1 XII 2019 – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj przypada I NIEDZIELA ADWENTU.
2. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
3. Przez okres adwentu odprawiane są Msze św. Roratnie. W naszym kościele będą odprawiane w tygodniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam. Dla dzieci będą przygotowane wyklejanki.
4. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w III NIEDZIELĘ ADWENTU tj 15 grudnia i będą trwały do wtorku włącznie
5. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
6. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
7. W piątek o godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
8. W sobotę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji I soboty miesiąca.
9. Ks. proboszcz prowadzi rekolekcje adwentowe w par. Kołbiel
10. Można nabyć świece Caritasu oraz opłatki na wieczerzę wigilijną. Świece są w kruchcie a opłatki przy bocznym ołtarzu. Ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła.
11. W grudniu będzie kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła.
12. Rada Rodziców wraz z gronem Pedagogicznym oraz samorządem uczniowskim ze szkoły w Cisiu zapraszają dnia 7 grudnia na rodzinny kiermasz świąteczny. Będzie wiele atrakcji: zrobić własną ozdobę świąteczną, pomalować figurki, ozdobić pierniki, zrobić zdjęcie z mikołajem, zakupić gotowe stroiki świąteczne przygotowane przez dzieci i rodziców. Odbędzie się klasowy konkurs kolęd i piosenek świątecznych. Serdecznie zapraszamy. Informacje na plakacie.
13. Klerycy Seminarium Duchownego naszej diecezji zapraszają na sztukę seminaryjną pt. :” Opowieść wigilijna” Informacja o terminach i rezerwacji biletów na plakacie.
14. Tak jak co roku będzie można przygotować paczkę na święta dla dzieci. Na choince są przygotowane bąbki z numerami. Chętni zgłaszają się do księdza w celu uzyskania informacji.
15. W kruchcie są przygotowane pudełka, do których będzie można złożyć produkty spożywcze, z których będą przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.
16. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
17. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom sprzątającym w kościele.