Ogłoszenia – 15 października 2023 r. XXVIII Niedziela Zwykła

1. W dniu wyborów parlamentarnych polecamy Panu Bogu naszą Ojczyznę, aby budowała swoją teraźniejszość i przyszłość na fundamencie wartości chrześcijańskich.
2. Dzisiaj przypada XXIII Dzień Papieski, który obchodzimy pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Niedziela papieska upamiętnia 45 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w dniu 16 października 1978 roku. Po Mszy Św. odbywa się zbiórkę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jutro po Mszy Św. odmówimy litanię do św. Jana Pawła II w int. świętości rodzin i życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
3. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane: w niedzielę o godz. 15.30, we wtorki – godz. 8.30, w pozostałe dni tygodnia – o godz. 17.15. Dzieci zapraszam szczególnie w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.
Kancelaria w październiku (z racji nabożeństw) jest czynna do godz. 17.00.
4. Dzieci zapraszam do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec wykonany techniką dowolną przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów ( np. muszelki, fasolki, kasztany, koraliki itp). Wykonane różańce należy dostarczyć do 22 października. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród 29 października.
5. Za tydzień, w niedzielę, 22 października, zapraszam dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny do udziału we Mszy Św. o godz. 10.30, po mszy św. – katecheza sakramentalna.
6. W ostatnią niedzielę października, przed Uroczystością Wszystkich Świętych, proszę, aby dzieci przyszły na Mszę Św. o godz. 10.30 przebrane za wybranego przez siebie świętego. Po Mszy Św. przejdziemy wokół kaplicy w korowodzie świętych. Dla dzieci, które się przebiorą oczywiście będą nagrody! Korowód Świętych jest zachętą dla dzieci i rodziców do poznawania własnych patronów i świętych, którzy nie byli jedynie postaciami z kart książek, ale ludźmi z krwi i kości, jak my.  
7. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
8. Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych i rocznych.
9. Dziękuję za przekazywane i przelewane na konto ofiary na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Brzezin. Bóg zapłać.
10. Polecam tygodniki katolickie: ” Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.