Ogłoszenia – 23 maja 2021 r. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego za pobożny śpiew lub recytację hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Trójcy Przenajświętszej.
 2. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską w dni powszednie śpiewamy po Mszy Św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę o godz.15.30.
 3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz.10.30 poświęcenie motorów Mazowieckiej Grupy Motocyklowej (MGM) wspierającej Zuzię Machaj.
 4. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W środę, 26 maja, w Dzień Matki pamiętajmy o naszych mamach. Tego dnia szczególnie będziemy modlić się w ich intencji.
 6. W czwartek, 27 maja, przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. W piątek, 28 maja, przypada 40 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja jest planowana 12 września br. wraz z beatyfikacją Elżbiety Róży Czackiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Krzyża i twórczyni ośrodka dla Osób Niewidomych w Laskach k. Warszawy.
 8. Trwają zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z naszej parafii z klas ósmych i osoby starsze, które nie przyjęły tego sakramentu. W tym tygodniu można zapisywać się w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w kancelarii w godz. 16.00-17.00.
 9. Już niebawem, 3 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgodnie z sugestiami naszej Kurii, w powodów sanitarnych, w tym roku – podobnie jak w poprzednim- procesja eucharystyczna będzie tylko wokół kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarza przez parafian z Wielgolasu Duchnowskiego.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
 11. Został założony numer telefonu do kancelarii parafialnej: 609-865-500. Zamieszczony jest on na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakt” oraz umieszczony w gablotach przed kościołem. W sprawach kancelaryjnych można dzwonić pod ten numer.
 12. Bóg zapłać za ofiary przelewane w tym tygodniu na konto parafii na utrzymanie oraz budowę nowej świątyni.
 13. Polecam tygodniki katolickie wyłożone przy wyjściu z kaplicy: „Idziemy”, Gość Niedzielny” i Niedzielę”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”.