Kategoria: ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne, 5 Niedziela Wielkanocna, dn. 15.05.2022

 

 1. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki o godz.8.30, zaś w niedzielę o godz.15.30.
 2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Św. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza – ofiarę na budowę kościoła: 2100 zł dzieci ze szkoły z Brzezin i 2100 zł dzieci ze szkoły w Cisiu. Dziękuję paniom katechetkom: p. Magdalenie Bieńkowskiej, Urszuli Zalewskiej i Ewie Kisielewskiej i za przygotowanie muzyczne dzieci p. Magdalenie Bolek i Beacie Bolek. Do piątku będziemy przeżywać Biały Tydzień. W czwartek z pielgrzymką dziękczynną udamy się do sanktuarium w Niepokalanowie.
 3. Rocznica Pierwszej Komunii Św. będzie w najbliższą sobotę, 21 maja, o godz. 10.00. Próba dzieci rocznicowych – 18 maja (środa) o godz. 16.00. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodzin – 20 maja w piątek: o godz. 16.30 – dzieci z SP w Cisiu, o godz. 19.00 – dzieci z SP w Brzezinach.
 4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania będzie w jutro, w poniedziałek, 16 maja, o godz. 19.00.
 5. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
 6. Za miesiąc, 16 czerwca, przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Z procesją eucharystyczną przejdziemy tradycyjną trasą. Proszę o przygotowanie ołtarzy: parafian z Brzezin, Cisia, Desna i Wielgolasu Brzezińskiego.
 7. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
 8. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
 9. Ministrantów, bielanki i scholanki zapraszam na wycieczkę/ pielgrzymkę w dniu 28 maja (sobota). W programie zwiedzanie zamku w miejscowości Liw oraz odwiedzenie miejsca narodzin bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli i sanktuarium maryjnego w Loretto. Koszt – 30 zł.

 

Ogłoszenia parafialne, 4 Niedziela Wielkanocna, dn. 08.05.2022

 

 1. Dzisiaj kazania będzie głosi ks. Jan Safiński z Ukrainy (z parafii Nowogard Wołyński koło Żytomierza). Po Mszach Św. do puszek można złożyć datek na pomoc jego parafianom.
 2. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę o godz.15.30.
 3. Ks. Proboszcz głosi dzisiaj kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Kałuszyn.
 4. W najbliższy piątek, 13 maja, przypada 105 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy Św. wieczornej zapraszam na procesję fatimską wokół kaplicy połączoną z różańcem.
 5. W najbliższą sobotę, 14 maja, będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Św.: o godz. 10.00 – dzieci uczęszczające do szkoły w Brzezinach, o godz. 12.00 – dzieci uczęszczające do szkoły w Cisiu. Wcześniej według podanego rodzicom harmonogramu sakrament pokuty oraz próby liturgiczne. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie w dniu wczorajszym kaplicy oraz terenu wokół kaplicy.
 6. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w poniedziałek.
 7. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Św. w intencji dobroczyńców i ofiarodawców oraz o Boże błog. w budowie.
 8. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
 9. Ministrantów, bielanki i scholanki zapraszam na wycieczkę/ pielgrzymkę w dniu 28 maja. W programie zwiedzanie zamku w miejscowości Liw oraz odwiedzenie miejsca narodzin bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli i sanktuarium maryjnego w Loretto.

 

Ogłoszenia parafialne, 3 Niedziela Wielkanocna, dn. 01.05.2022

1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską w dni powszednie będziemy śpiewać po Mszy Św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę i w uroczystości o godz.15.30. Serdecznie zapraszam.
2. We wtorek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. będą odprawiane jak w niedzielę.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00. W pierwszy piątek adoracja i spowiedź od godz. 17.00. Przed południem pojadę do osób chorych z Komunią Św. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. wieczornej.
4. Dzieci ze scholi zapraszam na próbę w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
5. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję pp. Ciechowskim z Brzezin za kwiaty. Dziękuję również p. Henryce Piotrkowicz i p. Annie Szuba.
6. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni: parafianom z Brzezin (zbierała p. Kińska), z Wielgolasu Brzezińskiego (zbierali p. Karłowska i p. Całka), z Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała p. Szałańska). Bóg zapłać.
7. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
8. Za tydzień w niedzielę, 8 maja, kazania będzie głosił ks. Jan Safiński z Ukrainy (parafia Nowogard Wołyński koło Żytomierza). Po Mszach Św. do puszek będzie można złożyć datek na pomoc jego parafianom na Ukrainie.

