Ogłoszenia – 29 stycznia 2023 r. IV Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii p/w Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach
 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców zapraszam na Msze Św. o godz. 18.00: dzieci ze Szkoły Podstawowej w Cisiu – jutro, w poniedziałek, (30 stycznia), zaś dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach – w najbliższy czwartek, 2 lutego. Po Mszach Św. dzieci otrzymają modlitewniki.
 3. Spotkanie grupy synodalnej będzie w najbliższy czwartek, 2 lutego, o godz. 19.00.
 4. Najbliższy czwartek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty 15 min. przed Mszą Św. Tego dnia ofiary z tacy będą przeznaczone na zakony klauzurowe.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św wieczornej do godz. 20.00. W pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedzę osoby chore z Komunią Św. Proszę o zgłoszenia. W pierwszy piątek adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św odmówimy litanię loretańską.
 6. W najbliższy piątek po Mszy Św. będziemy rozbierać choinki i szopkę bożonarodzeniową. Proszę o pomoc osoby dysponujące czasem.
 7. Kolejne spotkanie grupy młodzieżowej – w najbliższy piątek o godz. 19.00.
 8. Próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę (4 lutego) o godz. 15.00.
 9. Za tydzień, 5 lutego, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 10.30 – krótka adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z wielgolasu Duchnowskiego.
 10. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie 6 lutego, w poniedziałek, o godz. 19.00.
 11. Spotkanie parafialnej grupy „Caritas” 8 lutego, w środę, o godz. 19.00.
 12. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
 13. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Przypominam o lutowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
 14. Zakończyła się wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Dziękuję za wszystkie spotkania w minionym tygodniu, wspólną modlitwą, okazywaną życzliwość, składane ofiary. Dziękuję osobom, które po mnie przyjeżdżały, odwoziły, podwoziły: paniom: Stanisławie Komorowskiej, Agnieszce Bałut, Marii Górskiej, panom: Michałowi Gryzowi i Henrykowi Matusikowi. Jeżeli ktoś z różnych względów nie mógł spotkać się podczas wizyty kolędowej w wyznaczonym terminie, może umówić się na spotkanie: w kancelarii,  telefonicznie lub mailowo.
 15. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.