Ogłoszenia – 31 grudnia 2023 r., Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 16.00 będzie dziękczynną za rok 2023, po eucharystii – nabożeństwo dziękczynne.
2. W poniedziałek, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. – o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Spowiedź tylko 15 min. przed Mszą Św. Tego dnia możemy zyskać odpust zupełny za śpiew w kościele lub kaplicy „O Stworzycielu Duchu przyjdź” celem uproszenia Bożej opieki na cały rok.
3. W pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy Św. odmówimy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Z racji kolędy nie będzie adoracji.
4. W pierwszy piątek miesiąca rano pojadę z Komunią Św. do osób chorych. Adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty od godz. 17.00.
5. W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Msze Św. o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Po mszy św. o godz. 10.30 – mini-orszak wokół kaplicy. Podczas każdej Mszy Św. – obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Osoby odbywające nabożeństwo pierwszych sobót zapraszam o godz. 9.45 na rozważanie Słowa Bożego, a o godz. 10.00 – różaniec.
6. Również 6 stycznia odbędzie się I Parafialny Bal Karnawałowy.
7. Za tydzień, 7 stycznia, przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Tego dnia po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszam na jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze SP w Cisiu. Natomiast o godz. 16.00 Msza Św w int. samorządowców, a o godz. 17.00 – spotkanie opłatkowe dla samorządowców.
8. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i składane na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Cisia (zbierali M. Rupniewska i A. Domański) i Cisia -Zakolej (zbierała J. Kuźniar). Bóg zapłać.
9. Wspólnota Adoramus z Halinowa zaprasza na cykl wykładów: Czy Jezus musiał umrzeć? Pierwszy z wykładów: 3 stycznia o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
10. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela” oraz miesięcznik „Różaniec” i dla dzieci „Anioł Stróż”
11. Od 2 stycznia rozpocznę wizytę duszpasterską „kolędę”. Szczegółowy program jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej. Proszę zwrócić uwagę, że w porównaniu z poprzednimi latami są pewne zmiany. Proszę rodziny katolickie, które jeszcze nie przyjmowały księdza po kolędzie, o zgłoszenie osobiście, mailowo lub telefonicznie.