Ogłoszenia – 18 kwietnia 2021 r. 3 Niedziela Wielkanocna

1. Trzecia Niedziela Wielkanocna jest zarazem Niedzielą Biblijną i rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego i zwraca uwagę na rolę Biblii w życiu chrześcijanina.
2. W poniedziałek, w 19-tym dniu miesiąca, z racji Roku Św. Józefa, po Mszy Św. odmówimy litanię do św. Józefa, zaś w środę przed Mszą Św. – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Dziękuję mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierają pp. Piotrkowicz) za ofiarę na budowę kościoła w wysokości 1190 zł oraz mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierają pani Karłowska i pan Całka) za ofiarę w wys. 3550 zł na budowę kościoła . Dziękuję mieszkańcom Desna za ofiarę w wys. 2060 zł na budowę kościoła.
5. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
6. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy”, Gość Niedzielny” i Niedzielę”.