Ogłoszenia parafialne, XVII Niedziela Zwykła, dn. 30.07.2023

1. W środę, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” związany z św. Franciszkiem z Asyżu. Warunki zwykłe plus nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00. W pierwszy piątek od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę – po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

3. Za tydzień, w pierwszą niedzielę sierpnia, o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez KŻR z Wielgolasu Duchnowskiego, zaś po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna wokół kaplicy.

4. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu.

5. Przypominam o sierpniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Trwają prace przy budowie.

6. Program tegorocznego odpustu 15 sierpnia i festynu parafialnego, który organizujemy wspólnie z Gminą Halinów i Wojskiem Polskim, jest umieszczony na plakatach. O godz. 10.30 – msza św. w int. parafian, po niej złożenie wiązanek przez tablicami upamiętniającymi żołnierzy Armii Krajowej oraz Bitwę Warszawską 1920 roku. Od godz. 16.00 – piknik: pokaz sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna. od godz. 16.15 – wspólne śpiewanie piosenek niepodległościowych, od godz. 17.00 – występ zespołu MINIMAL, a w godz. 18.00-22.00 – zabawa taneczna. Zachęcam, by zaprosić rodzinę i znajomych z innych parafii.

Proszę o włączenie się w przygotowanie tej parafialnej uroczystości. Proszę też, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Wyjątkowo tego dnia Msza Św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 15.00, a nie o 16.00.

7. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.