6 X 2019 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy dzisiaj XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. Przeżywamy miesiąc październik. W tym miesiącu sprawuje się nabożeństwo różańcowe, podczas którego odmawia się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jedną część różańca. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, rodzinie, we wspólnocie zakonnej. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.
3. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w tygodniu o godz. 17.15. a w niedzielę o godz. 15.30
4. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca oraz ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku.
5. Również w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
6. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
7. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży, która zgłosiła się do sakramentu bierzmowania. Na spotkanie zapraszam również rodziców kandydatów do bierzmowania.
8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
9. Zapraszamy na kolejną edycję kursu Alpha, który rozpoczyna się w środę 9 października 2019 o godz. 19.00 w sali teatralnej przy kościele w Halinowie.
10. W październiku jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Za każdy dar waszego serca składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierał p. Jan Skolimowski) za ofiarę na budowę kościoła. 2350 zł. Dziękuję za bezimienną ofiarę z Józefowa koło Otwocka za ofiarę 2000 zł.
12. W następną niedzielę przypada XIX Dzień Papieski. Przed kościołem będzie zbiórka na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
13. Rejon Dębe Wielkie i okolice pilnie poszukuje wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Poszukujemy osób, które odwiedzą rodziny i zorganizują im pomoc. Oprócz wolontariuszy poszukujemy również rodzin, którym możemy zaoferować pomoc. Więcej informacji oraz dane lidera rejonu można znaleźć na plakacie.
14. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
15. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
16. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.