Ogłoszenia -10 marca 2024 r. IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękuje wszystkim, którzy w minionym tygodniu wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuję za służbę w zakrystii p. Janowi Skolimowskiemu, dziękuję paniom: Henryce Piotrkowicz i Marii Skolimowskiej, a także Magdalenie Bieńkowskiej, Annie Szuba, Stanisławie Komorowskiej Dziękuję rodzicom, którzy zadbali o udział w rekolekcjach swoich dzieci, także dyrekcjom szkół, paniom katechetkom i nauczycielom.
2. Ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. św. Szczepana w Warszawie na Białołęce. Z tego powodu kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek i piątek.
3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii jest planowane na piątek przed Niedzielą Palmową, 22 marca, o godz. 18.30.
4. W dniach od 16 -24 marca po mszach św. będziemy odprawiać nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
5. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych – w najbliższy czwartek, 14 marca, o godz. 19.00.
6. Próba chóru parafialnego- w piątek o godz. 18.30; spotkanie grupy młodzieżowej – w piątek o godz. 19.15.
7. Za tydzień w niedzielę kazania będzie głosił (znany nam) ks.Jan Safiński z diecezji kijowsko-żytomierskiej. Ofiarą do puszek będzie można wesprzeć jego parafie na Ukrainie.
8. Panie z parafialnej grupy Caritas za tydzień w niedzielę, 17 marca, oraz w Niedzielę Palmową będą rozprowadzały palmy przez siebie wykonane, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
9. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
10.Trwają zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych. Można zapisywać się w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie w czwartek, 21 marca, o godz. 19.00.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.