Ogłoszenia – 3 grudnia 2023 r., I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem” Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
2. Zapraszam na Msze Św. ku czci Najśw. Maryi Panny (Roraty), które w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 (z wyjątkiem wtorków), we wtorki – o godz. 8.00. Dzieci zapraszam w środy, czwartki i piątki. Wszystkich uczestników rorat proszę o przynoszenie lampionów.
3. Od dzisiaj można zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
4. Podobnie jak w latach poprzednich można przygotować paczkę świąteczną dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Od dzisiaj przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego stoi choinka z bombkami i można wybrać dziecko, dla którego przygotujemy paczkę – dar serca. Po wybraniu bombki proszę o zgłoszenie się do pań z parafialnej grupy Caritas.
5. Pod chórem można składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
6. W pierwszy czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00.
7. W najbliższy piątek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W Godzinie Łaski o godz. 12.00 – msza św, a po niej różaniec. Zapraszam. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. Są jeszcze wolne miejsca na sztukę „I co teraz?” wystawianą przez kleryków naszego Seminarium Duchownego. Zapisy do dzisiaj w zakrystii. Koszt 25 zł. Wyjazd autokarem w najbliższą sobotę (9 grudnia) o godz. 13.20 spod kaplicy.
9. Są wolne miejsca na Pierwszy Parafialny Bal Karnawałowy dla dorosłych organizowany przez naszą parafię. Szczegóły i numery telefonów do osób przyjmujących zgłoszenia na plakacie. Zapraszamy!
10. W sobotę (16 grudnia) o godz. 9.00 planujemy ustawiać szopkę betlejemską i ubierać choinki wewnątrz i na zewnątrz kaplicy. Bardzo proszę o pomoc ministrantów, młodzież, kręgi Kościoła Domowego i wszystkich chętnych.
11. Od dzisiaj ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Wólka Mińska.
12. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii i składane podczas zbiórek na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. J. Skolimowski) i (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz) oraz parafianom z Brzezin. Bóg zapłać.
13. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu. Dziękuję p. Henryce Piotrkowicz za wykonanie wieńca adwentowego i dekorację.
13. Rada Rodziców, rodzice, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Cisiu zapraszają na coroczny kiermasz świąteczny, który odbędzie się w najbliższą sobotę (9 grudnia) w godz. 9.00-15.00.
14. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, nowy dwumiesięcznik popularnonaukowy „Historia Kościoła”.