22 XII 2019 – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj przypada IV NIEDZIELA ADWENTU.
2. Zbliżamy się do końca Adwentu. Zapraszam na ostatnie roraty, w poniedziałek o godz. 18.00 a we wtorek o godz. 7.00.
3. W dniu dzisiejszym (22 grudnia) po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
4. W dnu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji władz samorządowych naszej gminy. Po Mszy św. na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe.
5. 24 grudnia o godz. 24.00 zostanie odprawiona uroczysta Pasterka. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz pochodzący z Chin. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
6. W 1 i 2 dzień świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. niedzielny.
7. 27 grudnia święto św. Jana Apostoła. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina oraz podanie wiernym do spożycia.
8. 28 grudnia święto świętych młodzianków. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.
9. W następną niedzielę święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św o godz.16.00 spotkanie dla małżeństw Kościoła Domowego.
10. 10 stycznia 2020 r. w Hali Torwar w Warszawie, będzie miała miejsce kolejna edycja wielkiego dzieła ewangelizacyjnego pod nazwą Betlejem w Warszawie. Informacje są zawarte na plakacie. Chętni, którzy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu, proszeni są o zapisy u księdza celem zamówienia biletów wstępu na to wydarzenie.
11. Można nabyć świece Caritasu oraz opłatki na wieczerzę wigilijną. Świece są w kruchcie a opłatki przy bocznym ołtarzu. Ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła.
12. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę Kościoła : mieszkańcom Brzezin (zbierała p. Kińska) – 940 zł. oraz p. Poloczańskiej z Wielgolasu Brzezińskiego Osiedle – 500 zł.
13. Dziękuje za przygotowanie paczek świątecznych dla 27 dzieci. Dziękuję również za złożone produkty spożywcze, z których przygotowano paczki dla 22 rodzin z naszej parafii tj. 84 osób.
14. Na stoliku w kruchcie jest wyłożona prasa katolicka. Są to numery świąteczne.
15. Dziękuję paniom, które w tym tygodniu sprzątały w nasze