Ogłoszenia – 25/ 26 grudnia 2023 r., Uroczystość Narodzenia Pańskiego/ Święto św. Szczepana

1. Parafianom i gościom życzę, aby radość z narodzenia Pana Jezusa zagościła w Waszych sercach, przyniosła pokój i miłość oraz umocnienie nadziei na ostateczne zwycięstwo sprawy Bożej w świecie. „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!”
2. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnych rekolekcjach adwentowych i w tym czasie przystąpili do sakramentu pokuty. Jeszcze dzisiaj jest możliwość skorzystania sakramentu pokuty. W święta takiej możliwości nie będzie.
3. Dziękuję p. Janowi Skolimowskiemu p. Michałowi Bieńkowskiemu za posługę w zakrystii podczas rekolekcji, paniom Henryce Piotrkowicz i Marii Skolimowskiej za przygotowywanie posiłków, dziękuję paniom: Magdalenie Bieńkowskiej, Dorocie Konopko, Annie Szuba i Mirosławie Komar, dziękuję osobom sprzątającym kaplicę.
4. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w godne przeżycie Adwentu i w przygotowania do obchodów Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Dziękuję:
– panu Janowi Skolimowskiemu za pracę przy ustawianiu choinek i szopki oraz koordynację prac przy dekorowaniu szopki bożonarodzeniowej i choinek oraz posługę w zakrystii
– p. Henryce Piotrkowicz – za dekoracje, czyste obrusy i szaty liturgiczne
– p. Danucie Bolek – za rozprowadzanie świec „Caritas”
– osobom sprzątającym kaplicę
– za choinki – pp. Małgorzacie i Mirosławowi Śmiech
– za prace przy ustawianiu i dekorowaniu choinek wewnątrz i na zewnątrz oraz szopki betlejemskiej: Sławomirowi i Leszkowi Konowrockim, Jackowi Przybyszowi, Joannie Owczarek, Małgorzacie i Marcinowi Papisom z dziećmi, Michałowi Bieńkowskiemu z synami, Wojciechowi Boratyńskiemu z synem, Radosławowi Sergiel z synem, Pawłowi Kurkowi, Mateuszowi i Łukaszowi Domańskim, Annie Dziubińskiej z córkami, Albertowi Twarogowi, Beacie i Jakubowi Węcławek, Vygandasowi Uksa, Lubomirowi i Boguszowi Nowakom.
– paniom z Parafialnego Zespołu „Caritas” za zorganizowanie paczek dla grupy 21 dzieci i dla 11 potrzebujących rodzin naszej parafii
– wszystkim rodzinom (osobom), które ufundowały paczki dla dzieci naszej parafii oraz osobom, które przyniosły produkty do paczek dla rodzin.
– za tort urodzinowy Pana Jezusa (po Mszy Św. o godz. 10.30) – p. Magdalenie Bieńkowskiej
– prowadzącym stronę internetową – Maciejowi Skowrońskim oraz stronę na facebooku – Michałowi Bieńkowskiemu
– p. organistce Grażynie Tul, ministrantom, lektorom, wszystkim osobom, które w zaangażowały się w przygotowania do przeżywania Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Bóg zapłać.

5. Przypominam, że dzisiaj w 4 niedzielę Adwentu msze św. są odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 12.00 (dodatkowa). Dzisiaj nie ma mszy św. o godz. 16.00!
6. Wieczorem gromadzimy się w rodzinnych domach, by celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o jej religijny charakter: rozpocznijmy modlitwą i fragmentem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połammy się opłatkiem składając życzenia, a po wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zachęcam zgodnie z tradycją do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy tego dnia o chorych i naszych zmarłych. O północy będzie odprawiona Msza Św. zwana Pasterką.
7. W poniedziałek, 25 grudnia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, msze św. będą odprawiane o godz.: 24.00 („Pasterka”), 8.00, 10.30 i 16.00.
8. We wtorek, 26 grudnia, w Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą Św.
9. W środę, 27 grudnia, w Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będzie obrzęd błogosławieństwa wina.
10. W czwartek, 28 grudnia, w Święto Św. Młodzianków, męczenników, podczas mszy św. o godz. 18.00 będzie obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.
11. W piątek, 29 grudnia, o godz. 19.00 zapraszam młodzież na spotkanie grupy modlitewno-formacyjnej.
12. W niedzielę, 31 grudnia, msza św. o godz. 16.00 będzie dziękczynną za rok 2023, po eucharystii – nabożeństwo dziękczynne.
13. Możemy się zaopatrywać w kruchcie w sianko na stół wigilijny (dobrowolna ofiara) oraz nabyć płytę z kolędami w wykonaniu naszej organistki p. Grażyny Tul z rodziną. Cena 15 zł. Dochód przeznaczony na rzecz parafii.
14. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i składane na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierała p. J. Szałańska) za ofiarę w wys. 2100 zł. Dziękuję także za ofiary składane za opłatki wigilijne, które będą przeznaczone na budowę nowej świątyni.
15. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.
16. Tradycyjnie na styczeń planuję wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Szczegółowy program jest już dostępny w gablotach i na stronie internetowej. Proszę zwrócić uwagę, że w porównaniu z poprzednimi latami są pewne zmiany. Proszę rodziny katolickie, które jeszcze nie przyjmowały księdza po kolędzie, o zgłoszenie osobiście, mailowo lub telefonicznie. Jest to pomocą w organizacji „kolędy”.