15 XII 2019 – III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj przypada III NIEDZIELA ADWENTU.
2. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
3. Przez okres adwentu odprawiane są Msze św. Roratnie. W naszym kościele będą odprawiane w tygodniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam. Dla dzieci będą przygotowane wyklejanki.
4. W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynają się REKOLEKCJE ADWENTOWE i będą trwały do wtorku włącznie. Program rekolekcji wywieszony w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie zachęcam do udziału w rekolekcjach. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, aby dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.
5. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
6. 10 stycznia 2020 r. w Hali Torwar w Warszawie, będzie miała miejsce kolejna edycja wielkiego dzieła ewangelizacyjnego pod nazwą Betlejem w Warszawie. Informacje są zawarte na plakacie. Chętni, którzy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu, proszeni są o zapisy u księdza celem zamówienia biletów wstępu na to wydarzenie.
7. Ks. proboszcz w dniu dzisiejszym głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w Mińsku Mazowieckim.
8. W następną niedzielę (22 grudnia) po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
9. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji władz samorządowych naszej gminy. Po Mszy św. na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe.
10. 21 grudnia w sobotę od godz. 8.00 będziemy dekorować choinki w kościele i przed kościołem oraz przygotowywać żłóbek. Zapraszam chętnych do pomocy.
11. Można nabyć świece Caritasu oraz opłatki na wieczerzę wigilijną. Świece są w kruchcie a opłatki przy bocznym ołtarzu. Ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła.
12. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę Kościoła : mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała p. Karłowska) -3850 zł, Wielgolasu Brzezińskiego Osiedle (zbierała p. Szałańska) – 3000 zł., Żwirówki – 1130 zł., Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała p. Piotrkowicz) – 630 zł., Cisia (zbierali p. Rupniewska i p. Domański) – 6820 zł., dziękuję państwu Nowak z Wielgolasu Brzezińskiego – 1000 zł.
13. W kruchcie są przygotowane pudełka, do których będzie można złożyć produkty spożywcze, z których będą przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.