę Adwentu msze św. są odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 12.00 (dodatkowa). Dzisiaj nie ma mszy św. o godz. 16.00!
6. Wieczorem gromadzimy się w rodzinnych domach, by celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o jej religijny charakter: rozpocznijmy modlitwą i fragmentem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połammy się opłatkiem składając życzenia, a po wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zachęcam zgodnie z tradycją do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy tego dnia o chorych i naszych zmarłych. O północy będzie odprawiona Msza Św. zwana Pasterką.
7. W poniedziałek, 25 grudnia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, msze św. będą odprawiane o godz.: 24.00 („Pasterka”), 8.00, 10.30 i 16.00.
8. We wtorek, 26 grudnia, w Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą Św.
9. W środę, 27 grudnia, w Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będzie obrzęd błogosławieństwa wina.
10. W czwartek, 28 grudnia, w Święto Św. Młodzianków, męczenników, podczas mszy św. o godz. 18.00 będzie obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.
11. W piątek, 29 grudnia, o godz. 19.00 zapraszam młodzież na spotkanie grupy modlitewno-formacyjnej.
12. W niedzielę, 31 grudnia, msza św. o godz. 16.00 będzie dziękczynną za rok 2023, po eucharystii – nabożeństwo dziękczynne.
13. Możemy się zaopatrywać w kruchcie w sianko na stół wigilijny (dobrowolna ofiara) oraz nabyć płytę z kolędami w wykonaniu naszej organistki p. Grażyny Tul z rodziną. Cena 15 zł. Dochód przeznaczony na rzecz parafii.
14. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i składane na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierała p. J. Szałańska) za ofiarę w wys. 2100 zł. Dziękuję także za ofiary składane za opłatki wigilijne, które będą przeznaczone na budowę nowej świątyni.
15. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.
16. Tradycyjnie na styczeń planuję wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Szczegółowy program jest już dostępny w gablotach i na stronie internetowej. Proszę zwrócić uwagę, że w porównaniu z poprzednimi latami są pewne zmiany. Proszę rodziny katolickie, które jeszcze nie przyjmowały księdza po kolędzie, o zgłoszenie osobiście, mailowo lub telefonicznie. Jest to pomocą w organizacji „kolędy”.

Ogłoszenia – 17 grudnia 2023 r., III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane o godz. 8.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź 15 min. przed Mszą Św. i podczas Mszy Św. Zachęcam, żeby w rekolekcje skorzystać z sakramentu pokuty. W święta nie będzie takiej możliwości. Ofiary złożone na tacę z poniedziałku i wtorku zostaną przekazane na rzecz diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży, którym kieruje ks. Michał.
2. Zapraszam do udziału w mszach roratnich. Dzieci zapraszam w środy, czwartki i piątki.
3. Można zaopatrywać się w poświęcone opłatki i sianko na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
4. Pod chórem można składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
5. Osoby, które wyraziły gotowość przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci z naszej parafii proszę o ich dostarczenie najpóźniej do najbliższego wtorku.
6. Dziękuję panom, którzy w piątek obsadzali choinki oraz osobom, które w sobotę ubierali choinki i szopkę (imiennie uczynię to w Uroczystość Bożego Narodzenia).
7. Trwają zapisy na Pierwszy Parafialny Bal Karnawałowy dla dorosłych organizowany przez naszą parafię. Zgłosiło się już ok. 40 par. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły i numery telefonów do osób przyjmujących zgłoszenia na plakacie. Dochód z balu jest przeznaczony na budowę nowej świątyni. Zapraszamy!
8. Za tydzień, w 4 niedzielę Adwentu, która przypada w Wigilię Bożego Narodzenia, będzie odprawiona dodatkowa Msza Św. o godz. 12.00, a nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00! Wieczorem, w Wigilię, gromadzimy się w rodzinnych domach, by celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o jej religijny charakter. Zachęcam zgodnie z tradycją do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
9. W poniedziałek, 25 grudnia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze Św. będą odprawiane o godz.: 24.00 („Pasterka”), 8.00, 10.30 i 16.00.
10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii i składane podczas zbiórek na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom ze Żwirówki, z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierały panie Kuśpit i Mucha oraz gdzie zbierali p.Karłowska i p. Całka). Bóg zapłać.
11. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
12. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”