Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

1. „Otwórzcie drzwi waszych serc Chrystusowi”. W tym roku przy grobie Pańskim przytoczyliśmy słowa św. Jana Pawła II z homilii podczas mszy św. rozpoczynającej pontyfikat. Życzę Wam, byście z wdzięcznością i bojaźnią przyjmowali Chrystusa zmartwychwstałego, który chce zagościć w ludzkich sercach, rodzinach i wspólnotach. Niech nie zabraknie odwagi i wiary w to, że Pan żyje i działa w Waszym życiu. Niech radość i pokój Wielkanocnego Poranka będzie osobistym doświadczeniem.
2. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały w przygotowanie Triduum Paschalnego:
– ks. Józefowi
– pp. Janowi i Marii Skolimowskim za wszelką pomoc i życzliwość
– p. Henryce Piotrkowicz za dekorację wielkopostną, za przygotowanie ołtarzy, czyste obrusy i szaty liturgiczne
– mieszkańcom Brzezin (rodzinom Kulas, Konopińskim, Kińskim i Ciechowskim) za przygotowanie ciemnicy
– małżeństwom z kręgów Kościoła Domowego ( pp. Bieńkowskim, Papis, Uksa, Węcławek, Boratyńskim, Przybysz, Twaróg) za przygotowanie Grobu Pańskiego
– p. Hannie Szydłowskiej za dekoracje kwiatowe przy grobie Pańskim, przy ołtarzu i w prezbiterium
– paniom z parafialnej grupy „Caritas” za przygotowanie 12 paczek dla potrzebujących rodzin naszej parafii, a także ofiarodawcom produktów,
– paniom za posprzątanie kościoła.
– p. Małgorzacie Śmiech za stroiki na filary
– Straży Pożarnej z Cisia za czuwanie przy Grobie Pańskim
– ministrantom, lektorom, szafarzom, asyście procesyjnej, bielankom i p. Magdalenie Bieńkowskiej, Kołom Żywego Różańca, p. organiście Zdzisławowi, Pawłowi Kurkowi za przygotowanie Liturgii Wigilii Paschalnej, Marysi Boratyńskiej i Emilce Uksa za czytanie komentarzy podczas liturgii Triduum Paschalnego
– ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego
– pp. Zofii i Januszowi Krawczyk oraz Hannie i Jerzemu Witan za ofiarowanie kwiatów (gerbery, goździki).
– pp. Skowrońskim za aktualizowanie strony internetowej parafii, p. Michałowi Bieńkowskiemu za aktualizowanie strony facebookowej parafii.
– firmie z Wielgolasu Duchnowskiego za ufundowanie batoników dla dzieci podczas święcenia pokarmów
Dziękuję wielu osobom za życzliwość i zaangażowanie!
3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. W najbliższy piątek z powodu Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Zapraszam młodzież na spotkanie młodzieżowej grupy formacyjno-modlitewnej w najbliższy piątek, 14 kwietnia, o godz. 19.00
6. Zapraszam ministrantów na zbiórkę w najbliższą sobotę o godz. 10.00, scholę dziecięcą na próbę w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, 16 kwietnia, po Mszy Św. o godz. 10.30 – krótka katecheza sakramentalna dla dzieci z klas trzecich przygotowujących do pełnego uczestnictwa we Mszy Św.
8. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Do Mszy Św. o godz. 16.00 – adoracja Najśw. Sakramentu. Taca jest przeznaczona na diecezjalne dzieła „Caritas”.
9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, 17 kwietnia, o godz. 19.00.
10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i przekazywane na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz) za ofiarę w wys. 1320 zł.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.