Ogłoszenia – 13 marca 2022 r. II Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Wczoraj odbyła się promocja Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Wśród promowanych jest dwóch naszych parafian parafianie: Grzegorz Konopiński i Marek Kulas. Nadzwyczajni szafarze Eucharystii to osoby świeckie, uprawnione do udzielania Komunii Świętej. W  razie potrzeby będą udzielali Komunii Świętej w czasie większych uroczystości w parafii lub Mszy Świętych niedzielnych. Życzymy nowym szafarzom owocnej posługi w naszej parafii.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszam na koncert pasyjny w wykonaniu śpiewaka operowego Karola Skwary.
 3. Dzisiaj po Mszach Św. Koło Gospodyń Wiejskich z Cisia we współpracy ze Strażą Pożarną z Cisia przeprowadza zbiórkę pieniężną na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy dla uchodźców.
 4. Przypominam, że dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem, w którym można oddawać ankiety synodalne. Można je wrzucać do skrzynki z logo synodu na końcu kościoła. Prosimy o włączenie się w dzieło Synodu.
 5. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie, jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w najbliższy czwartek, 17 marca, o godz. 19.00. Temat spotkania: „Skąd bierze się odporność dziecka na zagrożenia świata”. Zapraszam również osoby spoza grona rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 8. Ministrantów starszych (od 8 klasy SP) i lektorów zapraszam na zbiórkę w najbliższy piątek, 18 marca, o godz. 19.00.
 9. W sobotę, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin ks. Józefa Sobieraja, który z wielkim oddaniem pomaga w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Księdzu Józefowi życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych Bożych darów, zdrowia i pogody ducha.
 10. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 11. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
 12. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. W minionym tygodniu zostały wznowione prace po zimowej przerwie. Zostało wykonane podwyższenie rusztowania w celu montowania szalunków pod sklepienie w nawie głównej kościoła.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz Gość Extra” – poświęcony osobie św. o. Pio