17 XII 2017 – III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Przeżywamy dzisiaj III niedzielę Adwentu. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest to również oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 bierzmowanych
 3. W dniu w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadzi Ks. Piotr Pielak, kapłan diecezji siedleckiej. Program rekolekcji wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 4. Msze św. RORATY będą odprawiane codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam. Dla dzieci będą przygotowane świąteczne wyklejanki.
 5. W kruchcie rozprowadzane są świece CARITAS.
 6. Zwyczajem minionych lat będziemy zbierali produkty spożywcze, aby można było przygotować paczki świąteczne dla najuboższych rodzin naszej parafii. Produkty można składać do pudełek, które będą ustawione w kruchcie.
 7. Tak jak w ubiegłym roku, pragniemy przygotować paczki świąteczne dla dzieci. Na choince są zawieszone bąbki z numerem. Kto chciałby przygotować paczkę dla dziecka niech zgłosi się z taka bąbką do zakrystii i tam uzyska wszelkie potrzebne informacje.
 8. Na stoliku przy ołtarzy Matki Bożej są opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary wspomagają dzieło budowy kościoła.
 9. W następną niedzielę przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nigdy w niedzielę – dzień Zmartwychwstania Pańskiego – nie może obowiązywać post. Spożywanie podczas wieczerzy potraw postnych jest jedynie zachowaniem tradycji.
 10. W następną niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. O godz. 24.00 uroczysta PASTERKA
 11. W tym tygodniu od czwartku Ks. proboszcz głosi rekolekcje w par. w Łowiczu. Bardzo proszę o modlitwę w intencji prowadzonych rekolekcji.
 12. Program wizyty duszpasterskiej zwaną kolędą wywieszony jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Początek kolędy 2 stycznia 2018 r.
 13. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta.
 14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury
 15. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.