Ogłoszenia – 21 listopada 2021 r., Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

  1. Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią w roku liturgicznym. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W pierwszą niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Od 1 Niedzieli Adwentu będzie też możliwość nabycia świec „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w 2 Niedzielę Adwentu ( 5 grudnia) i będą trwały do wtorku. Poprowadzi je ks. prof. Tomasz Jakubiak z Akademii Katolickiej w Warszawie.
  2. Taca z dzisiejsza niedzieli jest przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Bóg zapłać. Klerycy naszego Seminarium Duchownego zapraszają na wystawianą przez siebie w grudniu sztukę o historii Mojżesza pt. „Pan przemówił”. Informacje znajdują się na plakatach. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
  3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się jutro, w poniedziałek, 22 listopada, o godz. 19.00.
  4. Rodziców dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę (24 listopada) o godz. 19.00.
  5. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszam na Mszę Św. o godz. 18.00, podczas których zostaną poświęcone i wręczone medaliki. Dzieci ze szkoły w Brzezinach w czwartek (25 listopada), dzieci ze szkoły w Cisiu w piątek (26 listopada).
  6. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
  7. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
  8. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”.
  9. W przyszłą niedzielę (28 listopada) możliwość skorzystania ze spowiedzi będzie tylko 20 min. przed Mszami Św. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Św.