Ogłoszenia parafialne, 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, dn. 24.04.2022

 

 1. Dzisiaj przeżywamy 2 niedzielę wielkanocną, która jest Niedzielą Miłosierdzia. Możemy uzyskać odpust za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przez Najśw. Sakramentem. O godz.15.00 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a adoracja Najśw. Sakramentu będzie trwała do Mszy Św. o godz. 16.00. Taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji.
 2. Bielanki zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 12.30.
 3. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 10.00 – różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca ze Żwirówki, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.

4.. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.

 1. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.

Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022

 

 1. „Pokój mój daję wam, nie tak jak daje świat..” Takie słowa Pana Jezusa są umieszczone na symbolicznym Grobie Pańskim w naszym kościele. Życzę parafianom oraz gościom, aby Pan Jezus zmartwychwstały napełnił Wasze serca pokojem i nadzieją. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!
 2. Dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie Triduum Paschalnego:

– ks. Józefowi

– p.  Janowi Skolimowskiemu za wszelką pomoc i życzliwość

– mieszkańcom Żwirówki za przygotowanie ciemnicy

– kręgom Kościoła Domowego za przygotowanie Grobu Pańskiego

– p. Hannie Szydłowskiej za dekoracje kwiatowe,

– p. Henryce Piotrkowicz za przygotowanie ołtarzy,  czyste obrusy i szaty liturgiczne

– Straży Pożarnej z Cisia za czuwanie przy Grobie Pańskim

– ministrantom, lektorom, szafarzom, asyście procesyjnej, bielankom  i p. Magdalenie Bieńkowskiej, Kołom Żywego Różańca, p. organiście

– paniom z Caritasu za przygotowanie 10 paczek dla biednych rodzin naszej parafii, a także ofiarodawcom produktów

– paniom za posprzątanie kościoła.

– pp. Zofii i Januszowi Krawczyk oraz Hannie i  Jerzemu Witan za ofiarowanie kwiatów.

– pp. Skowrońskim za aktualizowanie strony internetowej parafii, p. Michałowi Bieńkowskiemu za aktualizowanie strony facebookowej parafii.

– firmie z Wielgolasu Duchnowskiego za ufundowanie batoników dla dzieci podczas święcenia pokarmów

Bóg zapłać wszystkim za serce i zaangażowanie!

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Taca tego dnia jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. W najbliższy piątek z powodu Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Zapraszam na próbę scholi dziecięcej w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w kościele.
 4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Do Mszy Św. o godz. 16.00 – adoracja Najśw. Sakramentu. Taca jest przeznaczona na diecezjalne dzieła „Caritas”.
 5. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (zbierali pp. Piotrkowicz).
 6. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”

Ogłoszenia – 10 kwietnia 2022 r., Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

