30 maja 2021 r., Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia – 30 maja 2021 r., Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś i jutro odbędą się ostatnie nabożeństwa majowe. Od wtorku będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.
 2. Dzisiaj ksiądz proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w parafii Dębe Wielkie.
 3. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W czwartek, 3 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. będą odprawiane jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kaplicy. Proszę parafian z Wielgolasu Duchnowskiego o przygotowanie ołtarza. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji ministrantów, lektorów, bielanki, asystę kościelną, Koła Żywego Różańca, wszystkich parafian. Osoby, które będą uczestniczyły tego dnia w procesji eucharystycznej mogą uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.30.
 5. Dziewczynki, które chciałyby podczas procesji Bożego Ciała sypać kwiaty i nieść poduszki zapraszamy na próbę w najbliższy w wtorek o godz. 18.45.
 6. Od piątku, przez czas dawnej Oktawy Uroczystości Bożego Ciała, nabożeństwa czerwcowe będą połączone ze śpiewem nieszporów.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. W pierwszy piątek pojadę z Komunią Św. do chorych parafian. Proszę o zgłoszenia telefoniczne, w kancelarii lub w zakrystii. Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie połączone z nieszporami i nabożeństwem czerwcowym.
 8. Za tydzień, pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 10.00 będzie różaniec prowadzony przez pierwszą i trzecią Róże Różańcowe Rodziców, zaś po Mszy Św. o godz.10.30 – procesja eucharystyczna.

9.Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się, 7 czerwca, w poniedziałek, o godz. 19.00 w kaplicy. Można jeszcze zapisywać się na przygotowanie do tego sakramentu.

 1. Spotkania dzieci rocznicowych: 8 czerwca – kl. IV SP z Cisia 10 czerwca – kl. IV SP z Brzezin.

11..Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.

 1. Bóg zapłać za ofiary przelewane w tym tygodniu na konto parafii na utrzymanie oraz budowę nowej świątyni. Bóg zapałać ks. Robertowi Kowalskiemu za ofiarę w wysokości 1000 zł. Przypominam o kolejnej czerwcowej zbiórce na budowę kościoła. Od połowy czerwca będą robione szalunki pod nawę główną i nawy boczne.
 2. Polecam tygodniki katolickie wyłożone przy wyjściu z kaplicy.
 3. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 4. Dzieciom z racji ich środowego święta życzymy radosnego, pełnego miłości dzieciństwa.