Ogłoszenia – 08 października 2023 r. XXVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii św. Włodzimierza w Warszawie.
2.Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane: w niedzielę o godz. 15.30, we wtorki – godz. 8.30, w pozostałe dni tygodnia – o godz. 17.15. Dzieci zapraszam szczególnie w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.
Kancelaria w październiku (z racji nabożeństw) jest czynna do godz. 17.00.
3. Dzieci zapraszam do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec wykonany techniką dowolną przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów ( np. muszelki, fasolki, kasztany, koraliki itp). Wykonane różańce należy dostarczyć do 22 października. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród 29 października.
4. Jutro, w poniedziałek, 9 października, o godz. 19.00 – spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
5. W najbliższy czwartek, 12 października, o godz. 19.00 – spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
6. W najbliższy piątek, 13 października, o godz. 19.00 – spotkanie grupy młodzieżowej.
7. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej, Święto nauczycieli, pedagogów, wychowawców. Życzymy wszystkim nauczycielom i katechetom satysfakcji, radości, zdrowia i nade wszystko błogosławieństwa od Najwyższego Nauczyciela, Jezusa Chrystusa.
8. Za tydzień, w niedzielę, 15 października, będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Niedziela papieska upamiętnia 45 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w dniu 16 października 1978 roku.
9. Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych i rocznych.
10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
11. Dziękuję za przekazywane i przelewane na konto ofiary na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p.Jan Skolimowski i gdzie zbierali pp. Piotrkowicz). Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 będzie odprawiona msza św. w int. ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii.
12. Polecam tygodniki katolickie: ” Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
13. Dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawicieli fundacji Boże Atelier – Klaudię Kurowską , wieloletnią wolontariuszkę pracującą na misjach w Kenii. Klaudia podzieli się swoim doświadczeniem misyjnym oraz opowie o działaniach fundacji. Po Mszy Św. będą zbierane ofiary do puszek na ośrodek dzieci niepełnosprawnych prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Orionistek w Kenii.