 1. Dziękuję wszystkim osobom, które w różny sposób pomogły w przygotowaniu wizytacji biskupiej oraz w przebiegu rekolekcji wielkopostnych, szczególnie dziękuję: pp. Janowi i Marii Skolimowskim, p. Henryce Piotrkowicz, paniom, które każdego dnia podczas rekolekcji sprzątały kaplicę, katechetkom Urszuli Zalewskiej i Magdalenie Bieńkowskiej, osobom, które przyniosły ciasta i inne produkty spożywcze. Dziękuję dyrekcjom szkół i nauczycielom za zaangażowanie w przebieg rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Dziękuję również osobom, które włączyły się w przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami parafii: kręgom Kościoła Domowego, ministrantom, pp. Uksa za przygotowanie krzyża, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej z Cisia za zabezpieczenie trasy.
 2. Panie z parafialnej grupy „Caritas” rozprowadzają palmy, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Do dzisiaj zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Dziękuję p. Henryce Woźniakowskiej za ofiarowanie 3 dużych palm.
 3. Zapraszam na Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.30
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00.
 5. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień wspominający mękę Chrystusa począwszy od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
 6. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Tego dnia adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Wcześniej o godz. 10.00 w Konkatedrze na Kamionku – Msza Św. Krzyżma z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za śpiew „Przed tak Wielkim Sakramentem” podczas uroczystego przeniesienia Najśw. Sakramentu do ciemnicy. W tym dniu przypada także 1056 rocznica Chrztu Polski.
 7. W Wielki Piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Taca tego dnia jest przeznaczona na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w adoracji Krzyża. W Wielki Piątek obowiązuje katolików post ścisły.
 8. W Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów, co półgodziny, od 9.00 do godz. 12.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.00 do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece chrzcielne). Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w Wigilii Paschalnej i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św będą odprawiane według następującego porządku: 6.00 (z procesją rezurekcyjną), 10.30, 16.00. O godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 10. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuje parafianom z Wielgolasu Duchnowskiego (zbierała p.A.Papis), z Wielgolasu Brzezińskiego (zbierał p.J. Skolimowski), ze Żwirówki, z Brzezin. W środę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. int. ofiarodawców i dobroczyńców parafii.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia – 03 kwietnia 2022 r. V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Jeszcze raz wyrażamy naszą radość, że możemy w naszej parafii przez całą niedzielę gościć ks. bp Jacka Grzybowskiego, biskupa pomocniczego naszej parafii, który dokonuje wizytacji według zaleceń przepisów kanonicznych.
 2. Dzisiaj również rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Prowadzi o. Jarosław Konopko, kapucyn. Dzisiaj Msze Św. według stałych godzin. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę: Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00, 17.00 i 19.00. Przed i w trakcie Mszy Św. można skorzystać z sakramentu pokuty. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z Brzezin i Cisia od poniedziałku do środy: o godz. 9.30 -dla klas od piątej do ósmej, o godz. 11.00 – dla klas od pierwszej do czwartej. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach.
 3. W czasie rekolekcji (od poniedziałku do środy) panie z parafialnej grupy „Caritas” będą rozprowadzały palmy na Niedzielę Palmową, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 4. Zapraszam na Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30
 5. W pierwszy czwartek kwietnia – adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00
 6. W najbliższy piątek, 8 kwietnia, Drogę Krzyżową odprawimy idąc ulicami naszej parafii. Początek o godz. 18.30 (czyli po Mszy Św.) przy krzyżu misyjnym. Trasa w Wielgolesie Brzezińskim: ul. Bitwy Warszawskiej, Skrajna, Władysława Jagiełły, Królowej Jadwigi, i z powrotem do kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian ze świecami.
 7. Bielanki zapraszam na spotkanie w najbliższa sobotę o godz. 12.00.
 8. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję p. Zbigniewowi Konowrockiemu za odśnieżenie parkingu.
 10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto. Przypominam o kwietniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Trwają prace przy budowie.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, miesięcznik -„Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.

Ogłoszenia – 27 marca 2022 r. , IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15. Za dwa tygodnie, w piątek, 8 kwietnia, Droga Krzyżowa odbędzie się ulicami parafii bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 3. Ks. Proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Wiązowna.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej z Cisia zapraszam na Mszę Św. w czwartek, 31 marca, o godz. 18.00.
 5. Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu kwietniu. Rano pojadę z Komunią Św. do osób chorych. Proszę o zgłoszenia. Tego dnia możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty od godz. 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 18.00.
 6. W pierwszą sobotą miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 18.00.
 7. Próba scholi dziecięcej będzie w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszam.
 8. W pierwszą niedzielę kwietnia, o godz. 10.00 różaniec będzie prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego.
 9. W niedzielę za tydzień naszą parafię będzie wizytował ks. bp Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy naszej diecezji. Taka wizytacja ma miejsce co 5 lat w każdej parafii. Przed Mszą Św. o godz. 8.00 powitamy ks. biskupa w drzwiach kościoła. Biskup będzie przewodniczył Mszy Św. o godz. 10.30; zaś w pozostałych Mszach Św. będzie uczestniczył. W czasie wizytacji biskup spotka się z przedstawicielami grup parafialnych, sołtysami i radnymi oraz katechetkami.
 10. Za tydzień w niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne parafialne i szkolne, które będą trwały do środy włącznie. Będzie je prowadził o. Jarosław Konopko, kapucyn. W niedzielę Msze Św. według stałych godzin. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00, 17.00 i 19.00. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z Brzezin i Cisia od poniedziałku do środy: o godz. 9.30 -dla klas od piątej do ósmej, o godz. 11.00 – dla klas od pierwszej do czwartej. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. W czasie rekolekcji (od poniedziałku do środy) panie z parafialnej grupy „Caritas” będą rozprowadzały palmy na Niedzielę Palmową, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 11. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję p. Agnieszce Aleksandrowicz za uzupełnienie kroniki parafialnej.
 12. Dziękuję za ofiary przelewane na konto. Przypominam o kwietniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Trwają prace przy budowie. W czerwcu planujemy zalanie sklepienia.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”.
 14. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

