Ogłoszenia – 02 kwietnia 2023 r., Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

 1. Dziękuję osobom, które włączyły się w przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami parafii: p. Janowi Skolimowskiemu, paniom z parafialnej grupy Caritas, ministrantom, pp. Uksa i Papis za przygotowanie krzyża, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej z Cisia za zabezpieczenie trasy. Dziękuję p. Zbigniewowi Podlaskowi za robienie zdjęć podczas wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II.
 2. Panie z parafialnej grupy „Caritas” rozprowadzają palmy, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Do jutra zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 3. Zapraszam na Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.30
 4. W tym tygodniu możliwość spowiedzi: w poniedziałek, wtorek i w środę – 20 min przed Mszą Św.
 5. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień wspominający mękę Chrystusa począwszy od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
 6. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Tego dnia adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Wcześniej o godz. 10.00 w Katedrze św. Michała i św. Floriana w Warszawie na Pradze – Msza Św. Krzyżma z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za śpiew „Przed tak Wielkim Sakramentem” podczas uroczystego przeniesienia Najśw. Sakramentu do ciemnicy.
 7. W Wielki Piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00. Przed południem odwiedzę chorych z Komunią Św. – proszę o zgłoszenia. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Taca tego dnia jest przeznaczona na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w adoracji Krzyża. W Wielki Piątek obowiązuje katolików post ścisły.
 8. W Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów, co 20 minut, od 9.00 do godz. 12.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.00 do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece chrzcielne). Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w Wigilii Paschalnej i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św będą odprawiane według następującego porządku: 6.00 (z procesją rezurekcyjną), 10.30, 16.00. O godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. Jan Skolimowski) za ofiarę w wys. 2520 zł i parfianom z Brzezin – 2940 zł. Bóg zapłać. Prace przy budowie nowej świątyni, po zimowej przerwie, zostaną wznowione po Wielkanocy.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”. Ministranci rozdają darmowy, specjalny numer miesięcznika „Dobre Nowiny” poświęcony osobie św. Jana Pawła II – proszę o zabranie i przeczytanie.