Ogłoszenia parafialne 5 Niedziela Wielkanocna, dn. 07.05.2023

 

  1. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską w dni powszednie (z wyjątkiem wtorków) śpiewamy po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki po mszy św. o godz.8.00, zaś w niedzielę o godz.15.30. Serdecznie zapraszam.
  2. W najbliższą sobotę, 13 maja, będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Św.: o godz. 10.00 – dzieci uczęszczające do szkoły w Brzezinach, o godz. 12.00 – dzieci uczęszczające do szkoły w Cisiu. Wcześniej według podanego rodzicom harmonogramu – sakrament pokuty oraz próby liturgiczne. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie w dniu wczorajszym kaplicy oraz terenu wokół kaplicy.
  3. W sobotę, 13 maja, przypada 106 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy Św. wieczornej zapraszam na procesję fatimską wokół kaplicy połączoną z różańcem i nabożeństwem majowym.
  4. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w poniedziałek.
  5. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni oraz za anonimową ofiarę w wys. 500 zł. Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Św. w intencji dobroczyńców i ofiarodawców oraz o Boże błog. w budowie.
  6. Za miesiąc, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Z procesją eucharystyczną przejdziemy tradycyjną trasą. Proszę o przygotowanie ołtarzy: parafian z Cisia, Desna, Wielgolasu Duchnowskiego i Żwirówki.
  7. Ministrantów, bielanki i scholanki zapraszam na wycieczkę/ pielgrzymkę w dniu 27 maja (sobota) do Kodnia oraz Kostomłotów. Obok dzieci zaangażowane w grupy parafialne zapraszam wszystkich chętnych, także osoby dorosłe. Koszt 60 zł.
  8. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.