Ogłoszenia – 08 sierpnia 2021 r., XIX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Łukasza Chłopka, który wyjeżdża na misję do Kazachstanu. Podczas Mszy Św. o godz. 8.00 i 16.00 wygłosi kazania. Po Mszach Św. będzie można wesprzeć misje. Bóg zapłać.
  2. Ks. Proboszcz głosi dzisiaj kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim.
  3. W najbliższy piątek, 13 sierpnia, po Mszy Św. wieczornej – różaniec z procesją fatimską.
  4. Tegoroczny odpust parafialny, 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, będzie połączony z odsłonięciem tablicy upamiętniającej 100 -lecie Bitwy Warszawskiej 1920 r. podarowanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Msze Św. tego dnia będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 15.00 (nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00). Sumie odpustowej o godz. 10.30 i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył ks. Marek Twarowski. Podczas każdej Mszy Św. – obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Po sumie i procesji z udziałem władz samorządowych gminy Halinów i pocztów sztandarowych odbędzie się na terenie przykościelnym odsłonięcie tablicy (przemówienia, złożenie wieńców).

O godz. 16.00 rozpocznie się bieg „Wilczym Tropem 2021” na dystansie 1963 metrów upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych. Zapisy do 12 sierpnia na stronie Gminnego Centrum Kultury w Halinowie. Trasa biegu:start i meta przed kaplicą, ulicami: Bitwy Warszawskiej, Skrajną, Mieszka I, Królowej Jadwigi, Bitwy Warszawskiej. Organizatorzy biegu proszą mieszkańców o wyrozumiałość z racji zamknięcia tych ulic w godz. 16.00-16.30.

W tym czasie zacznie się piknik parafialny (mała gastronomia, animacje dla dzieci, inne atrakcje). Od godz. 17.00 do godz. 22.00 zabawa z zespołem Live. Zachęcam, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta.

Podczas naszego odpustu odbędzie się promocja Polskich Sił Zbrojnych realizowana przez siły lądowe i powietrzne, w tym wystawienie sprzętu wojskowego: czołgu Leopard, transportera opancerzonego Rosomak i innego sprzętu, będzie także możliwość skorzystania ze stymulatora strzelań.

W tym dniu musimy wziąć pod uwagę, że nie będzie możliwości parkowania na placu kościelnym i na parkingu naprzeciwko kaplicy, gdzie będzie rozstawiony sprzęt wojskowy.

Zwracam się z prośbą o pomoc w organizacji wspólnej modlitwy i zabawy. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy! Dochód z pikniku jest przeznaczony na rzecz osób potrzebujących z naszej parafii.

  1. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
  2. Dziękuję za ofiary przelewane w tym tygodniu na konto parafii na utrzymanie parafii oraz budowę nowej świątyni. Dziękuję za ofiary na budowę kościoła od parafian z Wielgolasu Duchnowskiego (gdzie zbierała p. Anna Papis) i parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. Jan Skolimowski). Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. w int. ofiarodawców i dobroczyńców parafii. Trwają prace przy budowie świątyni. W tym tygodniu zapłaciłem rachunek w wys. 76. 700 zł za zakupione materiały i wykonane prace w miesiącu lipcu.
  3. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.