Ogłoszenia – 20 marca 2022 r. III Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 3. Na stoliku z prasą są wyłożone kartki z pytaniami do rachunku sumienia, które mogą nam ułatwić dobre przygotowanie i owocne przeżycie sakramentu pokuty. Zachęcam do ich zabrania i skorzystania.
 4. Ks. Proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Niegów. Dlatego kancelaria w tym tygodniu będzie zamknięta w poniedziałek i środę, zaś będzie czynna w czwartek, piątek i sobotę w godz. od 16.00 do 17.00 oraz bezpośrednio po Mszy Św wieczornej.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej z Brzezin zapraszam na Mszę Św. w czwartek, 24 marca, o godz. 18.00.
 6. W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Duchową adopcję dziecka poczętego podejmuje się na 9 miesięcy. Zobowiązaniami są codzienna dziesiątka różańca wraz krótką modlitwą w intencji dziecka oraz dobrowolne postanowienia. Na prośbę pap. Franciszka tego dnia we wszystkich kościołach świata (u nas też) o godz. 17.00 zostanie odmówiony Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego nasza Diecezja Warszawsko-Praska obchodzi 30 rocznicę powstania.
 7. W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawione Msza Św. w int. pokoju na Ukrainie i nawrócenia Rosji.
 8. Informujemy, że w kościele w Halinowie, będzie odprawiana Msza Św. w obrządku grekokatolickim w niedzielę za tydzień, 27 marca, o godz. 14.00. Jeśli ktoś ma kontakt z Ukraińcami wyznania grekokatolickiego, może przekazać tę informację.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
 10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Trwają prace przy budowie świątyni. Obecnie są montowane szalunki pod sklepienie w nawie głównej.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”.
 12. Pluton Różańcowy z par. Dębe Wielkie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową w nocy z 1 na 2 kwietnia. Również na taką formę modlitwy zapraszają tydzień później parafie z Mińska Maz. Informacje w gablocie.
 13. Zbiórka zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych odbędzie się 6 kwietnia o godz.15.00 na parkingu przed kościołem. Zbiórkę prowadzi Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”.