20 X 2019 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy dzisiaj XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. Przeżywamy miesiąc październik. W tym miesiącu sprawuje się nabożeństwo różańcowe, podczas którego odmawia się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jedną część różańca. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, rodzinie, we wspólnocie zakonnej. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.
3. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w tygodniu o godz. 17.15. a w niedzielę o godz. 15.30
4. W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na misje.
5. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszy św. wieczornej odmówimy litanie do św. Jana Pawła II oraz będzie możliwość ucałowania relikwii świętego.
6. W sobotę 26 października o godz. 16.30 spotkanie dla bielanek.
7. Zapraszamy na kolejną edycję kursu Alpha, który rozpoczął się w środę 9 października 2019 w sali teatralnej przy kościele w Halinowie. Można jeszcze dołączyć do kursu i 23 października.
8. W październiku jest kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Za każdy dar waszego serca składam serdeczne Bóg zapłać.
9. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego Osiedle(zbierała p. J. Szałańska) za ofiarę na budowę kościoła. 3000 zł. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała p. B. Karłowska)za ofiarę 4100 zł. Dziękuję za bezimienna ofiarę z Warszawy 1000 zł. oraz za bezimienna ofiarę z Wesołej 2000 zł.
10. Rejon Dębe Wielkie i okolice pilnie poszukuje wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Poszukujemy osób, które odwiedzą rodziny i zorganizują im pomoc. Oprócz wolontariuszy poszukujemy również rodzin, którym możemy zaoferować pomoc. Więcej informacji oraz dane lidera rejonu można znaleźć na plakacie.
11. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
12. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
13. Na stoliku w kruchcie wyłożone są kartki na wypominki
14. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.