Ogłoszenia parafialne, 3 Niedziela Wielkanocna, 14.04.2024

1. Trzecia niedziela wielkanocna jest przeżywana w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest zachęcenie do odkrywania znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Jesteśmy zachęceni w tym czasie do lektury księgi Dziejów Apostolskich. Dzisiaj również obchodzimy 1048 rocznicę Chrztu Polski.
2. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii p/w Narodzenia NMP w Mińsku Maz.
3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – w najbliższy czwartek o godz. 19.00.
4. Dzieci rocznicowe i ich rodziny zapraszam na mszę św. w najbliższy piątek o godz. 18.00
5. Spotkanie grupy młodzieżowej – najbliższy piątek godz. 19.15.
6. Zbiórka ministrantów – w najbliższą sobotę o godz. 10.30.
7. Za tydzień w niedzielę, 21 kwietnia, po Mszy Św. o godz. 10.30 – katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii Św.
8. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
9. Dziękuję za ofiary przekazywane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Niebawem – według zapewnień wykonawcy- powinny rozpocząć się prace przy budowie wieży.
10. Liceum Ogólnokształcące PUL w Dębem Wielkim oraz Liceum Salezjańskie w Mińsku Maz. zapraszają na dzień otwarty w najbliższy piątek, 19 kwietnia. Szczegóły w gablotach na zewnątrz kaplicy.