27 czerwca 2021 r. – XIII Niedziela Zwykła

 

1..Zapraszam na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

 1. W dniu wczorajszym przezywaliśmy uroczystość Pierwszej Komunii Św. Dzieci pierwszokomunijne przeżywając swój Biały Tydzień od poniedziałku do czwartku będą uczestniczyły we Mszy Św. o godz. 18.00. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, ofiarę na budowę kościoła: dzieci z SP z Brzezin – 2300 zł, dzieci z SP w Cisiu – 2800 zł. Również dziękuję na generalne sprzątanie kaplicy, terenu kościelnego i skoszenie trawy.
 2. Dzisiaj Ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach.
 3. W najbliższy czwartek, pierwszy miesiąca, po Mszy Św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00
 4. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00 do Mszy Św. wieczornej. Przed południem pojadę do chorych: proszę o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej po Mszy Św. o godz. 18.00.
 6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę lipca, o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez II i IV Róże Różańcowe Rodziców, zaś po Mszy św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna wokół kaplicy.
 7. We wtorek, 29 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry, konkatedry lub bazyliki mniejszej i zmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”, także odpust mogą uzyskać wierni posługujący się przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, którzy dodadzą do swych modlitw wyznanie wiary. W tym dniu można złożyć ofiarę na konserwację bazyliki św. Piotra w Rzymie.
 8. Od wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.00-17.30.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
 10. Dziękuję panu Markowi Kulasowi z Brzezin za odgrzybienie i umycie klimatyzacji.
 11. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierała p. Szałańska) za ofiarę w wys. 2600 zł (i gdzie zbierali p. Karłowska i pan Całka) za ofiarę 3670 zł na budowę kościoła. Dziękuję również za ofiary przelewane w tym tygodniu na konto parafii na utrzymanie oraz budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku przypominając zarazem o wytrwaniu w wierności Panu Bogu w praktykowaniu codziennej modlitwy, życiu sakramentalnym i niedzielnej Eucharystii. Ten apel kierujemy szczególnie do rodziców, by zadbali o życie religijne swoje i swoich dzieci
 13. Polecam tygodniki katolickie.
 14. Zapowiedzi: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Piotr Jan Janiak-Miros, stanu wolnego z par. tutejszej, i Maria Magdalena Janiak-Miros, stanu wolnego z par. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. Zapowiedź pierwsza.