23 XI 2014 – JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Z tej racji po Mszy św. o godz.10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
  2. 29 listopada (sobota) o godz. 18.00 w konkatedrze na Kamionku w Warszawie uroczyste zakończenie Diecezjalnego Jerycha Różańcowego. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Abp Henryk Hoser SAC.
  3. W dniach 27-29 listopada w naszej katedrze organizowane są warsztaty małżeńskie. Informacje na plakacie lub na stronie internetowej.
  4. W następną niedzielę rozpoczynamy nowy okres w roku liturgicznym ADWENT.
  5. W okresie adwentu w dni powszednie o godz.18.00 będą sprawowane Msze św. roratnie.
  6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy w III niedzielę adwentu tj. 14 grudnia. Poprowadzi je ks. Dyrektor Caritasu z Siedlec.
  7. Można zamawiać intencje na przyszły rok.
  8. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety.
  9. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.
  10. Szkoła „Strumienie” zaprasza na spotkanie z prof. Jorge Manuel Rodriguez Almenar. Konferencja odbędzie się w niedzielę 23 listopada o godz. 16.00 w auli szkoły „Strumienie” przy ul. 3 maja 129 w Józefowie. Profesor jest współzałożycielem i szefem Hiszpańskiego Instytutu Syndologii, zajmuje się badaniami relikwii Męki Chrystusowej: Całunem Turyńskim, Sudarionem z Oviedo i Kielichem św. Graala. Przywiezie ze sobą prezentacje najnowszych wyników badań. W spotkaniu organizowanym przez Fundację Orszak Trzech Króli, wydawnictwo Rosikoń Press i Szkołę Strumienie wezmą również udział Janusz Rosikoń i Grzegorz Górny, autorzy znanych książek o relikwiach. Informacje na plakacie.