Ogłoszenia – 17 grudnia 2023 r., III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane o godz. 8.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź 15 min. przed Mszą Św. i podczas Mszy Św. Zachęcam, żeby w rekolekcje skorzystać z sakramentu pokuty. W święta nie będzie takiej możliwości. Ofiary złożone na tacę z poniedziałku i wtorku zostaną przekazane na rzecz diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży, którym kieruje ks. Michał.
2. Zapraszam do udziału w mszach roratnich. Dzieci zapraszam w środy, czwartki i piątki.
3. Można zaopatrywać się w poświęcone opłatki i sianko na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
4. Pod chórem można składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
5. Osoby, które wyraziły gotowość przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci z naszej parafii proszę o ich dostarczenie najpóźniej do najbliższego wtorku.
6. Dziękuję panom, którzy w piątek obsadzali choinki oraz osobom, które w sobotę ubierali choinki i szopkę (imiennie uczynię to w Uroczystość Bożego Narodzenia).
7. Trwają zapisy na Pierwszy Parafialny Bal Karnawałowy dla dorosłych organizowany przez naszą parafię. Zgłosiło się już ok. 40 par. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły i numery telefonów do osób przyjmujących zgłoszenia na plakacie. Dochód z balu jest przeznaczony na budowę nowej świątyni. Zapraszamy!
8. Za tydzień, w 4 niedzielę Adwentu, która przypada w Wigilię Bożego Narodzenia, będzie odprawiona dodatkowa Msza Św. o godz. 12.00, a nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00! Wieczorem, w Wigilię, gromadzimy się w rodzinnych domach, by celebrować Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o jej religijny charakter. Zachęcam zgodnie z tradycją do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
9. W poniedziałek, 25 grudnia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze Św. będą odprawiane o godz.: 24.00 („Pasterka”), 8.00, 10.30 i 16.00.
10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii i składane podczas zbiórek na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom ze Żwirówki, z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierały panie Kuśpit i Mucha oraz gdzie zbierali p.Karłowska i p. Całka). Bóg zapłać.
11. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
12. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”