Ogłoszenia parafialne, 5 Niedziela Wielkanocna, 28.04.2024

1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Dębe Wielkie.
2. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską w dni powszednie (z wyjątkiem wtorków) będziemy śpiewać po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki po mszy św. o godz.8.00, zaś w niedzielę i w uroczystości o godz.15.30. Serdecznie zapraszam.
3. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. będą odprawiane jak w niedzielę. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00. W pierwszy piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas mszy św. o godz. 8.00 i 10.30 i przed nabożeństwem majowym od 15.00 do 15.30. W pierwszą sobotę możliwość spowiedzi od 17.00 do 17.30.
5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę maja: o godz. 10.00 -różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca ze Żwirówki, a po mszy św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.
6. Osoby, które chciałyby śpiewać w parafialnym chórze, zachęcam, aby zgłaszały się do p. Grażyny, organistki.
7. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
8. Dziękuję za ofiary przekazywane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Cisia (zbierali p. Rupniewska i p. Domański) i Cisia-Zakolej (zbierała p. Kuźniar) . Bóg zapłać.
9. Za miesiąc, 30 maja, przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Z procesją eucharystyczną przejdziemy tradycyjną trasą. Proszę o przygotowanie ołtarzy: parafian z Brzezin, z Wielgolasu Duchnowskiego, z Wielgolasu Brzezińskiego (część od wiaduktu do ul. Lawendy włącznie) oraz z Cisia (ul. Główna oraz ulice po prawej stronie ulicy Głównej patrząc od szkoły). Od tego roku Cisie i Wielgolas Brzeziński będą podzielone na dwie części. Za rok (w 2025 r.) ołtarze będą przygotowywać Desno, Żwirówka, Cisie (druga część czyli pozostałe ulice m.in. Mostowa i przyległe, Środkowa, Lokalna, Cisie-Zakolej), Wielgolas Brzeziński (druga część od ul. Kościelnej włącznie do ul. Mazowieckiej).
10. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny” i „Anioł Stróż”