Ogłoszenia – 10 grudnia 2023 r., II Niedziela Adwentu

1. Zapraszam na Roraty czyli msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny. Dzieci zapraszam w środy, czwartki i piątki.
2. Można zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
3. Dzisiaj po Mszach Św. ofiarą do puszki możemy wesprzeć leczenie Natalii Jędrzejewskiej. Dziewczynka ma 13 lat, o 4 lat zmaga się z cukrzycą typu 1.  Pompa, z której obecnie korzysta, nie jest w stanie odpowiednio kontrolować jej poziomu cukru. Natalia wymaga kłucia co trzy godziny. Zdarza się, że wpada w hipo lub hiperglikemię.  Dzięki nowej pompie Natalia będzie mogła żyć normalniej i bezpiecznej. Koszt takiego urządzenia przekracza możliwości rodziny. Bóg zapłać za wsparcie.
4. W najbliższą sobotę (16 grudnia) o godz. 9.00 będziemy ustawiać szopkę betlejemską i ubierać choinki wewnątrz i na zewnątrz kaplicy. Bardzo proszę o pomoc ministrantów, młodzież, kręgi Kościoła Domowego i wszystkich chętnych.
5. Za tydzień, w niedzielę, rozpoczną się rekolekcje adwentowe i będą trwały do wtorku. Poprowadzi je ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Serdecznie zapraszam. Program jest wywieszony w gablocie.
6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszam w niedzielę za tydzień, 10 grudnia, na Mszę Św. o godz. 10.30. Po Mszy Św. – katecheza wprowadzająca w sakramenty św. Spotkania są obowiązkowe!
7. Spotkanie grupy synodalnej – w najbliższy czwartek o godz. 20.00. Próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
8. Osoby, które wyraziły gotowość przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci z naszej parafii proszę o ich dostarczenie do 17 grudnia.
9. Są wolne miejsca na Pierwszy Parafialny Bal Karnawałowy dla dorosłych organizowany przez naszą parafię. Szczegóły i numery telefonów do osób przyjmujących zgłoszenia na plakacie. Zapraszamy!
10. Od dzisiaj ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Ostrówek. Dlatego w tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w piątek. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie. Parafialny numer telefonu jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii i składane podczas zbiórek na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Desna. Bóg zapłać.
12. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
13. Dziękuję osobom, które przygotowały wizytę św. Mikołaja w ubiegłą niedzielę: p. Krzysztofowi Zalewskiemu, grupie synodalnej, Stanisławowi Papisowi i Tymonowi Uksa.
14. Dziękuję p. Zbigniewowi Konowrockiemu za dwukrotne odśnieżenie parking kościelnego.
15. Już dziś informuję, że w 4 niedzielę Adwentu, która przypada w Wigilię Bożego Narodzenia, będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 12.00, a nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00!
16. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.