Ogłoszenia – 27 listopada 2022 r.,  1 Niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest on okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie wspominając pierwsze przyjście Chrystusa kierujemy dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z tych względów jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem” Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Paweł Cieślik. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane o godz. 8.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź 15 min. przed Mszą Św. i podczas Mszy Św. Serdecznie zapraszam.
 3. Zapraszam na Msze Św. ku czci Najśw. Maryi Panny (Roraty), które w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 (z wyjątkiem wtorków), we wtorki – o godz. 8.00. Dzieci zapraszam w środy, czwartki i piątki. Wszystkich uczestników rorat proszę o przynoszenie lampionów.
 4. Od dzisiaj można zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Podobnie jak w latach poprzednich będzie można przygotować paczkę świąteczną dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Od 2 Niedzieli Adwentu przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego będzie stała choinka z bombkami i będzie można wybrać dziecko, dla którego przygotujemy paczkę – dar serca.
 6. Pod chórem można składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00.
 8. W pierwszy piątek miesiąca: przed południem udam z Komunią Św. do osób chorych; spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 9. W piątek o godz. 19.00 – kolejne spotkanie grupy młodzieżowej.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00 – czwarte nabożeństwo z cyklu pierwszych sobót: różaniec oraz 15-minutowe rozważanie.
 11. W najbliższą sobotę: spotkanie bielanek o godz. 12.30 i próba scholi dziecięcej o godz. 15.00. Zapraszamy
 12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca grudnia. O godz. 10.00 różaniec prowadzony przez I i III Róże Różańcowe Rodziców, po Mszy Św. o godz. 10.30 – krótka adroracja Najśw. Sakramentu.
 13. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 14. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Przypominam o grudniowej zbiórce na budowę nowej świątyni.
 15. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Idziemy”, „Niedziela”.