20 czerwca 2021 r. XII Niedziela Zwykła

 

 1. Nasz biskup ordynariusz Romuald Kamiński informuje wszystkich diecezjan, że dniem 19 czerwca odwołuje dyspensę związaną uczestnictwem we Mszy Św. w niedziele i święta nakazane udzieloną z racji sytuacji epidemicznej. Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej oraz świątecznej. Osoby, które z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinny dołożyć starań, aby – m.in przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień – wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii.

2.Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

3.Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 wszystkie dzieci zapraszam na występ iluzjonisty TomAsa.

 1. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą. Puszki są wystawione na ołtarzach bocznych.
 2. Jutro, w poniedziałek, 21 czerwca, spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00 w kaplicy.
 3. W środę, 23 czerwca, w Dniu Ojca pamiętajmy o naszych ojcach żyjących i tych, którzy odeszli do wieczności.
 4. W czwartek, 24 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Polecamy tego dnia wszystkich Solenizantów i Solenizantki. Panu Janowi Skolimowskiemu, który z wielkim oddaniem służy naszej wspólnocie parafialnej życzymy Bożej opieki, zdrowia i wszelkich potrzebnych łask.
 5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego o godz. 18.00.
 6. W sobotę, 26 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Msze Św. o godz. 10.00 – dzieci z SP w Brzezinach i o godz. 12.00- dzieci z SP w Cisiu. Wcześniej próby liturgiczne: 21 czerwca (poniedziałek) i 22 czerwca (wtorek) o godz. 16.00 – SP z Brzezin oraz 23 czerwca (środa) i 24 czerwca (czwartek) o godz. 16.00 – SP z Cisia. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych: 24 czerwca (czwartek) od godz. 19.00- SP z Brzezin i 25 czerwca (piątek) o godz. 16.30 – SP z Cisia. Po spowiedzi dzieci możliwość spowiedzi rodzin.
 7. W związku z próbami dzieci pierwszokomunijnych – kancelaria parafialna w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek będzie czynna w godz. 17.00-17.30, a w piątek bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym.
 8. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
 9. Bardzo dziękuję p. Marii Górskiej za wieloletnią posługę w Caritasie parafialnym oraz wszystkim osobom zaangażowanym na tej płaszczyźnie funkcjonowania parafii. Nowym prezesem parafialnej grupy Caritas została p. Beata Górska. Niech Pan Bóg błogosławi w posłudze!
 10. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za dar ołtarza, ofiary na budowę kościoła – dzieci z SP z Brzezin – 950 zł, dzieci z SP z Cisia – 1050 zł. Dziękuję parafianom z Cisia (gdzie zbierali pani Rupniewska i pan Domański), parafianom z Brzezin (gdzie zbierała p. Konopińska) i (gdzie zbierała p. Kińska), parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz) i (gdzie zbierały pani Kuśpit i pani Mucha), parafianom ze Żwirówki za ofiary na budowę kościoła. Dziękuję rodzinie z Wielgolasu Brzezińskiego i Józefowa za ofiarę w wys. 5 tys. zł na budowę kościoła. Bóg zapłać za ofiary przelewane w tym tygodniu na konto parafii na utrzymanie oraz budowę nowej świątyni