Ogłoszenia parafialne, 6 Niedziela Wielkanocna, dn. 14.05.2023

1. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Od piątku podczas nabożeństw majowych rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Św. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza – ofiarę na budowę kościoła: 2100 zł od dzieci ze szkoły z Brzezin i 2600 zł od dzieci ze szkoły w Cisiu. Dziękuję katechetkom: Magdalenie Bieńkowskiej, Ewie Kisielewskiej i Urszuli Zalewskiej oraz za przygotowanie muzyczne: Magdalenie, Beacie i Jagodzie Bolek. Do piątku będziemy przeżywać Biały Tydzień. We wtorek udamy się z pielgrzymką dziękczynną do sanktuarium w Niepokalanowie.

3. Rocznica Pierwszej Komunii Św. będzie w najbliższą sobotę, 20 maja, o godz. 10.00. Próba dzieci rocznicowych – jutro, 15 maja (poniedziałek) o godz. 19.00. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodzin – 19 maja (w piątek) o godz. 17.00.

4. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Kołbiel.

5. Zapraszam młodzież na spotkanie grupy formacyjno-modlitewnej w najbliższy piątek (19 maja) o godz. 19.00.

6. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuarium w Kodniu i do Kostomłotów – 27 maja (sobota). Koszt 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza.

7. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek, 29 maja, o godz. 19.00.

8. Dziękuję p. Radosławowi Sergiel za odnowienie ławek stojących przed kościołem.

9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

10. Za miesiąc, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Z procesją eucharystyczną przejdziemy tradycyjną trasą. Proszę o przygotowanie ołtarzy: parafian z Cisia, Desna, Wielgolasu Duchnowskiego i Żwirówki.

11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.

12. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.