Ogłoszenia -17 marca 2024 r. V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj kazania będzie głosi ks. Jan Safiński z Ukrainy (z parafii Nowogard Wołyński koło Żytomierza). Po Mszach Św. do puszek można złożyć datek na pomoc jego parafianom.
2. Dzisiaj i w Niedzielę Palmową panie z parafialnej grupy „Caritas” rozprowadzają palmy, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
3. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Produkty można przynosić do Wielkiego Poniedziałku.
4. Do 24 marca po mszach św. ( w niedziele podczas Gorzkich Żali) odprawiamy nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
5. Trwają zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych. Można zapisywać się w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie w najbliższy czwartek, 21 marca, o godz. 19.00.
6. W najbliższy piątek, 22 marca, Drogę Krzyżową odprawimy idąc ulicami naszej parafii. Początek o godz. 18.30 (czyli po Mszy Św.) przy krzyżu misyjnym. Trasa: ul. Bitwy Warszawskiej, Skrajna, Władysława Jagiełły, Królowej Jadwigi, i z powrotem do kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian.
7. W najbliższą sobotę: zbiórka ministrantów o godz. 10.30, spotkanie bielanek o godz. 12.00, próba scholi dziecięcej o godz. 15.00.
8. Ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę kościoła w parafii Latowicz. Z tego powodu kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek i piątek.
9. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
10. Parafia w Grzebowilku zaprasza już po raz 14 na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w Niedzielę Palmową o godz.15.00. Przedstawienie ostatnich chwil z życia Jezusa przygotowywane jest przez miejscowych parafian.

11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.