7.XII.2014 – II Niedziela Adwentu

 

 1. Przeżywamy nowy okres w roku liturgicznym ADWENT. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 3. Jutro (poniedziałek 8 grudnia) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 12.do 13 jest godzina łaski. Z tej racji o godz. 12 zostanie odprawiona Msza św. a potem do godz. 13 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy. Serdecznie zapraszam.
 4. 4 grudnia (czwartek) Ks. Abp Henryk Hoser SAC w mieniu diecezji Warszawsko-praskiej przekazał aktem notarialnym wcześniej zakupiony przez diecezje teren pod kościół naszej parafii. W tym momencie nasza parafia stała się faktycznym właścicielem terenu. Składam serdeczne Bóg zapłać Ks. Arcybiskupowi.
 5. W okresie adwentu w dni powszednie o godz.18.00 będą sprawowane Msze św. roratnie.
 6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy w III niedzielę adwentu tj. 14 grudnia. Poprowadzi je ks. Dyrektor Caritasu z Siedlec.
 7. PROGRAM REKOLEKCJI:
 • NIEDZIELA: godz. 8.00 Msza św. z nauką dla dorosłych, godz. 10.30 Msza św. z nauką dla dzieci, godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dorosłych
 • PONIEDZIAŁEK I WTOREK: GODZ. 8.00 Msza z nauka dla dorosłych, godz. 10.30 Msza św. z nauką dla dorosłych, godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci, godz. 18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych
 • SPOWIEDŹ: poniedziałek i wtorek podczas Mszy św.
 1. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 2. Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej wyłożone są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można złożyć dowolną ofiarę na cele kościoła.
 3. Można również nabyć świece Caritas na stół wigilijny.
 4. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary na fundusz ministrancki.
 5. Przez okres adwentu można składać produkty żywnościowe, z których będą przygotowane paczki na święta dla najuboższych naszych parafian. Za dary serca Caritas składa serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ”.
 6. W dzisiejszą niedzielę  ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne naszej diecezji a przed świątynia będzie zbiórka do puszek na pomoc materialną dla kościoła na Wschodzie.
 7. Można zamawiać intencje na przyszły rok.
 8. Na stoliku w kruchcie wyłożone są gazety.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.