8 XII 2019 – II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj przypada II NIEDZIELA ADWENTU.
2. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
3. Przez okres adwentu odprawiane są Msze św. Roratnie. W naszym kościele będą odprawiane w tygodniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam. Dla dzieci będą przygotowane wyklejanki.
4. Dzisiaj przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12 do 13 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to godzina łaski, w czasie której wg obietnicy Matki Bożej można wyprosić wiele łask dla grzeszników szczególnie zatwardziałych. Zapraszam do modlitwy. Na stoliku w kruchcie wyłożone są ulotki o Duchowej Adopcji dziecka poczętego.
5. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w III NIEDZIELĘ ADWENTU tj 15 grudnia i będą trwały do wtorku włącznie.
6. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
7. 10 stycznia 2020 r. w Hali Torwar w Warszawie, będzie miała miejsce kolejna edycja wielkiego dzieła ewangelizacyjnego pod nazwą Betlejem w Warszawie. Informacje są zawarte na plakacie. Chętni, którzy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu, proszeni są o zapisy u księdza celem zamówienia biletów wstępu na to wydarzenie.
8. Ks. proboszcz w dniu dzisiejszym głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w Warszawie.
9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
10. Można nabyć świece Caritasu oraz opłatki na wieczerzę wigilijną. Świece są w kruchcie a opłatki przy bocznym ołtarzu. Ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła.
11. W grudniu będzie kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła w Warszawie.
12. Klerycy Seminarium Duchownego naszej diecezji zapraszają na sztukę seminaryjną pt. :” Opowieść wigilijna” Informacja o terminach i rezerwacji biletów na plakacie.
13. W kruchcie są przygotowane pudełka, do których będzie można złożyć produkty spożywcze, z których będą przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.
14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
15. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom sprzątającym w kościel