– Michał Mateusz Szadkowski, kawaler z par. Bogurodzicy Maryi w Warszawie, i Magdalena Bąk, panna z par. tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

Ogłoszenia – 20 marca 2022 r. III Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 3. Na stoliku z prasą są wyłożone kartki z pytaniami do rachunku sumienia, które mogą nam ułatwić dobre przygotowanie i owocne przeżycie sakramentu pokuty. Zachęcam do ich zabrania i skorzystania.
 4. Ks. Proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Niegów. Dlatego kancelaria w tym tygodniu będzie zamknięta w poniedziałek i środę, zaś będzie czynna w czwartek, piątek i sobotę w godz. od 16.00 do 17.00 oraz bezpośrednio po Mszy Św wieczornej.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej z Brzezin zapraszam na Mszę Św. w czwartek, 24 marca, o godz. 18.00.
 6. W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Duchową adopcję dziecka poczętego podejmuje się na 9 miesięcy. Zobowiązaniami są codzienna dziesiątka różańca wraz krótką modlitwą w intencji dziecka oraz dobrowolne postanowienia. Na prośbę pap. Franciszka tego dnia we wszystkich kościołach świata (u nas też) o godz. 17.00 zostanie odmówiony Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego nasza Diecezja Warszawsko-Praska obchodzi 30 rocznicę powstania.
 7. W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawione Msza Św. w int. pokoju na Ukrainie i nawrócenia Rosji.
 8. Informujemy, że w kościele w Halinowie, będzie odprawiana Msza Św. w obrządku grekokatolickim w niedzielę za tydzień, 27 marca, o godz. 14.00. Jeśli ktoś ma kontakt z Ukraińcami wyznania grekokatolickiego, może przekazać tę informację.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
 10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Trwają prace przy budowie świątyni. Obecnie są montowane szalunki pod sklepienie w nawie głównej.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”.
 12. Pluton Różańcowy z par. Dębe Wielkie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową w nocy z 1 na 2 kwietnia. Również na taką formę modlitwy zapraszają tydzień później parafie z Mińska Maz. Informacje w gablocie.
 13. Zbiórka zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych odbędzie się 6 kwietnia o godz.15.00 na parkingu przed kościołem. Zbiórkę prowadzi Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”.

 

Ogłoszenia – 13 marca 2022 r. II Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Wczoraj odbyła się promocja Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Wśród promowanych jest dwóch naszych parafian parafianie: Grzegorz Konopiński i Marek Kulas. Nadzwyczajni szafarze Eucharystii to osoby świeckie, uprawnione do udzielania Komunii Świętej. W  razie potrzeby będą udzielali Komunii Świętej w czasie większych uroczystości w parafii lub Mszy Świętych niedzielnych. Życzymy nowym szafarzom owocnej posługi w naszej parafii.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszam na koncert pasyjny w wykonaniu śpiewaka operowego Karola Skwary.
 3. Dzisiaj po Mszach Św. Koło Gospodyń Wiejskich z Cisia we współpracy ze Strażą Pożarną z Cisia przeprowadza zbiórkę pieniężną na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy dla uchodźców.
 4. Przypominam, że dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem, w którym można oddawać ankiety synodalne. Można je wrzucać do skrzynki z logo synodu na końcu kościoła. Prosimy o włączenie się w dzieło Synodu.
 5. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie, jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w najbliższy czwartek, 17 marca, o godz. 19.00. Temat spotkania: „Skąd bierze się odporność dziecka na zagrożenia świata”. Zapraszam również osoby spoza grona rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 8. Ministrantów starszych (od 8 klasy SP) i lektorów zapraszam na zbiórkę w najbliższy piątek, 18 marca, o godz. 19.00.
 9. W sobotę, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin ks. Józefa Sobieraja, który z wielkim oddaniem pomaga w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Księdzu Józefowi życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych Bożych darów, zdrowia i pogody ducha.
 10. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 11. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
 12. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. W minionym tygodniu zostały wznowione prace po zimowej przerwie. Zostało wykonane podwyższenie rusztowania w celu montowania szalunków pod sklepienie w nawie głównej kościoła.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz Gość Extra” – poświęcony osobie św. o. Pio