2 XII 2018 – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – ADWENT. Jest to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
2. Przez cały okres adwentu w dni powszednie o godz. 18.00 będą odprawiane Msze św. roratnie. Zapraszam do udziału. Przynosimy lampiony.
3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie 9 grudnia (niedziela) o godz. 16.00.
5. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
6. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
7. W sobotę (8 grudnia) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 w godzinę łaski będzie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszam.
8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
9. Z tej racji że w październiku były misje to teraz nie będzie rekolekcji adwentowych. Proszę więc korzystać z sakramentu pokuty podczas niedzielnych Mszy św.
10. Jak co roku będziemy zbierali produkty spożywcze dla rodzin, aby można było przygotować paczki. Produkty można składać do pudełek w kruchcie do 16 grudnia włącznie.
11. Przygotowana jest również choinka z bąbkami. Jeśli ktoś będzie chciał przygotować paczkę dla dzieci z naszej parafii to proszę zgłosić się do zakrystii.
12. Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny.
13. W kruchcie są do nabycia świecie Caritas.
14. W grudniu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę Kościoła.
15. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (sołtys J. Skolimowski) za ofiarę na budowę Kościoła – 2220 zł.
16. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
17. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
18. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.