30 XI 2014 – I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczynamy nowy okres w roku liturgicznym ADWENT. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. W okresie adwentu w dni powszednie o godz.18.00 będą sprawowane Msze św. roratnie.
 3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy w III niedzielę adwentu tj. 14 grudnia. Poprowadzi je ks. Dyrektor Caritasu z Siedlec.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku miesiąca.
 5. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi I piątkowej.
 6. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. z racji I soboty miesiąca.
 8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 9. Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej wyłożone są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można złożyć dowolną ofiarę na cele kościoła.
 10. Przez okres adwentu można składać produkty żywnościowe, z których będą przygotowane paczki na święta dla najuboższych naszych parafian. Za dary serca Caritas składa serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ”.
 11. W następną niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne naszej diecezji a przed świątynia będzie zbiórka do puszek na pomoc materialną dla kościoła na Wschodzie.
 12. Można zamawiać intencje na przyszły rok.
 13. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety.
 14. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.