13 X 2019 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. Przeżywamy miesiąc październik. W tym miesiącu sprawuje się nabożeństwo różańcowe, podczas którego odmawia się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jedną część różańca. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, rodzinie, we wspólnocie zakonnej. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.
3. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w tygodniu o godz. 17.15. a w niedzielę o godz. 15.30
4. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży, która zgłosiła się do sakramentu bierzmowania. Na spotkanie zapraszam również rodziców kandydatów do bierzmowania.
5. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
6. Zapraszamy na kolejną edycję kursu Alpha, który rozpoczął się w środę 9 października 2019 w sali teatralnej przy kościele w Halinowie. Można jeszcze dołączyć do kursu 16 i 23 października.
7. Dzisiaj przypada XIX Dzień Papieski. Przed kościołem będzie zbiórka na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
8. W sobotę przypada wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. wieczornej odmówimy litanie do Bł. Ks. Jerzego i będzie możliwość ucałowania relikwii błogosławionego.
9. W następną niedzielę taca przeznaczona jest na misje.
10. W październiku jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Za każdy dar waszego serca składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała p. J. Piotrkowicz) za ofiarę na budowę kościoła. 960 zł. Dziękuję mieszkańcom Desna za ofiarę 1770 zł.
12. Rejon Dębe Wielkie i okolice pilnie poszukuje wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Poszukujemy osób, które odwiedzą rodziny i zorganizują im pomoc. Oprócz wolontariuszy poszukujemy również rodzin, którym możemy zaoferować pomoc. Więcej informacji oraz dane lidera rejonu można znaleźć na plakacie.
13. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
15. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.