Ogłoszenia – 5 lutego 2023 r. V Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii w Dębem Wielkim
 2. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – w jutro, 6 lutego, w poniedziałek, o godz. 19.00.

3.. Spotkanie parafialnej grupy „Caritas” – 8 lutego, w najbliższą środę, o godz. 19.00. Zapraszam.

 1. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w najbliższy czwartek, 9 lutego, o godz. 19.00.
 2. W najbliższą sobotę, 11 lutego, przypada Wspomnienie NMP z Lourdes, zarazem Światowy Dzień Chorych. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zgodnie z normami liturgicznymi ten sakrament mogą przyjąć dotknięci poważną chorobą, która postępuje, chorzy, których życie jest zagrożone, ludzie w podeszłym wieku, którzy czują, że opuszczają ich siły. Sakrament ten nie może być udzielany, ani przyjmowany z powodu błahych dolegliwości czy profilaktycznie. Osoba przyjmująca ten sakrament powinna się znajdować w stanie łaski uświęcającej
 3. Dziękuję wszystkim osobom, które w miniony piątek rozebrały dekorację bożonarodzeniową- szopkę i choinki.
 4. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
 5. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuje parafianom: z Brzezin (zbierała pani Konopińska), z Wielgolasu Brzezińskiego, z Wielgolasu Duchnowskiego (zbierała pani Papis). Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. w int. ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii z prośbą o Boże błog. w budowie nowej świątyni.
 6. W gablocie przed kościołem i na karteczkach na stoliku z prasą możemy zapoznać się z informacją o możliwości przekazania 1,5% podatku na rehabilitację Piotrusia Wtulicha, niepełnosprawnego chłopca z naszej wspólnoty parafialnej. Również możemy przynosić nakrętki i zostawiać w kruchcie kaplicy wspierając niepełnosprawną Amelkę.
 7. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na rzecz dzieł prowadzonych przez „Caritas” naszej diecezji.
 8. W niedzielę, 19 lutego, za dwa tygodnie, po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszam na karnawałowy koncert śpiewaka operowego Karola Skwary (zaśpiewa kilka znanych arii operowych).
 9. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.