Ogłoszenia – 29 października 2023 r.. XXXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 – korowód świętych oraz wręczenie nagród dzieciom uczestniczącym w konkursie na wykonany własnoręcznie różaniec.
2. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada). Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.00 (!). Nie będzie Mszy Św. o 16.00. Po Mszy Św. o godz. 10.00 będzie procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
3. W czwartek, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny (2 listopada) msze św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00. Po mszach św. – procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Tego dnia spowiedź tylko 30 minut przed Mszą Św.
Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych i rocznych.
4. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące (jeden raz w ciągu dnia). Warunkami zyskania odpustu w tych dniach jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca Św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa choćby w myśli za zmarłych.
5. W pierwszy piątek miesiąca przed południem pojadę z Komunią Św. do osób chorych. Po południu spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu będzie od godz. 17.00 i zostanie zakończona litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. Tego dnia msze św. o godz. 17.30 (gregorianka) i 18.00.
6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00 – trzecie nabożeństwo z cyklu pierwszych sobót: różaniec oraz 15-minutowe rozważanie.
7. Spotkanie grupy młodzieżowej – w najbliższy piątek o godz. 19.00.
8. Próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
9. Spotkanie bielanek – w najbliższą sobotę o godz. 12.00.
10. Za tydzień (5 listopada), w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez KŻR ze Żwirówki, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – krótka adoracja eucharystyczna.
11. Już dzisiaj informuję, że nasza parafia będzie organizowała Parafialny Bal Karnawałowy dla dorosłych. Planowany termin 6 stycznia. Szczegóły podam ( koszt, miejsce itp.) w najbliższym czasie.
12. Dziękuję paniom, które sprzątały w minionym tygodniu kaplicę.
13. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierała p. Szałańska), z Cisia- Zakolej (gdzie zbierała p. Kuźniar) i ze Żwirówki (gdzie zbierała p. Osica). Trwają prace przy montażu więźby dachowej.
13. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.