Ogłoszenia – 04 grudnia 2022 r.,  2 Niedziela Adwentu

 

 1. W miniony wtorek zakończyliśmy nasze parafialne, adwentowe rekolekcje. Dziękuję wszystkim uczestnikom rekolekcji, że skorzystali z tego czasu łaski. Dziękuję panu Janowi Skolimowskiemu za służbę w zakrystii, dziękuję pani Henryce Piotrkowicz i pani Marii Skolimowskiej za przygotowanie posiłków i wielu innym osobom za okazaną w różny sposób pomoc i życzliwość.
 2. Od dzisiaj ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii p/w św. Hieronima w Warszawie. W związku z tym w poniedziałek kancelaria będzie nieczynna.
 3. Zapraszam na Msze Św. ku czci Najśw. Maryi Panny (Roraty), które w naszej parafii są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 (z wyjątkiem wtorków), we wtorki – o godz. 8.00. Dzieci zapraszam w środy, czwartki i piątki. Uczestników rorat proszę o przynoszenie lampionów.
 4. Można zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Podobnie jak w latach poprzednich można przygotować paczkę świąteczną dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Od dzisiaj przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego stoi choinka z bombkami i można wybrać dziecko, dla którego przygotujemy paczkę – dar serca. Po wybraniu bombki proszę o zgłoszenie się do pań z parafialnej grupy Caritas.
 6. Pod chórem można składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 7. W najbliższy czwartek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W Godzinie Łaski od godz. 12.00 do godz. 13.00 zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu i różaniec.
 8. Kolejne spotkanie grupy młodzieżowej będzie w najbliższy piątek o godz. 19.00.
 9. W sobotę dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały miarę strojów komunijnych: o godz. 10.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach, a o godz. 10.45 – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Cisiu.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. W sobotę (17 grudnia) o godz. 10.00 planujemy ustawiać szopkę betlejemską i ubierać choinki wewnątrz i na zewnątrz kaplicy. Bardzo proszę o pomoc ministrantów, młodzież, kręgi Kościoła Domowego i wszystkich chętnych.
 12. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii i składane podczas zbiórek na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. Jan Skolimowski) i (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz), parafianom z Brzezin (gdzie zbierała p. Małgorzata Konopińska). Bóg zapłać.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Idziemy”, „Niedziela”. W tygodniu „Idziemy” artykuł o obrazie Jezusa Miłosiernego (pędzla o. Jacka Hajnosa, dominikanina), który w ramach projektu „Namalować katolicyzm na nowo” ma trafić do nowobudowanej świątyni w naszej parafii.