10 XII 2017 – II Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dzisiaj II niedzielę Adwentu. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest to również oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
 3. Msze św. RORATY będą odprawiane codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam. Dla dzieci będą przygotowane świąteczne wyklejanki.
 4. W kruchcie rozprowadzane są świece CARITAS.
 5. Zwyczajem minionych lat będziemy zbierali produkty spożywcze, aby można było przygotować paczki świąteczne dla najuboższych rodzin naszej parafii. Produkty można składać do pudełek, które będą ustawione w kruchcie.
 6. Tak jak w ubiegłym roku, pragniemy przygotować paczki świąteczne dla dzieci. Na choince są zawieszone bąbki z numerem. Kto chciałby przygotować paczkę dla dziecka niech zgłosi się z taka bąbką do zakrystii i tam uzyska wszelkie potrzebne informacje.
 7. Na stoliku przy ołtarzy Matki Bożej są opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary wspomagają dzieło budowy kościoła.
 8. Rekolekcje w naszej parafii będą w dniach 17, 18 i 19 grudnia. Rozpoczęcie rekolekcji w III niedzielę adwentu. Program rekolekcji wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 9. W tygodniu po Mszy św. wieczornej będzie można od p. Magdy Bieńkowskiej odbierać plan modlitwy na następny rok dla rodziców Róży Różańcowej.
 10. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę Kościoła mieszkańcom Desna – 1780 zł., Wielgolas Brzeziński (p. Marta Suchocka) – 1800 zł., Cisia za Koleją(p. Izdebska) – 790 zł., Brzezin ( p. Śmiech) – 2030zł.
 11. W tym tygodniu od czwartku Ks. proboszcz głosi rekolekcje w par. Domaniewice. Bardzo proszę o modlitwę w intencji prowadzonych rekolekcji.
 12. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla bierzmowanych.
 13. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone w całości na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację Huberta.
 14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury
 15. Składam serdeczne Bóg zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.