16 XII 2018 – III NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy nowy rok liturgiczny – ADWENT. Jest to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
2. Przez cały okres adwentu w dni powszednie o godz. 18.00 będą odprawiane Msze św. roratnie. Zapraszam do udziału. Przynosimy lampiony i świece.
3. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. będziemy modlić się w intencji samorządowców naszej gminy. Po Mszy św. na plebani odbędzie się spotkanie opłatkowe.
4. Z tej racji że w październiku były misje to teraz nie będzie rekolekcji adwentowych. Proszę więc korzystać z sakramentu pokuty podczas niedzielnych Mszy św.
5. Jak co roku zbieramy produkty spożywcze dla rodzin, aby można było przygotować paczki. Produkty można składać do pudełek w kruchcie do 16 grudnia włącznie.
6. Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej można nabyć opłatki na stół wigilijny.
7. W kruchcie są do nabycia świecie Caritas.
8. W grudniu jest kolejna zbiórka ofiar na budowę Kościoła.
9. Dziękuję mieszkańcom Cisia (p. Rupniewska i p. Domański) – 7410 zł., Wielgolasu Brzezińskiego ( p. Karłowska) – 3550 zł., mieszkańcom Żwirówki – 1210 zł., mieszkańcom Osiedla( p. Szałańska) – 2800 zł. zakład pogrzebowy Jankowscy – 500 zł.
10. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
11. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
12. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.